پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - Thursday 22 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

«احمدی‌نژاد رئیس جمهور ما نیست»

پیام اتحاد جمهوری خواهان ایران: روز چهار شنبه اول مهر – همزمان با سخن رانی محمود احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل – و همزمان با تظاهرات بزرگ ایرانیان در نیویورک، لندن، برلین، وین، استکهلم و دهها شهر دیگر – تخته سیاه و کلاس درس را با شعار "احمدی نژاد رئیس جمهور ما نیست" تزئین کنیم و صدا و تصویر آن را در رسانه ها هرچه وسیع تر به همگان برسانیم.

iran-emrooz.net | Tue, 22.09.2009, 7:12

پیام اتحاد جمهوری خواهان ایران
به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها


دست در دست هم مدارس را سبز، دانشگاه ها را سبز، و میهن را سراسر سبز خواهیم ساخت

دانشجویان و دانش آموزان عزیز
همه ساله روز اول مهرماه روز آغازی نو، و روز شادی همگانی به خاطر آغاز سال تحصیلی است. اما امسال بیش از ۱۸ میلیون کودک، نوجوان و جوان ایرانی در حالی راهی مراکز تحصیلی می شوند که خیزش مدنی و پرشکوه ایرانیان در ۲۲ خرداد ماه به دستور فرماندهان کودتا به خون کشیده شده و ده ها شهروند کشور ما، به گناه رای دادن به نامزدی جز احمدی نژاد جان خود را از دست داده اند. هزاران نفر خود سرانه بازداشت شده اند و عده ای از آنان غریبانه زیر شکنجه های هولناک – حتی بعد از تجاوز جنسی – به قتل رسانده شدند. گروهی پر شمار از فعالان سیاسی به شیوه ای کاملا غیر انسانی و موهن، در دادگاه های نمایشی از نوع استالینی، وادار شدند تا به گناهان ناکرده معترف شوند.

تظاهرات ۲۷ شهریور ما، «روز قدس»، بار دیگر نشان داد جنبش سبز به مرور قدرت مند تر و گسترده تر می‌شود و کودتاگران قادر نیستند صدای اعتراض میلیونی مردم را نا دیده بگیرند. و در صف مقدم اعتراض علیه تقلب و آدم کشی و دروغ زنی، شما دانش آموزان و دانشجویان آگاه و دلیر قرار دارید. بیهوده نیست که سران حکومت از هر گوشه به شدت نگران فرا رسیدن اول مهر ماه هستند. زیرا دانشگاه ها و مدارس ایران، از ۷۰ سال پیش تا کنون همیشه و همه جا، رساترین صدای دفاع از آزادی و اصلی ترین سنگر مبارزه علیه جهل و خرافه و استبداد بوده است.

دانشگاه ها و مدارس را سبز کنیم
جنبش سبز امروز، جنبش مدافعان حقوق شهروندی، جنبش مدافعان آزادی انتخاب مردم و جنبش دفاع از آزادی های مدنی آحاد ملت ایران است. همه نیروهای آزادی خواه و مدافع دمکراسی در زیر سقف این جنبش قرار دارند. اکثریت بزرگ شما دانش آموزان دبیرستان ها و اکثریت بسیار بزرگ شما دانشجویان دانشگاه ها جزئی از این جنبش سبز هستید. بخش اعظم اساتید محترم دانشگاه و دبیران دبیرستان ها مدافع آماج های جنبش سبز هستند. دانشگاه ها و مدارس مکان امن شماست. در این محیط ها طرفداران استبداد به شدت منزوی و بی پایگاه اند. دانشگاه ها و مدارس جائی ست که شما دختران و پسران می توانید بی هراس، - چون درون خانه خود - سبز پوش شوید و هیچ کس جرات تعرض نکند. اگر سبز کردن شهرها زیر سر نیزه و باتوم نظامیان هنوز خطر خیز است، اما کلاس های درس مکانی بسیار امن تر است و می توانند با رنگ سبز تزئین و همبستگی و مقاومت ملی علیه استبداد را نشان دهند. رنگ سبز در دانشگاه ها و مدارس هر چه وافرتر شود دستگاه استبداد زودتر به عقب رانده خواهد شد.

خانواده خود را همراه کنید
روز اول مهرماه بیش از ۲.۵ میلیون دانشجو راهی دانشگاه ها و نزدیک به ۴.۵ میلیون دانش آموز راهی دبیرستان های کشور می شوند. شما بیش از ۷ میلیون نفر هستید. خانوادۀ شما اصلی ترین خشت شبکه اجتماعی واقعی برای ایستادگی در مقابل یورش به نهاد جمهوریت و حقوق و آزادی های حقه مردم است. مدارس و دانشگاه ها اصلی ترین حلقه ای ست که خانواده ها را به هم ربط می دهد و متحد می کند.

هرگاه خانواده ها با مدارس و دانشگاه ها همراه شوند، همه ملت با هم همراه شده است. بسیج و سپاه و دیگر استبدادیان، دستشان از دانشگاه ها و مدارس، بسیار کوتاه تر است. هر دانشجو و هر دانش آموز خود یک رسانه است، یک نماینده است. هر خانواده خود یک ستاد است، یک مکان امن است. شما می توانید خانواده خود را در هر برآمد ملی علیه استبداد همراه سازید.

