پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Thursday 25 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

تقدیر وزیر بهداشت از دکتر رزمجویی جراح ممسنی

وزیر بهداشت با اشاره به نامه ارسالی به رئیس قوه قضائیه در خصوص استیفای حقوق تضییع شده پزشک جراح بیمارستان ممسنی، اظهار داشت: در دستگاه قضایی هم گاهی سلیقه‌ای عمل می‌شود و اتفاقی که برای همکارمان در حین ارائه خدمت رخ داده بود نیز در نتیجه برخورد سلیقه‌ای بوده است. وزیر بهداشت از رفتار حرفه‌ای خانم دکتر رزمجویی تقدیر کرد.

iran-emrooz.net | Tue, 28.07.2015, 9:56

وزیر بهداشت با بیان اینکه جامعه پزشکی نیازمند حمایت است، هر گونه تعرض به حقوق جامعه پزشکی را تعرض به سلامت مردم و جامعه برشمرد.

به گزارش ایسنا، وزیر بهداشت با اشاره به نامه ارسالی به رئیس قوه قضائیه در خصوص استیفای حقوق تضییع شده پزشک جراح بیمارستان ممسنی، اظهار داشت: در دستگاه قضایی هم گاهی سلیقه‌ای عمل می‌شود و اتفاقی که برای همکارمان در حین ارائه خدمت رخ داده بود نیز در نتیجه برخورد سلیقه‌ای بوده است.

هاشمی با قدردانی از نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه در رسیدگی به موارد تضییع شده حقوق پزشکان، گفت: ایشان خود از این موضوع متاثر شده و دستور رسیدگی سریع به پرونده را صادر کرده‌اند.

وی یادآور شد: استیفای حقوق همکار جراح به قوت خودش باقی است و خواسته ما رسیدگی سریع به این موضوع بوده است.

وزیر بهداشت در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: جامعه پزشکی با سلامت مردم مستقیما در ارتباط است و از این رو تعرض به حقوق پزشکان تعرض به سلامت مردم و جامعه است.

وی خاطر نشان کرد: وزارت بهداشت از حقوق جامعه پزشکی دفاع کرده و اجازه تضییع حقوق آن‌ها را نمی‌دهد.

گفت‌وگوی تلفنی هاشمی با رئیس قوه قضائیه

همچنین وزیر بهداشت در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس قوه قضائیه خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی خاطیان این اقدام شد.

هاشمی تاکید کرد: مامور خاطی به منظور انجام فرآیند بازپرسی از بیمار مصدوم وارد بیمارستان شده و حین ارائه اقدامات درمانی اورژانس توسط پزشک معالج به بیمار، ضمن ممانعت از ادامه فعالیت پزشک برای مداوای بیمار، اقدام به دستگیری همکار خانم جراح عمومی نموده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: این در حالیست که پزشک جراح تنها بر اساس رسالت حرفه‌ای خود در برابر اقدام غیر حرفه‌ای و غیراخلاقی مامور مورد نظر مقاومت کرده بود و این گونه مورد بی‌احترامی قرار گرفت.

براساس گزارش وبدا، هاشمی یادآور شد: این پزشک در شرایطی دستگیر شده است که مرکز درمانی مورد اشاره و چندین بیمار بدحال دیگر به حضور پزشک بسیار نیازمند بودند، حال آنکه وی ناچار به ترک محل کار شده است. شرایط دستگیری پزشک با دستبند آثار بسیار بد و نامطلوبی در محیط بیمارستان و دیگر مراکز درمانی کشور به جا گذاشته است.

تقدیر وزیر بهداشت از جراح ممسنی در اینستاگرام

وزیر بهداشت همچنین در اینستاگرام خود از خدمات خانم جراح فعال در بیمارستان‌ ممسنی تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن هاشمی طی مطلبی با عنوان «برای خانم دکتر رزمجویی» در اینستاگرامش آورده است: «حسن حضور در شبکه‌های اجتماعی این است که با سرعت شگفت انگیزی در جریان اخبار و متاسفانه گاهی هم شایعات قرار می‌گیریم. سرعت بالا در اطلاع‌رسانی نقطه مثبت این شبکه‌هاست. باید فکری هم برای دقت و صحت کنیم. این البته کار متخصصان حوزه ارتباطات است.

دیروز که همراه رییس جمهور در سفر کردستان بودم، خبری به دستم رسید درباره بازداشت یکی از همکاران عزیزمان در حین انجام وظیفه در شهرستان ممسنی. سپردم درباره موضوع تحقیق کنند.

امروز صبح گزارش دادند که خانم دکتر فروغ رزمجویی، متخصص جراح عمومی در بیمارستان ولیعصر نورآباد ممسنی، چون دستورات بازپرس پرونده در مورد خانم چاقو خورده در یک نزاع خانوادگی را اجرا نکرده، مورد عتاب قرار گرفته و در نهایت برای چند ساعت بازداشت شده است!

