پنجشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - Thursday 18 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

مدیر یک بیمارستان، ‌قربانی تازه اسیدپاشی در ایران

ساعت ۲۱ شب گذشته دکتر انوری مدیر بیمارستان ضیائیان تهران حین مراجعه به منزل در ونک، هنگام پیاده شدن از خودرو توسط دو راکب موتورسیکلت مورد اسید پاشی قرار گرفت که از ناحیه دو چشم مصدوم و بلافاصله به بیمارستان فارابی برای اقدامات درمانی منتقل شد. چشم راست دکتر انوری آسیب چندانی ندیده، اما در چشم چپ ایشان مشکلاتی ایجاد شده است.

iran-emrooz.net | Sun, 30.11.2014, 9:47

یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳

اسیدپاشی در ایران ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است. آخرین قربانی این اسیدپاشی  مدیر بیمارستان آموزشی درمانی ضیائیان تهران است.

مرکز اطلاع رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: شب گذشته دکتر سیامند انوری مدیر بیمارستان آموزشی درمانی ضیائیان تهران مورد اسیدپاشی دو موتور سوار قرار گرفت.

به گزارش سرویس انتظامی ایسنا، ساعت 21 شب گذشته دکتر انوری مدیر بیمارستان ضیائیان تهران حین مراجعه به منزل در ونک ، هنگام پیاده شدن از خودرو توسط دو راکب موتورسیکلت مورد اسید پاشی قرار گرفت که از ناحیه دو چشم مصدوم و بلافاصله به بیمارستان فارابی برای اقدامات درمانی منتقل شد.

بر اساس گزارش سایت پلیس، با تشکیل تیم ویژه دستگیری اسیدپاشان در دستور کارپلیس تهران قرار گرفت.

دکتر ایرج حریرچی، قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شب گذشته و ساعتی پس از حادثه به نمایندگی ازوزیر بهداشت با حضور در بیمارستان فارابی از دکتر انوری عیادت و رونددرمان وی را از نزدیک پیگیری کرد.

براساس اعلام بیمارستان فارابی، با عمل جراحی که دیشب بر روی چشم دکتر انوری انجام شد، هم اکنون حال وی مساعد است.

عیادت وزیر بهداشت از مدیر بیمارستان ضیائیان

وزیر بهداشت، صبح امروز -9:30- با حضور در بیمارستان فارابی، از دکتر انوری عیادت و توصیه های لازم را به تیم معالج در خصوص روند درمان وی ارائه کرد.

وزیر بهداشت درباره آخرین وضعیت دکتر انوری مدیر بیمارستان ضیائیان که شب گذشته مورد اسیدپاشی قرار گرفته بود، گفت: علت این حادثه را پلیس تهران باید پیگیری و اعلام کند اما آنچه که مهم است باید اطلاع رسانی به صورتی صحیح انجام شود تا نگرانی ایجاد نکند.

وی در توضیح وضعیت عمومی دکتر انوری نیز گفت: چشم راست وی خوب است و مشکلی ندارد اما در چشم چپ مشکلاتی ایجاد شده که شب گذشته مورد جراحی قرار گرفت و امیدواریم هرچه سریعتر بهبودی حاصل شود. البته بخشی از بدن و صورت وی نیز دچار سوختگی شده است.

هاشمی ادامه داد: واقعیت آن است که نیاز است ما با یکدیگر بیشتر صحبت کنیم؛ اینجا مبحث فرهنگ اهمیت می‌یابد. هرجامعه‌ای به فرهنگ نیاز دارد. کسانی که تریبون در اختیارشان است باید جامعه پزشکی را تکریم کنند. فریاد زدن برخی از مشکلات از تریبون‌های عمومی کار درستی نیست چرا که ممکن است سبب شود افراد کارهای نابهنجار انجام دهند. در مجموع مسلم آن است که در حوزه فرهنگ نیازمند تلاش بیشتری هستیم.

هاشمی گفت: به عنوان کسی که وقت خود را در خدمت بیماران در جنوبی ترین نقطه تهران قرار داده (دکتر انوری در بیمارستان ضیائیان) برای عیادت از وی حاضر شدم.

همچنین ساعتی پس از ملاقات وزیر بهداشت، دکتر زالی رییس سازمان نظام پزشکی کشور نیز به ملاقات این قربانی اسیدپاشی آمد و در جریان روند درمان وی قرار گرفت.

آخرین وضعیت درمانی پزشک قربانی اسیدپاشی؛ بینایی دکتر انوری قابل بازگشت است

دکتر محمود جباروند رییس بیمارستان فارابی در خصوص وضعیت جسمانی دکتر انوری مدیر بیمارستان ضیاییان گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده وضعیت چشم راست با عمل جراحی به خوبی کنترل شده و چشم چپ هم با دارو و اقدامات ساده وضعیت خوبی دارد به طوریکه بینایی دکتر انوری قابل بازگشت است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

دکتر جباروند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، افزود: دکتر انوری تا چند روز دیگر از بیمارستان مرخص می شوند.

همچنین دکتر عفت‌پناه رئیس بیمارستان ضیائیان بااشاره به عمل جراحی دکتر انوری مدیر بیمارستان که شب گذشته قربانی اسیدپاشی شد، گفت:‌ عمل جراحی دکتر انوری با موفقیت کامل صورت پذیرفت و حال عمومی وی خوب است.

وی گفت: در پی حادثه رخ داده برای مدیر بیمارستان ضیائیان تیم پزشکی مجهزی از سوی وزارت بهداشت مهیا شد و روند درمان وی با نظارت مستقیم دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت و دکتر جباروند رییس بیمارستان فارابی صورت گرفت.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس بیمارستان ضیائیان با بیان اینکه عمل جراحی دکتر انوری با موفقیت کامل صورت پذیرفت گفت‌: حال عمومی وی خوب و بقیه اقدامات درمانی برای وی درحال انجام است.

همچنین دکتر سیامند انوری در تشریح حادثه شب گذشته افزود: هنگامی که نزدیک منزل رسیدم برای خرید توقف کردم و دیدم دو نفر سوار بر موتور به سمت خودرو من می آیند. هنگام پیاده شدن از خودرو آنها در را باز کردند و محلولی را به صورتم پاشیدند من شروع کردم به کمک خواستن که یکی از راکبین به کمک دیگری آمد تا مرا بگیرند اما فرار کردم.

دکتر انوری در گفت وگو با واحدمرکزی خبر اضافه کرد: صورتم می سوخت اول به فکر اسید نبودم بعد متوجه شدم و شروع کردم به شستشو و خبررسانی به اورژانس و نیروی انتظامی.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.