يكشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - Sunday 21 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

تحصن دموکرات‌ها در کنگره آمریکا

ده‌ها نماینده مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی کم‌سابقه با تحصن در صحن مجلس، می‌گویند تا جمهوریخواهان برای بازنگری در قوانین خرید اسلحه اقدامی نکنند، آن‌ها به تحصن خود ادامه می‌دهند. سنای آمریکا روز سه شنبه هر چهار طرح پیشنهادی برای بازبینی و ایجاد کنترل‌های بیشتری در مورد مالکیت اسلحه را رد کرد.

iran-emrooz.net | Thu, 23.06.2016, 6:49

صدای آمریکا: ده‌ها نماینده مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی کم‌سابقه با تحصن در صحن مجلس، می‌گویند تا جمهوریخواهان اقدامی برای بازنگری در قوانین خرید اسلحه اقدامی نکنند، آن‌ها به تحصن خود ادامه می‌دهند.

اقدام اعتراضی این نمایندگان دموکرات بعد از آن صورت می‌گیرد که سنای آمریکا روز سه شنبه هر چهار طرح پیشنهادی برای بازبینی و ایجاد کنترل‌های بیشتری در مورد مالکیت اسلحه را رد کرد.

تلاش‌های اخیر برای محدودسازی خرید اسلحه در آمریکا پس از حمله اخیر به کلوب شبانه همجنس‌گرایان اورلاندو که منجر به مرگ ۴۹ نفر و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر شد، آغاز شده است.

روز چهارشنبه دوم تیر، جان رابرت لوئیس نماینده ایالت جورجیا، ۷۸ ساله یک سخنرانی احساسی ایراد کرد. او گفت ما برای رهبری انتخاب شده‌ایم، ما نباید سرمان را در شن قایم کنیم و فجایع ناشی از خشونت استفاده از اسلحه را در جامعه‌مان نادیده بگیریم.

وی افزود: اکنون میزان کشتار با اسلحه بیش از هر زمان دیگر است. الان وقت سکوت و صبوری نیست.

رابرت لوئیس تاکید کرد، ما (دموکرات‌ها) انتظار داریم رهبری مجلس نمایندگان یک طرح منطقی برای کنترل خرید اسلحه ارایه کند. ما برای کار آمده‌ایم و مردم آمریکا انتظار اقدام فوری از ما دارند.

بعد از این سخنرانی بود که او از نمایندگان حزب خود خواست در صحن علنی تجمع کنند.

اقدام اعتراضی دموکرات‌ها برای راضی کردن جمهوریخواهان است که اکثریت مجلس نمایندگان و سنا را در اختیار دارند.

نمایندگان معترض می‌گویند به تحصن خود ادامه می‌دهند تا مانع تعطیلات تابستانی کنگره شوند و شاید به این ترتیب جمهوریخواهان حاضر به پذیرش خواست آن‌ها برای اصلاح قوانین خرید سلاح شوند.

با شروع تحصن دموکرات‌ها، پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان دستور تنفس داد و براساس روال پخش زنده مجلس نمایندگان قطع شد. اما نمایندگان دموکرات با موبایل و وسایل ارتباطیشان، شروع به پخش زنده اعتصابشان از طریق فیس بوک و پریسکوپ کردند.

اوباما از جان رابرت لوئیس و همکاران دموکراتش برای تحصن در مجلس تشکر کرده است.

با اینکه اکثر دموکرات‌ها موافق تغییراتی در قوانین خرید اسلحه هستند اما جمهوریخواهان چندان تمایلی به این کار ندارند. جمهوریخواهان می‌گویند هرگونه محدودیت در قوانین اسلحه، حقوق آمریکاییان را برای داشتن سلاح نقض می‌کند. بخشی از متمم دوم قانون اساسی آمریکا تاکید دارد، حق مردم برای حمل و نگهداری اسلحه محترم شمرده می‌شود.

روز سه‌شنبه بعد از شکست آخرین تلاش‌های قانونگزاران آمریکا برای محدودسازی خرید اسلحه، رئیس جمهوری آمریکا و سخنگوی کاخ سفید سه‌شنبه به شدت از سنا انتقاد کردند.

باراک اوباما، در توئی‌تر خود نوشت که خشونت مربوط به اسلحه به چیزی بیش از یک دقیقه سکوت نیاز دارد. او نوشت که باید عمل کرد، سنا با شکست در این آزمون، موجب شکست خوردن مردم آمریکا شد.

اقدام نمایندگان دموکرات برای تحصن در صحن مجلس کم سابقه است. آن‌ها می‌گویند تا اواخر تیر به تحصن ادامه می‌دهند و اگر جمهوریخواهان تغییری در دیدگاه خود انجام ندهند، امکان دارد به تعطیلات نروند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.