البته با دخالت ریاست دانشگاه، مساله حل و فصل شده و گویا رییس محترم دادگستری استان هم دستور رسیدگی به برخورد لازم با این اقدام را صادر کرده است.

این اتفاق تاسف‌بار است و همه ما باید برای پیشگیری از تکرار آن آستین همت بالا زنیم.

من هم در همین راستا با ریاست محترم قوه قضاییه صحبت کردم و نامه‌ای نیز خدمت‌شان فرستادم. امیدوارم با نگاه مدبرانه‌ای که ایشان دارند، این رویداد تلخ، نتیجه‌ای شیرین برای عموم همکاران داشته باشد.

اما به اقدام خانم دکتر رزمجویی افتخار می‌کنیم که چون سایر همکاران ما در سخت‌ترین شرایط و با وجود همه ناملایمات در انجام وظیفه خود ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنند.»

همچنین به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز همزمان با انتشار خبر این واقعه، با اعزام هیئتی متشکل از معاون درمان دانشگاه و مدیر ستاد حوادث غیر مترقبه دانشگاه به محل بیمارستان ممسنی، خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

براساس این گزارش در ساعت اولیه این اتفاق، علی بهادر، معاون درمان دانشگاه همراه با محمودرضا پیروی مدیر حوادث غیر مترقبه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به بیمارستان حضرت ولیعصر ممسنی عزیمت کرده و با حضور رئیس شبکه بهداشتی درمانی ممسنی، رئیس بیمارستان حضرت ولیعصر و مسئول حراست شبکه بهداشتی درمانی ممسنی جلسه‌ای تشکیل داده و در آن جلسه مقرر شد موضوع از طریق فرمانداری و دادگستری شهرستان پیگیری شود.

شرح ماجرا از  زبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

محمد هادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آنا با اشاره به گفت‌و‌گوی تلفنی وزیر بهداشت با رئیس قوه قضاییه که خواهان برخورد جدی و پیگیری حقوقی خاطیان بازداشت غیر اصولی پزشک جراح عمومی بیمارستان ولیعصر نور آباد ممسنی در استان فارس شده، گفت: برخورد نامتعارف با جراح ناشی از شتابزدگی و عجول بودن بازپرس پرونده بوده است که منجر به بازداشت جراح در حین انجام خدمت شد. بر این اساس ما درخواست سریع رسیدگی به پرونده را داریم.

وی درباره چگونگی رخ دادن این ماجرا، گفت: در ساعات بعد از ظهر روز یکشنبه، مجروحی را که با ضربه‌های چاقو به شدت مصدوم شده بود، همراه با یک بازپرس و قاضی به بیمارستان انتقال دادند. که بعد از بررسی‌ها مشخص شد مصدوم منتقل شده به بیمارستان با همسر خود دچار اختلاف خانوادگی می‌شود که در نهایت موجب مصدوم ساختن خانم و در نهایت خودکشی شوهر می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: زمانی که بیمار به بیمارستان منتقل می‌شود خانم دکتر فروغ رزمجویی بلافاصله بر بالین بیمار حضور می‌یابد و اقدامات درمانی را انجام می‌دهد، اما شتابزدگی بازپرس پروند برای بازجویی از بیمار موجب اختلاف بازپرس با پزشک می‌شود زیرا به دلیل وخامت حالت بیمار پزشک اجازه بازپرسی نمی‌دهد.

وی گفت: این اختلاف موجب می‌شود که جراح به جای حضور بر بالین بیمار دستگیر و به مدت ۲ ساعت در پاسگاه شهر نورآباد زندانی شود که در آنجا نیز دکتر رزمجویی با یکی از افسران خانم نیروی انتظامی دچار اختلاف و جر و بحث می‌شود.

ایمانیه اضافه کرد: قوه قضاییه سریعا وارد پرونده می‌شود و جراح بعد از ۲ ساعت بازداشت به بیمارستان بازمی‌گردد و مجدد خود را بر بالین بیمار می‌رساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با انتقاد نسبت به رفتار عجولانه بازپرس، گفت: اینگونه رفتار ناشی از بی‌درایتی، ناشایستگی در تصمیم و عجول بودن بازپرس پرونده است که به دلیل بررسی پرونده رفتار ناشایستی را در بیمارستان انجام می‌دهد زیرا می توانست به جای دستگیری جراح و با دانشگاه علوم پزشکی، معاونت درمان و یا ریاست بیمارستان تماس بگیرد تا موضوع به صورت منطقی برطرف شود.

وی با قدرانی از پیگیری‌های به موقع وزیر بهداشت و قوه قضاییه استان گفت: ما انتظار داریم به این پرونده رسیدگی شود.

گفتنی است، تعدادی از مردم ممسنی نسبت به بازداشت جراح بیمارستان این شهر اعتراض کردند و جلوی بیمارستان ولیعصر تجمع کردند.

ایمانیه در ادامه با بیان اینکه بیمار در حال حاضر در شرایط مناسب به سر می‌برد، گفت: بنده و وزیر بهداشت شخصا از زحمات این جراح قدردانی کردیم.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.