چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - Wednesday 15 July 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 18.11.2019, 13:35

امام‌جمعه شیراز: چه کاره‌اید که می‌گویید آخوند برود؟

لطف‌الله دژکام، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه شیراز، امروز پس از اقامه نماز ظهر و عصر در جمعی از بسیجیان، طلاب و فعالان فرهنگی و اجتماعی درباره ناآرامی‌های شیراز گفت:

- ما مطمئن هستیم افرادی که درصدد تخریب و به هم ریختن نیستند و به هیچکس و هیچ‌ چیزی از جمله مسجد، قرآن، مدرسه و اموال بیت‌المال رحم نمی‌کنند؛ کسانی هستند که مخالف نظام بوده و هیچکس را قبول ندارند.

- فردی که یک کلمه از دین و خدا شنیده است، نباید این کارها را انجام دهد؛ ا‌فرادی که این آشوب‌ها را ایجاد می‌کنند، با اصل موجودیت اسلام و مسلمانان دعوا دارند.

- یکی از افرادی که در مورد قیمت بنزین بحث دارد بنده هستم؛ اما با توجه به اتفاقاتی که رخ داده، آنچه بیش از هر چیزی ما را نگران و ناراحت کرده این است که افرادی وسط میدان آمده‌اند و با تخریب اموال بیت‌المال و به آتش کشیدن مساجد، حمله به حوزه‌های علمیه و به آتش کشیدن قرآن با دین مخالفت دارند.

- آنها به این معترض هستند که چرا پای دین و نظام اسلامی ایستاده‌اید و راه شهدا را چرا ادامه می‌دهید.

- توقع ما از وضعیت موجود از مدیران امنیتی استان فارس و بویژه کلانشهر فارس این است اگر می‌توانند کار را در کمترین زمان به نتیجه برساند، اگر هم نمی‌توانند بسیجیان وارد میدان شوند و از انقلاب دفاع کنند.

- رضاخان با آن همه عظمت و قلدری نتوانست عمامه را از روی سر آخوند بردارد. اینها می‌گویند آخوند باید کنار رود! اما ما ایستاده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم هر غلطی می‌توانند انجام دهند.

- بر اساس آمار موجود افرادی که لیدر آشوبگران و اغتشاشگران هستند، بیشتر انحراف فکری دارند و اینها نیز عده‌ای جوان هستند که با پشتیبانی عده‌ای خاص وارد این میدان شدند.

- با کمال جدیت می‌گوییم یا اعضای شورای تامین‌ استان وضعیت موجود را مدیریت و جمع کنید یا اینکه از فردا خودم وارد معرکه می‌شوم و با جدیت به شورای تأمین گفته‌ام اگر نمی‌توانید وضعیت امنیت شهر شیراز را کنترل کنید؛ آن را به دست جوانان بسیجی بدهید تا ببینیم چه کسی می‌خواهد در مقابل آنها ایستادگی کند.

- خودمان را نیز برای رفاه حال مردم قربانی می‌کنیم. ما از مردن نمی‌ترسیم و از تمام افرادی که دل به گرو انقلاب دارند و مرد میدان هستند، درخواست داریم آماده برخورد با اغتشاشگران باشند.

- اگر درخواست دهیم، در گام نخست طلبه‌ها و بعد از آن فوج‌فوج نیروهای جوان انقلابی پای کار می‌آیند تا شهر را از وضعیت موجود در امان نگه دارند.

- اگر بسیجی سازمان‌یافته در اداره‌ها فعال باشد، در مواقع بحرانی به‌خوبی می‌توان از ظرفیت آنان استفاده کرد و حتی با درخواست مسئولان پایگاه‌ها نیز آنان را مسلح کرد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.