چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - Wednesday 15 July 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sat, 26.04.2014, 12:54

روزنامه «ابتکار» توقیف شد


روزنامه‌ی «ابتکار» صبح امروز توسط دادسرای رسانه توقیف شد.

محمدعلی وکیلی – مدیرمسوول این روزنامه – در گفت‌وگو با ایسنا با تأیید این خبر اظهار کرد: صبح امروز (شنبه، ششم اردیبهشت‌ماه) نامه‌ای از سوی دادسرای رسانه به‌دست من رسید که در آن، به استناد ماده‌ی ۱۱ قانون مطبوعات، این روزنامه شامل حکم توقیف دانسته شده بود.

او گفت: در این نامه اشاره شده که روزنامه‌ی «ابتکار» به‌دلیل نشر اکاذیب توقیف شده، اما با توجه به کلی بودن ماده‌ی ۱۱ قانون مطبوعات مشخص نیست که دقیقا به‌دلیل انتشار کدام مطلب این روزنامه توقیف شده است.

علت توقیف روزنامه ابتکار

مدیر مسئول روزنامه توقیف شده ابتکار گفت: در مراجعه ای که به شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه داشتم، علت توقیف روزنامه ابتکار درج خبری تحت عنوان « برکناری رییس سازمان زندان‌ها» عنوان شده است.

«محمد علی وکیلی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در مراجعه امروز، تفهیم اتهام صورت نگرفت و فقط به منظور پیگیری علت توقیف روزنامه به دادسرا مراجعه کردم.

مدیر مسئول روزنامه ابتکار با بیان اینکه تفهیم اتهام به جلسه آینده موکول شده است گفت: فردا ( یکشنبه) هفتم اردیبهشت ماه برای دفاع از اتهام وارده به دادسرای فرهنگ و رسانه مراجعه خواهم کرد.

صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه سوم اردیبهشت ماه جاری طی احکامی غلامحسین اسماعیلی رییس سابق سازمان زندان ها را به عنوان رییس کل دادگستری استان تهران و اصغر جهانگیر را به عنوان رییس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور منصوب کرد.

روزنامه ابتکار چهارم اردیبهشت ماه جاری در صفحه دوم این روزنامه با تیتری تحت عنوان « برکناری رییس سازمان زندان‌ها» به این موضوع پرداخت.

به دنبال انتشار این مطلب، شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بر اساس بند ۱۱ ماده ۶ قانون مطبوعات و ابلاغ آن به مدیر مسئول روزنامه ابتکار، این روزنامه را توقیف کرد.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.