جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - Friday 19 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

محبوبه کرمی - دختر محبوب جنبش زنان را آزاد کنید!

محبوبه به فردی که با لباس شخصی در اتوبوس را با چماق می‌شکند و سوار اتوبوس می‌شود و بی‌رحمانه مردی را به باد کتک می‌گیرد، اعتراض می‌کند ولی خود آماج حمله قرار می‌گیرد و زیر مشت و لگد و چماق، لباسش پاره پاره می‌شود و از اتوبوس به پایین پرتاب و بعد هم زندانی می‌شود. با استناد به کدامین قانون با انسانی که فقط اعتراض به خشونت کرده اینگونه رفتار می‌شود؟

iran-emrooz.net | Mon, 07.07.2008, 22:51

بیش از سه هفته است که محبوبه کرمی، عضو کمپین یک میلیون امضا ء، در زندان است. و امروز خبر دارشدیم که محبوبه همراه با ۹ نفر از زنان زندانی برای بی توجهی به وضعیت شان دست به اعتصاب غذا زده اند. برای حداقل حقوق شان در زندان: هواخوری ، کاغذ و قلم برای مکاتبه با مسولان و درخواست رسیدگی به وضعیت شان.
این دختر سخت کوش، عدالت طلب و برابری خواه جنبش زنان را بیگناه به بند کشیده‌اند. محبوبه با اعتقاد به عدالت و نفی هر گونه خشونت به فردی که با لباس شخصی در اتوبوس را با چماق می‌شکند و سوار اتوبوس می‌شود و بی رحمانه مردی رابه باد کتک می‌گیرد، اعتراض می‌کند ولی متاسفانه خود آماج حمله قرار می‌گیرد و زیر مشت و لگد و چماق لباسش پاره پاره می‌شود و از اتوبوس به پایین پرتاب و بعد هم زندانی می‌شود.
با استناد به کدامین قانون با انسانی که فقط اعتراض به خشونت کرده اینگونه رفتار می‌شود؟
محبوبه یک فعال مدنی و صلح طلب است. او در دامان مادری متعهد و عدالتخواه و پدری شریف پرورش یافته است. او در ضمن پایبندی به وظایف خانودادگی و فرزندی و تیمار از پدر و مادر بیمارش در تمام فعالیت‌های برابری خواهانه همراه جنبش زنان بوده است. او یک اصلاح طلب واقعی است چرا که خواهان تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، عدالت و دموکراسی است و برای رسیدن به آن سال‌ها تلاش کرده است.
اینک مادر محبوبه پس از سپری کردن یک عمل جراحی سنگین سرطان در بستر است ودوران نقاهت بعد از جراحی را می‌گذراند.
دادستانی به وکیل محبوبه اجازه پیگیری پرونده را نمی‌دهد. مادر محبوبه - خانم مصائبی با شرایط سختی که دارد بار‌ها و بارها از طریق تلفن قضیه را پیگیری کرده ولی عجبا با توضیحاتی هم که برای بستری بودنش داده است فقط جواب شنیده که خودتان حضوری باید پیگیری کنید و جز این پاسخی دریافت نکرده است. مادر محبوبه شدیدا نگران حال دخترش است.
ما گروهی از مادران در کنار ایشان ایستاده‌ایم و صدای مظلومانه محبوبه و مادرش را به مردم و دلسوزان کشور می‌رسانیم و از مسولان می‌خواهیم که هر چه زودتر محبوبه را آزاد کنند و امنیت را به خانه‌های ما بازگردانند.

۱-احترام شادفر- ۲- اكرم مصباح -۳- ايراندخت فاميلى-۴- بهناز شكاريار-۵- بهناز مختارى -۶- پروين ضرابى -۷ - پوران فرخزاد - ۸ - ثريا يعقوبى - ۹- ثريا يوسفى - ۱۰ - حميده جبارزادگان -۱۱ خديجه مقدم ۱۲- خورشيد عابدينى- ۱۳- رضوان مقدم ۱۴- زهره تنكابنى -۱۵- ژيلا شرقى - ۱۶- ژيلا شريعت پناهى ۱۷- سحر كاسه‌چى ۱۸- سيمين وخشوپور ۱۹- سيمين دها -۲۰- سوسن شعبانى -۲۱ - شعله ابراهيمى -۲۲ - شميل احمدپور -۲۳ - شهلا فرجاد - ۲۴- شهلا انتصارى -۲۵ - شهلا فروزانفر - ۲۶- شيرين عبادى -۲۷ - شيرين مومنى - ۲۸- شهرزاد باقرى - ۲۹- صادقه شيردل -۳۰ - طلعت تقى‌نيا -۳۱ - فاطمه ركنى - ۳۲ - فاطمه گل گزى -۳۳- فرخنده جبارزادگان -۳۴ - فخرى شادفر -۳۵ - فخرى نامى - ۳۶- فخرالسادات محتشمى‌پور - ۳۷- فرزانه محجوب -۳۸ - فريبا شويدى - ۳۹- گوهر بيات -۴۰- مريم زندى - ۴۱ - ميترا بيگدلى - ۴۲- مهناز رضايى -۴۳- ناهيد جعفرى - ۴۴- ناهيد ميرحاج -۴۵- نرگس طيبات - ۴۶- نسرين فرهومند - ۴۷- نينا نادرى -۴۸- نيلوفر كشميرى - ۴۹- ليلى فرهادپور - ۵۰- وجيهه مقدم - ۵۱ - ويدا بيگلرى - ۵۲- راحله بكتاش - ۵۳ - مهين فهيمى - ۵۴- پروين فهيمى - ۵۵- گيتى پور فاضل - ۵۶- منيره حاجى- ۵۷- شهلا كريم الدينى.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.