دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Monday 22 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

وزیر اطلاعات: فقط نوک کوه یخ نمایان است

وزیر اطلاعات: فتنه اخیر همچون كوه بزرگ یخی و شناور در آب‌های اقیانوس است كه بخش عمده‌ای از آن در زیر آب و تنها بخش كوچكی در ظاهر نمایان است./ متأسفانه هاشمی رفسنجانی در سفر اخیر خود به مشهد مقدس صحبت‌های خود در خطبه‌های نماز جمعه را تأیید كرده و سخنانی در راستای بیانیه‌های سران فتنه می‌گوید.

iran-emrooz.net | Thu, 10.12.2009, 10:00

وزیر اطلاعات در جمع طلاب مدرسه فیضیه:
جزوه طرح براندازی نظام در دفتر یكی از آقازاده‌ها پیدا شد


خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات گفت: در دفتر یكی از این آقازاده‌ها كه از همراهان یكی از سران فتنه است جزوه‌ای پیدا كردیم كه در آن به صراحت طرح براندازی نظام دنبال می‌شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی چهارشنبه شب در نشست «تحلیل و بررسی وضعیت امنیتی كشور» كه در مدرسه فیضیه قم برگزار شد با اشاره به نام‌گذاری دهه چهارم انقلاب اسلامی از سوی مقام معظم رهبری به دهه عدالت و پیشرفت در سخنانی اظهار داشت: دسترسی به عدالت حقیقی لوازم خاص خود را می‌طلبد كه طلاب و روحانیون با تسلط بر مباحث دینی می‌توانند به این مسائل پرداخته و جامعه را آماده رویارویی با آنها بسازند.

وی با بیان اینكه انقلاب اسلامی باید در جهان الگو و تحول‌آفرین باشد خاطرنشان كرد: انسان امروزی از تعدی‌ها و ظلم‌های بسیار خسته شده و برای تحول مسائل مختلف به ایران اسلامی و انقلاب چشم دوخته است.

وزیر اطلاعات گفت: امروز برای ملت ما این پرسش مطرح است كه چرا جمهوری اسلامی آنگونه كه باید و شاید به عدالت حقیقی دست نیافته است.

وی افزود: همواره شعارهای انقلاب و خواسته‌های امام راحل در پیش چشمان مردم قرار دارد و امروز همگان خالصانه و یا ریاكارانه برای جلب نظرات و‌ آرای مردم به سراغ سخنان و آرمان‌های امام راحل می‌روند.

مصلحی ادامه داد: به دلیل انتظارات داخلی و بین‌المللی از انقلاب اسلامی و نیز ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیشرفت و عدالت در همه عرصه‌ها در كشور، رهبری دهه چهارم انقلاب را به این نام انتخاب كردند.

وزیر اطلاعات گفت: شركت پرشور و گسترده مردم در انتخابات نشانه احساس مردم نسبت به جهت‌گیری درست نظام و حركت به سمت اهداف انقلاب اسلامی و خواسته‌های مردم است.

* عدالت در سایه ولایت محقق می‌شود

وی خاطرنشان كرد: عدالت تنها در سایه امامت و ولایت قابل دسترسی است و مردم تنها با تكیه بر این اصل می‌توانند در راه رسیدن به عدالت تلاش كنند.

مصلحی گفت: عدالت ضامن امنیت و ثبات كشور است و آحاد جامعه باید برای دستیابی به پیشرفت و عدالت حركت كرده و هیچ‌گاه از پای ننشینند.

وی افزود: امروز جهانیان برای دریافت معارف ناب اسلامی و انقلابی دست نیاز دراز كرده‌اند و عدالت از مهم‌ترین راه‌های تولید و توزیع این معارف تحول‌آفرین است.

وزیر اطلاعات گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی مجموعه نظام را با فرمایشات حكیمانه خود همواره در مسیر دستیابی به عدالت و پیشرفت حقیقی قرار می‌دهند.

* فتنه اخیر همچون كوه بزرگ یخی و شناور در آب‌های اقیانوس است

مصلحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث و اغتشاشات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان كرد: فتنه اخیر همچون كوه بزرگ یخی و شناور در آب‌های اقیانوس است كه بخش عمده‌ای از آن در زیر آب و تنها بخش كوچكی در ظاهر نمایان است، ولی متأسفانه هنوز عده‌ای باور ندارند كه این حوادث، فتنه‌ای از سوی دشمنان اسلام و انقلاب بود.

