جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - Friday 19 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

دختر ایران، گلشیفته

گلشیفته فراهانی: «چشم مردم ایران اكنون به حضور من در‌هالیوود دوخته شده و باید به انتخاب نقش‌هایم دقت كنم. اگر من شكست بخورم، آنها شكست خورده‌اند و اگر موفق باشم، موفقیت آنها است. من به مردم كشورم احترام می‌گذارم، به من دختر كشور می‌گفتند. چه بخواهم یا نه، من نماینده‌ ایران هستم و مردم مسوولیت من را بیشتر می‌كنند.»

iran-emrooz.net | Thu, 05.11.2009, 9:51

گلشیفته فراهانی در گفت‌وگو با الجزیره

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران

«گلشیفته فراهانی» اعلام كرد: «در ایران من یك شاه ماهی در رودخانه بودم، اما در‌هالیوود مثل یك ماهی در اقیانوس هستم و این خیلی سخت است.»

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبكه‌ی تلویزیونی «الجزیره» در مصاحبه‌ با «گلشیفته فراهانی» كه درجریان برگزاری اولین جشنواره‌ فیلم ترایبكا دوحه انجام شد، به پای صحبت گلشیفته فراهانی نشست.

این بازیگر ۲۶ ساله گفت: «در ایران بهترین فیلم‌نامه‌ها به من پیشنهاد می‌شد، اما در خارج از ایران برای گرفتن یك نقش باید بجنگم، اما این چالش ارزش دارد، چون اولین بازیگر زنی هستم كه بعد از انقلاب در‌هالیوود بازی كرده‌ام.»

الجزیره با اشاره به این‌كه اولین نقش‌آفرینی «فراهانی» در ۱۴ سالگی در فیلم «درخت گلابی» داریوش مهرجویی بوده است، از قول وی نوشت: «می‌خواستم مردم را تحت تاثیر قرار بدهم. با نواختن موسیقی كلاسیك، شما برای جمعی از مردم می‌نوازید كه تحصیل‌كرده و با معلومات هستند. من می‌خواستم تغییر مثبتی در این اكثریت ایجاد كنم و در این راه سینما بهترین زبان بود.»

وی اظهار كرد: «یكی از اهداف من این بود كه نوع دیگری از رفتار یك ستاره‌ را معرفی كنم. من عاشق فلسفه‌ تائوئیسم هستم. یك مثل هست كه می‌گوید انسان باید مثل اقیانوس زندگی كند. اقیانوس بیشترین آب‌های جهان را دارد، اما در پایین‌ترین نقطه زمین قرار گرفته و آب همه رودخانه‌ها به آن می‌ریزد. من همیشه سعی كرده‌ام كه مطابق این فلسفه زندگی كنم.»

«فراهانی» با اشاره به‌ این‌كه چشم مردم ایران اكنون به حضور او در‌هالیوود دوخته شده و باید به انتخاب نقش‌هایش دقت كند گفت: «اگر من شكست بخورم، آنها شكست خورده‌اند و اگر موفق باشم، موفقیت آنها است.»

وی در ادامه گفت: «من به مردم كشورم احترام می‌گذارم، به من دختر كشور می‌گفتند. چه بخواهم یا نه، من نماینده‌ ایران هستم و مردم مسوولیت من را بیشتر می‌كنند.»

به گزارش ایسنا،بازیگر فیلم‌های «به‌نام پدر» و «میم مثل مادر» در مقایسه‌هالیوود و سینمای ایران گفت: «در‌هالیود به بازیگران احترام بیشتری می‌گذارند و ساخت فیلم بسیار حرفه‌ای‌تر است. در ایران بازیگری یك حرفه محسوب نمی‌شود و فیلم‌ها بیشتر به شكل تجربی ساخته می‌شوند و شرایط برای بازیگر سخت است. شما باید به بوم، نور و همه‌ ‌چیز توجه كنید، اما در‌هالیوود این كارها را در اطراف شما خودشان انجام می‌دهد و صحنه مثل قلمرو پادشاهی بازیگر است.»

«فراهانی» در پایان با تاسف از اینكه فرصت بازی در فیلم «شاهزاده پارسی» را از دست داده است، تاكید كرد مطمئمنا این را جبران خواهد كرد.


نظر کاربران:


گلشیفته عزیز
نمی‌دانم این دو هموطن چرا به دلبستگی تو به ایران و مردم بهای لازم را نداند و آنچه نوشته‌اند خالی از توجه به شرایط پر چالش تو نبود! اینکه در این شرایط به مردم می‌اندیشی بسیار ارزشمند است.
با بهترین آرزوها برای تو و مانندهایت. پایدار و پیروز باشی. آرمان

*

به نظرم یک هنرمند باید خیلی خودشیفته باشه که خودش رو شاه ماهی خطاب کنه. اجازه بدید که مردم این لقب رو به شما بدن. گرچه سخن از تائوایسم می آرید اما به نظر طبع متواضعانه ای ندارید که اگر چنین بود شکست خودتون رو شکست ملت ایران تصور نمی کردید! مگر شما قطب جهانید خانم؟

*

دختر خانم!
مردم ایران انقدر هم بیکار نیستند که چشم به حضور سرکار در هالیوود دوخته باشند! سینما دنیای فریب است و گیرم شما نقشی در آن داشته باشید. بازیگری سینما آن طور که شما خیال می کنید اهمیتی ندارد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.