پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - Thursday 22 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

کشته‌شدن ۳ نفر در ریزش بهمن در آبعلی

مدیرکل بحران استان‌تهران می‌گوید از بعدازظهر پنجشنبه تاکنون در ۴ نقطه از محور هراز بهمن سقوط کرده که در یکی از این حوادث ۴ خودرو زیر بهمن گرفتار شدند اما با تلاش همکاران، آزادسازی انجام شد. ریزش بهمن تاکنون ۳ فوتی داشته. نیروهای امدادی توانستند ۲ نفر را زنده از زیر بهمن بیرون آورند.

iran-emrooz.net | Fri, 03.02.2017, 13:43

ایلنا: مدیرکل بحران استان‌تهران گفت: ریزش بهمن در آبعلی تاکنون ۳ فوتی بر جای گذاشته است.

هادی رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت حادثه ریزش بهمن و برف و کولاک در شرق استان تهران گفت: از بعدازظهر پنجشنبه تاکنون در ۴ نقطه از محور هراز بهمن سقوط کرده که در یکی از این حوادث ۴ خودرو زیر بهمن گرفتار شدند اما با تلاش همکاران، آزادسازی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ریزش بهمن تاکنون ۳ فوتی داشته، گفت: نیروهای امدادی توانستند ۲ نفر را زنده از زیر بهمن بیرون آورند.

رحمتی ادامه داد: در حال حاضر همچنان نیروهای امدادی و هلال‌احمر و عوامل راهداری مشغول فعالیت و امدادرسانی هستند و امیدواریم تعداد جانباختگان بیشتر از این نباشد.

مدیرکل بحران استان تهران در پاسخ به این سوال که گفته شده بیش از ۸ نفر زیر بهمن گرفتار شده‌اند، گفت: فعلا چیزی را نمی‌توانیم تایید کنیم. اگر به نیروی انتظامی اعلام مفقودی شود، آنها هم به ما اعلام خواهند کرد.

وی افزود: هویت ۲ نفر از جان‌باختگان مشخص نیست و اجساد باید به پزشکی قانونی فرستاده تا احراز هویت شوند.

شایان ذکر است، به گفته سرپرست اورژانس کشور، یک تن از جان‌باختگان داوود طلوعی؛ رئیس راهداری آبعلی است.

رهاسازی ۶ دستگاه خودرو

حسین کتابدار در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام نجات یک تن از هم‌وطنان از زیر بهمن گفت: در این عملیات ۳ تن از یک خودروی گرفتار زیر بهمن رهاسازی شده و در مجموع ۲ دستگاه خودروی نیمه‌سنگین و ۴ خودروی سواری از زیر بهمن رهاسازی شدند.

وی با بیان اینکه امدادرسانی در این عملیات با ۵ قلاده سگ زنده‌یاب، دستگاه‌های بیورادار و دیگر تجهیزات لازم انجام شده، گفت: عملیات جست‌وجو در بهمن شرق تهران با رهاسازی تمامی خودروهای گرفتار پایان یافت.

کتابدار با یادآوری اینکه شب‌گذشته بهمن این منطقه را دچار حادثه کرد، افزود: راهداری پس از تخلیه مسیر، متوجه خودروهای گرفتار در زیر بهمن شده است.

به گفته وی شب گذشته تعداد زیادی در راه مانده در منطقه امامزاده هاشم توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر در شرکت نفت آبعلی، مساجد و مدارس اطراف اسکان اضطراری یافتند.

احتمال افزایش جان‌باختگان

حسن کریمی؛ معاون عمرانی استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به آخرین وضعیت ریزش بهمن در آبعلی و مسدود شدن جاده گفت: در حال حاضر محور سوادکوه و هراز در استان‌های مازندران و شرق تهران بازگشایی شده است، اما جاده آبعلی همچنان بسته است و امکان تردد وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ۱ نفر از زیر بهمن زنده بیرون آورده شده، گفت: ۶ ماشین گرفتار در برف شناسایی شده که تاکنون ۴ خودرو رهاسازی شده و تلاش برای بیرون کشیدن سایر خودروها ادامه دارد و از آنجایی که در این خودروها تعدادی سرنشین وجود دارد، افزایش تعداد جانباختگان محتمل است.

تجهیزات ارتش به میدان آمد

معاون عمرانی استاندار تهران بیان کرد: ارتش نیز با تجهیزاتی  که به میدان آورده، به کمک سایر امدادرسانان آمده‌است.

در همین رابطه امیر سرتیپ دوم اسدی، فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۳ تکاور گفت: بلافاصله پس از حادثه ناگوار سقوط بهمن در جاده هراز، ستاد بحران نزاجا به تکاوران نزاجا اعلام کرد که با حضور در منطقه به کمک حادثه دیدگان بشتابند که در کمتر از یک ساعت تکاوران مجرب و امداد رسان با سه دستگاه خودروی کراس(خودروی کشنده)، یک دستگاه آمبولانس به همراه تیم پزشکی، تجهیزات گرمایشی و تعداد ۱۰ نفر از تکاوران امداد رسان و فرمانده گردان در منطقه حضور یافتند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.