وی با بیان اینكه همواره كسانی كه در برابر نهضت انبیاء الهی ایستادگی كردند مستكبران و همراهان آنها بودند، گفت: استكبار برای سنگ‌اندازی در انقلاب پیامبران همواره از خواص جامعه سوء‌استفاده كرده و مسیر انقلاب انبیا را منحرف ساخته است.
وزیر اطلاعات گفت: مگر رسول اكرم (ص) برای معرفی امیرالمؤمنین علی (ع) از چه گروه و دسته‌ای خوف داشته است و پس از واقعه غدیر چه كسانی مسیر اسلام و امامت را منحرف ساختند.

مصلحی خاطرنشان كرد: امروز انقلاب اسلامی نیز در چنین شرایطی قرار گرفته است و مردم باید نسبت به دسیسه‌ها و فتنه‌های دشمنان بسیار هوشیار و آگاه باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: انقلاب اسلامی و رهبری نظام در ۳۰ سال گذشته دچار فتنه‌های بسیاری همچون فتنه بنی‌صدر، منافقین، منتظری و جنگ تحمیلی شده است كه همگی قابل تأمل و بررسی است.

وی افزود: متأسفانه مستندسازی هنرمندانه‌ای نسبت به فتنه‌های پس از انقلاب انجام نگرفته كه نسل جوان امروز با ابعاد مختلف آنها آشنا شود و بتواند مسایل مستحدثه امروزی را به راحتی درك كند.

وزیر اطلاعات خاطرنشان كرد: در فتنه‌های پس از انقلاب اسلامی، فتنه پس از انتخابات دارای ابعاد و پیچیدگی‌های خاصی است كه باید بسیار به آنها توجه و دقت كرد.

مصلحی همچنین ادامه داد: همواره در فتنه‌های به وجود آمده در كشور برخی واهمه دارند كه اگر اسم افرادی برده شود چه لطمه‌ای به انقلاب می‌خورد، اما می‌بینیم كه بحمدالله نظام اسلامی و انقلاب در ۳۰ سال گذشته مستحكم و پابرجاست و برخورد با افراد خاص هیچ آسیبی به كشور وارد نكرده است.

* آقازاده‌های لطمه‌های جدی به نظام وارد كرده‌اند

وی با بیان اینكه لطمات جدی در فتنه‌ها عمدتا از سوی خواص جامعه و آقازاده‌ها به نظام اسلامی وارد آمده است، اظهار داشت: فتنه اخیر بی‌تردید نتیجه جنگ نرم دشمنان است ولی عده‌ای همچنان تصور می‌كنند كه این یك دعوای انتخاباتی ساده است.

وزیر اطلاعات گفت: متأسفانه كسانی كه انتظار می‌رود سینه‌چاك ولایت بوده و در صحنه‌های حساس انقلاب حاضر باشند، امروز شاهد هستیم میان مخالفان و نظام اسلامی واسطه‌گری می‌كنند و البته این از ویژگی‌های جنگ نرم دشمنان است.
وی افزود: در جنگ نرم دشمنان بسیاری از خواص چون شاخص و معیاری در دست ندارند دچار شك و تردیدهای بسیار می‌شوند.

مصلحی تصریح كرد: در جنگ نرم تمامیت نظام از درون به چالش و تهدید كشیده می‌شود و امروز می‌بینیم افرادی تأثیرگذار كه باید از نظام و ولایت دفاع كنند در مقابل رهبری ایستاده‌اند.

وی با بیان اینكه دشمنان به دنبال اغنای حكومت توسط واسطه‌ها و كسانی است كه در جامعه تأثیرگذار هستند، گفت: در نظرسنجی‌های انجام شده مقبولیت نظام و علاقه‌مندی مردم به حكومت اسلامی همانند نتیجه انتخابات بوده و این مهم مستكبران را دچار سردرگمی و حیرت كرده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینكه جامعه حضور افرادی را كه برای خود همواره حاشیه امن تصور می‌كردند نمی‌پذیرد، خاطرنشان كرد: اجازه نخواهیم داد كه سربازان گمنام امام زمان (عج) در پرونده‌های برخی خواص ذبح و قربانی شوند.

وی اجبار حكومت به عقب‌نشینی را از دیگر ویژگی‌های جنگ نرم دشمنان دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با تدبیر و آینده‌نگری و خواندن دست دشمنان محكم و مقتدر در برابر این خواسته نامشروع مخالفان ایستادگی كرد و این مسئله از پیش برنامه‌ریزی شده را خاتمه داد.

مصلحی ادامه داد: بدون شك جنگ نرم دشمنان همچنان با نظام اسلامی ادامه داشته و دشمن هزینه‌های گزافی را برای آن پرداخت می‌كند، اما این كشور با حضور ولی‌فقیه و رهبری شجاعانه ایشان هیچ‌گاه تسلیم انقلاب مخملی دشمنان و فتنه‌هایشان نمی‌شود.

