يكشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ - Sunday 25 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

رسالت خود را بازیابیم

مبارزات ما بر علیه استبداد و فریب و دروغ وارد مرحله جدیدی شده است. فکر نکنیم که با تأیید انتخابات توسط شورای نگهبان، که از ابتدا چیزی جز این انتظار نداشتیم، کار تمام شده است. ما تازه همدیگر را پیدا کرده‌ایم و از گروههایی متفرق با خواسته‌های متفاوت به اکثریتی غیر قابل انکار با خواسته‌های نزدیک به هم تبدیل شده‌ایم.

iran-emrooz.net | Wed, 01.07.2009, 10:44

دوست عزیز/ هموطن گرامی / همفکر

مبارزات ما بر علیه استبداد و فریب و دروغ وارد مرحله جدیدی شده است. فکر نکنیم که با تأیید انتخابات توسط شورای نگهبان، که از ابتدا چیزی جز این انتظار نداشتیم، کار تمام شده است. ما تازه همدیگر را پیدا کرده‌ایم و از گروههایی متفرق با خواسته‌های متفاوت به اکثریتی غیر قابل انکار با خواسته‌های نزدیک به هم تبدیل شده‌ایم. از امروز هر یک از ما باید رسالت خود را باز یابیم و توانائیهای خود را برای کمک به پویایی جنبش تا رسیدن به اهداف و خواسته‌های آن بکار گیریم. فراموش نکنیم که هر یک از ما در مرکز یکی از حلقه‌های زنجیر این جنبش قرارداریم. اگر فقط بتوانیم حلقه خود را محکمتر و استوارتر کنیم وظیفه خود را به درستی انجام داده ایم. برای انجام درست این وظیفه چه باید بکنیم؟

۱- امید بدهیم: به اطرافیانمان اعم از خانواده، دوست، همکار، همسایه امید بدهیم. به ایشان بگوئیم که هیچ جنبش اجتماعی در طی دو هفته پیروز نشده است. بگوئیم که هر حرکتی فراز و فرود دارد. بگوئیم که این حرکت یک مبارزه فرسایشی علیه دولت کودتاست و اگر ما زودتر فرسوده شویم آنها به پیروزی رسیده‌اند.

۲- اطلاع رسانی کنیم: باید تمام اخبار و اطلاعاتی را که به دست می‌آوریم با کسانی که کمتر به منابع اخبار دسترسی دارند در میان بگذاریم. خصوصا وقایعی که نیاز به مشارکت همگانی دارد و اخباری که موجب افزایش شور و شوق در شنوندگان میگردد.

۳- مشارکت همگانی در کارهای کم هزینه را تقویت کنیم: نگذاریم که بانگ الله اکبر فراموش شود. نگذاریم که اطرافیانمان به نتیجه اینگونه کارها شک کنند. به ایشان بگوئیم که اینکار هزینه کمی دارد اما اثر زیادی خواهد داشت. بانگ الله اکبر باعث میشود که هرشب با یکدیگر و با رهبران جنبش تجدید میثاق کنیم و موجب میشود که جو بی تفاوتی و رخوت از دور و بر ما و از کسانی که مشارکت نمیکنند رخت بر بندد و ایشان نیز به جمع روز افزون ما بپیوندند. همچنین کارهایی مانند بوق زدن در خیابان و تجمعهای پراکنده را فراموش نکنیم.

۴- شهرهای کوچک و روستا‌ها را فراموش نکنیم: فکر نکنیم که شهرهای کوچک و روستاها به اردوی کودتا تعلق دارند. بسیاری از ساکنین آنها از همفکران بالقوه ما هستند و فقط به دلیل فشار و خفقان ساکتند. سعی کنیم که با بستگان و دوستان خود در شهرهای کوچک و روستا‌ها درارتباط باشیم و آنها را از تحولات جنبش و اخبار جدید با خبر کنیم. همینکه آنها بدانند که ما فعالیم باعث میگردد که آنها نیز حداقل به آتش زیر خاکستر بدل شوند.

۵- افراد بی تفاوت و احیاناٌ مخالف را تحت تأثیر قرار دهیم: می‌بایست حلقه زنجیر خود را هر روز قوی‌تر نمائیم و برای اینکار نیاز به تلاش مضاعف برای فعال نمودن افراد بی تفاوت اطراف خود و همچنین بحث با مخالفین احتمالی داریم. فکر نکنیم که مخالفین واقعاٌ افراد مطلعی هستند و کسانی هستند که با اطلاعات کامل و مستدل در اردوی کودتا قرار دارند. بسیاری از ایشان صرفا به واسطه اقدامات عوام فریبانه‌ای مانند افزایش حقوق بازنشستگی و سهام عدالت و امثال اینها به ا حمدی نژاد رأی داده‌اند. باید با توضیح بلاهائی که این گروه به سر کشور آورده و آینده نگران کننده‌ای که کشور در پیش دارد ایشان را از عمق فاجعه مطلع کنیم.

۶- با تمام وجود بخواهیم: هر روز کمی از وقت خود را به این اختصاص دهیم که چه ابتکارات جدیدی می‌توانیم به خرج دهیم، امروز چه کار دیگری برای کمک به جنبش می‌توانیم انجام دهیم؟ آیا امروز وظیفه خود را انجام داده‌ایم؟ اگر در هر روز حتی یکی از کارهای فوق را انجام دهیم به وظیفه خود در راستای تقویت جنبش عمل نموده‌ایم.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.