شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - Saturday 20 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

هواپیمای سقوط کرده  پیش از پرواز چک نشده بود

حامد قادرمرزی سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس گفت که هواپیمایی که روز گذشته در تهران سقوط کرد، پیش از پرواز چک نشده و خلبان نیز نسبت به وجود مشکلات فنی در آن هشدار داده بود. هواپیمای سقوط کرده از روی نسخه اوکراینی توسط شرکت سپاهان اصفهان مونتاژه شده است.

iran-emrooz.net | Mon, 11.08.2014, 15:33

انتخاب: ‌ حامد قادرمرزی سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس گفت که هواپیمایی که روز گذشته در تهران سقوط کرد، پیش از پرواز چک نشده و خلبان نیز نسبت به وجود مشکلات فنی در آن هشدار داده بود.

به گزارش ایسنا، عضو کمیسیون مجلس در گفتگو با خبرنگار «انتخاب» بیان داشت: هواپیمای سقوط کرده از روی نسخه اوکراینی توسط شرکت سپاهان اصفهان مونتاژه شده است.

وی افزود: خلبان پس از آنکه متوجه می‌شود یکی از موتور‌ها از کار افتاده فرصتی برای بازگشت به فرودگاه مهرآباد را نداشته، به همین دلیل قصد فرود آوردن هواپیما در شهرک آزادی را داشته اما متاسفانه آن حادثه ناگوار پیش آمد.

سخنگوی کمیسیون عمران اضافه کرد: در واقع از زمان تیک آف تا سقوط هواپیما تنها ۴ دقیقه طول کشیده است. البته اگر هواپیما به برج‌های اطراف برخورد می‌کرد، فاجعه‌ای تاسف بار‌تر اتفاق می‌افتاد.

وی ادامه داد: عامل اصلی سقوط هواپیما مشکل پیدا کردن موتور سمت راست و توقف حرکت آن بود.

عضو کمیسیون عمران گفت: با این حال متاسفانه پیش از پرواز هواپیما چک نشده بود و خلبان نیز نسبت به وجود مشکلاتی در سیستم فنی هشدار داده بود.

قادر مرزی با بیان اینکه خوشبختانه هواپیما به عابران پیاده و خودرو‌ها اصابت نکرده گفت: بر اثر انفجار هواپیما و پرتاب تکه‌های آن چندین نفر مجروح شدند اما خدا را شکر هیچ یک فوت نشدند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه گفتگو با «انتخاب» جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی و ضعف آن مجموعه را عامل اصلی این اتفاق دانست و گفت: برخی از مسئولین مربوطه خودشان را تبرئه می‌کنند، اما باید بگویم، مسئولیت پاسخگویی به عهده آقای جهانگیریان است.

وی افزود: این هواپیما، از نظر فنی سالم نبوده و مشکلی داشته و باید از رده خارج می‌شده است.

قادرمرزی در واکنش به سخنان بهبهانی وزیر راه دولت احمدی‌نژاد گفت: اگر زمانیکه این آقا در حال بیان این سخنان در مورد بهتر بودن هواپیمای ایران ۱۴۰ نسبت به فوکر بود، در جلسه حضور داشتم قطعا به ایشان می‌گفتم حرفی که می‌زنید را روی کاغذ بنویس.

وی در واکنش به دستور روز گذشته رئیس جمهور منبی بر عدم استفاده از هواپیماهای ایران ۱۴۰ گفت: آقای رئیس جمهور انسان منطقی و جامع نگری هستند و جان انسان‌ها برای ایشان ارزش دارد اما ظاهرا برای سازمان هواپیمایی جان انسان‌ها ارزش ندارد.

سخنگوی کمیسیون عمران اضافه کرد: دکتر روحانی به شدت از سقوط هواپیما ناراحت و متاثر شده بود و به سرعت دستور ویژه‌ای به آقای اخوندی در این رابطه دادند.

حامد قادرمرزی در بخش دیگری به خبرنگار «انتخاب» گفت: جعبهٔ سیاه دیروز پیدا شد اما بازیابی آن و بدست آوردن اطلاعات درون آن ۴۰۰ روز طول می‌کشد و حالا حالا‌ها نباید منتظر نتیجه باشیم.

وی در ادامه ضمن انتقاد از مسئولین دولت سابق گفت: نمی‌دانم امثال بهبهانی و احمدی‌نژاد چه اصراری به این داشتند که ما سازندهٔ همه چیز باشیم.

سخنگوی کمیسیون عمران گفت: قطعا ما کوتاه نخواهیم آمد و مسئولین مربوطه فعلی و سابق را به مجلس خواهیم کشاند.

وی افزود: درصورتی که نیاز باشد تمام مسئولین دورهٔ قبل از جمله اقای بهبهانی و اقای احمدی نژآد را به مجلس احضار می‌کنیم.

این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: با این حال فکر نمی‌کنم آقای احمدی‌نژاد حضور پیدا کنند چراکه یاشان پاسخگو نیستند و حتی در دادگاه شخصی خود هم حضور پیدا نمی‌کنند.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.