* برخی خواص در فضای وهم‌آلود فتنه سقوط كردند

حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به وقایع ۱۶ آذر ماه تهران اظهارداشت: فتنه‌گران كه در روز ۱۳ آبان شكست مفتضحانه‌ای خورده بودند، در روز ۱۶ آذر به دنبال جبران این آسیب جدی بودند كه باز هم با هوشیاری و بصیرت دانشجویان ولایی به نتیجه نرسیده و چیزی به دست نیاوردند.

وی خاطرنشان كرد: نكته مهم و قابل توجه، اقدامات گسترده در راستای ساختارشكنی در جامعه از سوی این گروه اندك حدودا یك هزار و ۲۰۰ نفری است كه به زحمت و از سراسر كشور جمع شده بودند.

وزیر اطلاعات با اشاره به پاره كردن عكس امام راحل از سوی عوامل فتنه در روز ۱۶ آذر تصریح كرد: شخصیت امام راحل متعلق به همه جهانیان و آزادی‌خواهان است و از نخبگان و فرهیختگان جامعه به ویژه حوزویان و طلاب انتظار می‌رود كه در برابر این اقدام وقیحانه عكس‌العمل مناسب و بزرگی نشان داده و پاسخ كوبنده‌ای به ساختارشكنی فتنه‌گران بدهند.

مصلحی با بیان اینكه در فضای وهم‌آلود فتنه در جامعه برخی خواص نه تنها مردود شده بلكه سقوط می‌كنند، گفت: متأسفانه برخی خواص جامعه كه ما آنها را سرباز ولایت می‌دانستیم امروز در دام دشمنان سقوط كرده‌اند ولی همچنان آن را نمی‌پذیرند.

وی خاطرنشان كرد: در دفتر یكی از این آقازاده‌ها كه از همراهان یكی از سران فتنه است جزوه‌ای پیدا كردیم كه در آن به صراحت طرح براندازی نظام دنبال می‌شد و بیانیه‌هایی كه امروز از سوی آنها صادر می‌شود دقیقا بر اساس همین جزوه است.

وزیر اطلاعات گفت: محتوای این جزوه جنبش جدید اجتماعی با ماهیت شبكه‌ای است كه جریان سكولار غیردینی و براندازانه را دنبال كرده و ادبیات حزب توده را به یاد می‌آورد.

مصلحی با اشاره به هویت محوری به جای هدف محوری در این جریان تصریح كرد: این جریان بسیار متعصب و غیر منعطف است و ما شاهد آن بودیم كه رهبر معظم انقلاب آغوش خود را برای این عده گشوده بودند كه آنها این محبت را با جنایت و خیانت جبران كردند.
وی ادامه داد: با آغاز فتنه بسیاری از ارزش‌ها در جامعه فرو ریخت، ولی با اقامه نماز جمعه از سوی مقام معظم رهبری بار دیگر ورق برگشت و این مهم نشان دهنده محوریت ولایت فقیه در نظام اسلامی است.

وزیر اطلاعات با بیان اینكه وجه مشترك تمام فتنه‌های پس از انقلاب و در ۳۰ سال گذشته، عده‌ای از خواص و آقازاده‌های آنها هستند خاطرنشان كرد: متاسفانه مستكبران این عده را به خوبی مدیریت كرده و از ضعف‌های آنان سوء‌استفاده می‌كنند و ما شاهد آن بودیم كه پیش از انتخابات برخی از آنها چگونه به انگلیس مرتب و مكرر سفر می‌كنند.

وی با بیان اینكه مركز فتنه در ایران اسلامی باید شناسایی و از میان برداشته شود، گفت: وزارت اطلاعات آمادگی در اختیار گذاشتن مدارك و اسناد به افراد معتبر را دارد كه مردم نیز باید برای شناسایی این مركز فتنه پیش از آنكه دشمنان اقدام دیگری انجام دهند همكاری و تلاش كنند.

وزیر اطلاعات همچنین تصریح كرد: امروز حوزه‌های علمیه، روحانیون و مبلغان باید سیستم حكومتی اسلام و اصل ولایت فقیه را برای مردم به ویژه جوانان تبیین كنند و این موضوع بسیار مهم و قابل توجه است.

مصلحی گفت: دشمن در یك پروسه زمانی مقوله براندازی نظام اسلامی را دنبال می‌كند و اگر امروز نتوانیم نسل جوان جامعه را كه هدف اصلی جنگ نرم دشمنان است نجات دهیم، در این جنگ شكست خواهیم خورد.

