شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - Saturday 20 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

بررسی متن اصلاح شده قطعنامه تحریم ایران

شورای امینت سازمان ملل در حال بررسی متن اصلاح شده پیش نویس قطعنامه‌ای برای تحريم ایران است. آمریکا و سه کشور غربی دیگر امیدوارند بتوانند این متن را روز جمعه به تصویب شورای امنیت سازمان ملل برسانند.

iran-emrooz.net | Thu, 21.12.2006, 1:51

راديوفردا: شورای امینت سازمان ملل در حال بررسی متن اصلاح شده پیش نویس قطعنامه‌ای برای مجازات ایران بخاطر متوقف نکردن عملیات غنی سازی است. سه کشور آلمان، بریتانیا و فرانسه برای برطرف کردن نگرانی های روسیه و چین و بویژه مخالفت آنها با ممنوعیت رفت و آمد شخصیت های سیاسی ، اقتصادی و نظامی وابسته به دوازده نهاد و شرکت و کسانی که در ارتباط با برنامه هسته ای و برنامه موشکی ایران کار میکنند، روز چهارشنبه متن اصلاح شده پیش نویس را به اعضای شورای امنیت ارائه کردند.
آمریکا و سه کشور غربی دیگر امیدوارند بتوانند این متن را روز جمعه به تصویب شورای امنیت سازمان ملل برسانند.


سخنگوی وزارت امورخارجه آمريكا:
قطعنامه تحريم ايران تا پيش از پايان سال ٢٠٠٦ بايد تصويب شود

مهر: سخنگوی وزارت امور خارجه آمريكا از شورای امنيت خواست پيش نويس قطعنامه تحريم ايران به سبب برنامه هسته‌ای آن كشور را تا پيش از پايان سال جاری ميلادی تصويب كند.
به گزارش تلويزيون اتريش،"شون مك كورمك" در ادامه سخنان خود در واشنگتن گفت: رايزنی های لازم با اعضای شورای امنيت سازمان ملل متحد درباره پيش نويس قطعنامه عليه ايران انجام شده است.
وی افزود : من معتقدم كه ١٥ كشور شورای امنيت سازمان ملل متحد به قطعنامه شديد اللحن عليه ايران كه شامل اعمال تحريم اين كشور می شود ، رای مثبت خواهند داد.
مك كورمك گفت : واشنگتن می خواهد شورای امنيت سازمان ملل متحد تا پيش از پايان سال جاری ميلادی زمينه تصويب قطعنامه ضد ايرانی را فراهم كرده و آن را به تصويب برساند .
سخنگوی وزارت امورخارجه آمريكا افزود: كاندوليزا رايس وزير امورخارجه آمريكا در گفتگوی تلفنی اخير با سرگئی لاوروف همتای روسی خود درباره پرونده هسته ای ايران به بحث و تبادل نظر پرداخت.
اين مقام آمريكايی خاطر نشان كرد : ديپلماتها در نيويورك به شدت در حال بررسی قطعنامه عليه ايران هستند.
اين در حالی است كه وزير امورخارجه روسيه روز گذشته اعلام كرد : پيش نويس قطعنامه جديد بر ضد ايران بسياری از نگرانی های روسيه را كاهش داده و به احتمال زياد ايران نيز با آن موافق خواهد بود.


منوچهر متكی در گفتگو با العربيه :
صدور قطعنامه تنها به پيچيده تر كردن شرايط كمك می كند


خبرگزاری مهر: صدور قطعنامه عليه فعاليت های صلح آميز هسته ای ايران تنها به پيچيده تر كردن شرايط كمك می كند و ما آن را در حوزه امنيت ملی خصمانه تلقی می كنيم.
منوچهر متكی وزير امور خارجه در گفتگو با شبكه العربيه اظهار داشت: با توجه به موضع شفاف و روشن ما در خصوص فعاليت های هسته‌ای، ايران می تواند تشويق گر رژيم عدم اشاعه سلاحهای هسته ای و مدافع خوبی برای استفاده صلح آميز كشورها از انرژی هسته ای باشد. در همين راستا پيشنهاد همكاری با كشورهای منطقه برای استفاده از انرژی هسته ای از سوی ايران داده شد.
وی افزود : ما از استيفای حق ملت خود نمی‌توانيم چشم پوشی كنيم و طبيعی است در صورت صدور قطعنامه ساز وكار همكاری های صميمانه ما با آژانس تغيير خواهد كرد و قطعا در رويكردهای ايران در حوزه‌های مختلف هم بی تاثير نيست.


وزير نفت: تحريم ، هيچ ضرری متوجه ايران نمی كند

ايرنا: "كاظم وزيری هامانه " وزير نفت جمهوری اسلامی ايران گفت: در ٢٧ سال گذشته فعاليت های اقتصادی و سياسی ايران در تحريم انجام شده و اين مساله چيز جديدی نيست و هيچ ضرری هم متوجه ايران نمی كند .
وزيری‌هامانه روز چهارشنبه در حاشيه مراسم گراميداشت شهيد تندگويان در خصوص از سرگيری بحث تحريم ايران از سوی كشورهای پنج بعلاوه يك، اظهار داشت هيچ چيزی حتی تحريم نمی‌تواند مانع رشد ايران شود.
وی افزود : در ۲۷سال گذشته از پيروزی انقلاب اسلامی درتحريم بوديم و تمام فعاليت‌هايمان نيز در اين شرايط صورت گرفت، ما به تحريم عادت داريم و تحريم مجدد مشكلی را برای ما ايجاد نمی‌كند.
وزيرنفت درخصوص اينكه گفته می‌شود تحريم ايران در ميزان توليد و فروش نفت ايران تاثيرگذار است، گفت: خوشبختانه در سال‌های احير بحث توليد نفت داخلی پيشرفت خوبی داشته واكنون برای تامين نياز داخلی نفت مشكلی نداريم.
هامانه تاكيد كرد: اگر بحث تحريم ايران اجرايی شود، آنكه ضرر خواهد كرد اروپاست چراكه توليدات نفت ايران تاثير بسزايی دربازارداخلی نفت كشورهای اروپايی دارد.
وی درپاسخ به سوالی درخصوص عملكرد يكسال گذشته وزارت نفت اظهار داشت: خوشبختانه عملكرد وزارت نفت در يكسال گذشته به گونه‌ای بوده كه بسياری از برنامه‌های از پيش تعيين شده تحقق يافته است.
وی خاطرنشان كرد: ظرفيت توليد روزانه نفت نسبت به سال گذشته با توجه به اكتشافاتی كه در بخش چاه‌های نفت صورت گرفته افزايش يافته كه شايد يكی از مهم‌ترين دستاوردهای اين وزارتخانه باشد.
براساس سياست دولت مبنی بر اينكه يورو جايگزين دلار شود، قراردادهای خريد تجهيزات صنعت نفت با يورو انجام می‌شود.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.