ارتباط فعال شما با خویشان و یارانی که در خارج کشور دارید صدای شما را در رسانه ها رساتر خواهد کرد. این ارتباط هرچه بیشتر شود، آسیب پذیری آن کمتر می شود. پیوستن به شبکه های اجتماعی مجازی، مثل تویتر و فیس بوک را تشویق کنید. این شبکه ها سهل ترین و امن ترین راه اظلاع رسانی، تبادل نظر و تصمیم گیری جمعی است.

جنبش سبز فقط بر حمایت ملت متکی است
چنانکه در جریان دادگاه های نمایشی و در صدا و سیما و رسانه های دولتی می بینیم در کمال وقاحت می خواهند حرکت سبز، و اکثریت بزرگ مردم را وابسته به بیگانگان معرفی کنند. آن ها مدام از توطئه انقلاب مخملی و دخالت قدرت های بزرگ دم می زنند. جنبش سبز بر حمایت ملت متکی است. این حمایت منشاء قدرت ما و منشاء احترامی است که ملل دیگر برای جنبش سبز در ایران قائلند. هیچ ملتی دشمن ما نیست. خطرناک است هرگاه دانش آموزان و دانشجویان عزیز یاوه های حکومت را باور کنند. هیچ نیرویی جز نیروی خود شما منشاء قدرت جنبش سبز نیست و هیچ نیرویی جز ایادی داخلی حکومت نیز در مقابل ما نیست.

به خشونت میدان ندهیم
همان گونه که در جریان راه پیمایی ها دیدیم، دستگاه استبداد منتظر فرصت است تا با برانگیختن شما به واکنش خشونت آمیز دست به سلاح ببرد و به بهانه حفظ امنیت شهر، دست به سرکوب بزند. از هر حرکتی که بهانه به دست عمال استبداد برای خشونت دهد، در درون دانشگاه ها و بخصو ص در خارج از دانشگاه ها، اکیدا پرهیز کنیم. ارتباط نزدیک تر فعالان دانشجویی که تجربه بیشتری دارند، با فعالان دانش آموزی و انتقال تجربه ها در این زمینه بسیار کمک کننده است. از یک دیگر یاد بگیریم چگونه خشونت را با عدم خشونت خنثی کنیم.

اتحاد رمز پیروزی است
سنت ۷۰ ساله جنبش دانشجویی و دانش آموزی ایران همواره شاهد تنوع عقاید و چندگانگی فرهنگی در محیط های تحصیلی بوده است. همیشه کسانی با تمایلات دینی و کسانی با تمایلات غیر دینی (سکولار) در کنار هم علیه استبداد و سرکوب حکومتی پیکار کرده اند؛ و همیشه حکام مستبد کوشیده اند، با تمسک به این گونه گونی ها، صف متحد دانشجویان را بشکنند و متفرق کنند.

"اتحاد، مبارزه، پیروزی" همواره شعار اصلی جنبش دانشجویی و دانش آموزی بوده است. این شعار را حفظ کنیم و هشیار باشیم که شعارهای تفرقه انگیز صف متحد دانش آموزان و دانشجویان را نشکند. قدرت جنبش ما در وحدت و یک پارچگی آن است. این طور نیست که در همه جا دانشجویان و دانش آموزان باید برای هر کاری منتظر رهبران سیاسی بمانند. اما قطعا باید از هر عمل یا شعاری که پاره های جنبش را در مقابل هم قرار دهد و موجب سوء استفاده دولتیان شود، اجتناب کرد.

روز چهار شنبه اول مهر – همزمان با سخن رانی محمود احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل – و همزمان با تظاهرات بزرگ ایرانیان در نیویورک، لندن، برلین، وین، استکهلم و دهها شهر دیگر – تخته سیاه و کلاس درس را با شعار "احمدی نژاد رئیس جمهور ما نیست" تزئین کنیم و صدا و تصویر آن را در رسانه ها هرچه وسیع تر به همگان برسانیم.

اتحاد جمهوری خواهان ایران آغاز سال تحصیلی جدید را آغازی تازه برای تحقق آرزوهای بزرگ تک تک شما و نوید دهنده روزهای بهتر برای همه ایرانیان می بیند. امید است که کوشش شما برای موفقیت در امر تحصیل، و ساختن آینده ای بهتر برای زندگی خود، با تلاش و همبستگی سایر اقشار ملت برای ساختن آینده ای بهتر برای همه ایرانیان همزمان شود. قطعا دور نخواهد بود روزی که دست کودتاگران از حکومت کوتاه گردد و به رای واقعی شما - و از مسیر برگزاری انتخاباتی آزاد - منتخبین و خادمین واقعی ملت به حکومت گمارده شوند.

هیات سیاسی اجرایی
اتحاد جمهوری خواهان ایران
۳۰ شهریور ۱۳۸۸
۲۱ سپتامبر ۲۰۰۹
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.