* با دستگیری برخی افراد برای دشمنان اسطوره‌سازی نمی‌كنیم

حجت‌الاسلام مصلحی در پاسخ به سئوالات روحانیون با اشاره به فتنه پس از انتخابات و موضع‌گیری خواص جامعه در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه هاشمی رفسنجانی در سفر اخیر خود به مشهد مقدس صحبت‌های خود در خطبه‌های نماز جمعه را تأیید كرده و سخنانی در راستای بیانیه‌های سران فتنه می‌گوید.

وی افزود: ایشان مشروعیت ولایت فقیه را در گرو مقبولیت مردمی می‌داند و اعتقاد دارد كه هرگاه مردم پذیرای ولی‌فقیه نبودند وی باید از این سمت كناره‌گیری كند؛ این سخن وزیر اطلاعات با شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر منافق» طلاب و روحانیون همراه بود.

وزیر اطلاعات خاطرنشان كرد: هاشمی همچنین برخی گروه‌ها و اقشار مردمی همچون زنان را نیز به حضور در خیابان‌ها دعوت كرد تا به نوعی قدرت برخورد نیروهای انتظامی را از آنان بگیرد.

مصلحی در پاسخ به سئوالی در مورد عدم برخورد با فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز گفت: اقداماتی در این زمینه انجام گرفته كه با جدیت ادامه پیدا می‌كند.

وی افزود: اما بنا بر حكمت و تدبیر كه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر آن تأكید دارند، نمی‌خواهیم با دستگیری برخی افراد برای دشمنان انقلاب اسطوره‌سازی كنیم.

وزیر اطلاعات گفت: امروز برخی شدیدا به دنبال آن هستند كه از سوی نظام دستگیر و زندانی شوند.

مصلحی همچنین تصریح كرد: با عنایات الهی و بعضا امدادهای غیبی خداوند متعال كه نمی‌توانیم آنها را بیان كنیم، وزارت اطلاعات به خوبی وظایف خود را تا به امروز انجام داده و بدانید نظام اسلامی هیچ‌گاه از تخلفات برخی خواص و آقازاده‌های ایشان نمی‌گذرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی خاطرنشان كرد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و موضع‌گیری اخیر رئیس قوه قضائیه نیز بسیار مناسب بوده و حاصل گفتگوها و تعاملات فی‌مابین است.

مصلحی افزود: در مسئله مفاسد اقتصادی، دلایل و علل به وجود آمدن آن مفسده بسیار مهم است كه باید مورد توجه و كنكاش قرار بگیرد.

وی در مورد ارتباط دولت با مراجع و حوزه‌های علمیه نیز گفت: مجموعه وزیران در آغاز راه دولت نهم و دهم میثاق‌نامه‌ای را با رئیس جمهور امضا كردند كه از مهم‌ترین بندهای آن پایبندی به اصول و ارزش‌های اسلامی و انقلابی و اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه است.

* جهت‌گیری دولت در مسیر منویات رهبری است

وزیر اطلاعات با بیان اینكه جهت‌گیری دولت نهم و دهم در مسیر اهداف انقلاب، امام راحل(ره) و منویات رهبری قرار دارد، گفت: ارتباط رئیس جمهور با مراجع عظام تقلید كاملا اعتقادی است و در آینده‌ای نزدیك همه شاهد ارتباط تنگاتنگ حوزه‌های علمیه و دولت هستید.

وی افزود: كسانی كه در دوران حاكمیت خود به مرجعیت بها نمی‌دادند امروز دستمال به دست گرفته و اشك تمساح می‌ریزند و با اعزام نمایندگان خود به بیوت مراجع تقلید كاملا مشخص است كه چه اهدافی را دنبال می‌كنند.

مصلحی در پاسخ به سئوالی مبنی بر حوادث كهریزك و مرگ پزشك آن خاطرنشان كرد: دستگاه قضایی این مسئله را با جدیت دنبال می‌كند و تا آنجا كه من اطلاع دارم علت مرگ پزشك كهریزك نیز هنوز مشخص نشده و به نتیجه قطعی نرسیده است.
وی همچنین بر انجام اقدامات پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی درست و بهنگام به مردم و به خواص جامعه از سوی وزارت اطلاعات تأكید كرد.

وزیر اطلاعات در پایان با اشاره به موضوع سایت هسته‌ای فردو تصریح كرد: با اقدامات به موقع نیروهای اطلاعاتی خوشبختانه نقشه‌ای كه دشمنان انقلاب برای ضربه زدن به نظام اسلامی درنظر داشتند به خودشان برگشت و بار دیگر جمهوری اسلامی از دسیسه‌های دشمنان سربلند بیرون آمد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.