ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Wed, 21.09.2005, 8:51

كليد حل مشكلات پيدا شد


روزنامه ايران: نخستين همايش دكترين مهدويت با حضور دكتر احمدى نژاد رئيس جمهور، جمعى از طلاب و پژوهشگران دينى، نمايندگان مجلس شوراى اسلامى، اعضاى هيأت دولت و گروهى از اساتيد و دانشجويان كشور روز دوشنبه در سالن اجلاس سران آغاز به كار كرد.
به گزارش خبرنگار «ايران»، در اين مراسم رئيس جمهور طى سخنانى گفت: تنها مكتبى كه مى تواند به درستى پاسخگوى نياز بشر باشد، مكتب انتظار است و پرچمدار آن نيز كشور جمهورى اسلامى ايران است.
وى افزود: امروز به جاى اينكه مكتب توسعه كه مبتنى بر ماديات و ليبراليسم است را اجرا كنيم، بايد به مكتب انتظار توجه كنيم و از اين رويكرد مى توانيم مناسبات داخلى و خارجى خود را به شكل مطلوبى تعريف كنيم.
رئيس جمهور ضمن تأكيد بر اينكه كليد حل بسيارى از مشكلات امروز كشورهاى اسلامى بازگشت به مكتب انتظار است، گفت: دنياى امروز تشنه فرهنگ انتظار است و هيچ افق روشنى جز مكتب انتظار در مقابل بشريت نيست و همه قدرتهاى دنيا منفعل هستند و نمى توانند بدرستى نيازهاى بشر را پاسخگو باشند.
دكتر احمدى نژاد اظهار داشت: مكتب انتظار مكتب زندگى است كه زندگى فردى، اجتماعى و حكومتى را شامل مى شود، همچنين انتظار تمام شئون زندگى انسان منتظر را نيز در بر مى گيرد، به طورى كه تفكر، رويكرد و اهداف فرد منتظر با افراد غير منتظر متفاوت است.
وى تصريح كرد: انسانهاى منتظر با يكديگر مهربان بوده و خدمتگزار و ايثارگر هستند و در جهت ارتقاى تقوا با يكديگر تعامل داشته و يكديگر را از گناه و معصيت دور نگه مى دارند.
رئيس جمهور گفت: خيرخواهى نسبت به يكديگر يكى از ويژگيهاى اعضاى جامعه منتظر است و در چنين جامعه اى تمام برنامه هاى دولت منتظر بر اساس مكتب انتظار تعيين مى شود.
وى با تأكيد بر اينكه در دولت جمهورى اسلامى توجه ويژه اى به بحث مهدويت وجود دارد و دولت نيز با اين رويكرد فعاليت مى كند، گفت: دولت از آنچه باعث گسترش و ترويج فرهنگ انتظار و مهدويت مى شود، با جديت حمايت خواهد كرد.رئيس جمهور ضمن درخواست از دانشگاهيان و حوزويان براى ايجاد بستر لازم براى شناخت دقيق و صحيح امام زمان(عج) گفت: در اين راه هنوز در ابتداى مسير هستيم، چرا كه اگر آن حضرت را به خوبى مى شناختيم، ارتباط درونى مان هرگز با ايشان قطع نمى شد.
دكتر احمدى نژاد يأس، خستگى، دلزدگى و خودباختگى هايى را كه در برخى از كشورها وجود دارد، ناشى از عدم توجه به حضرت مهدى (عج) عنوان كرد و افزود: اگر همين گروه امام زمان (عج) را خوب بشناسند، هيچگاه دچار يأس و دلسردى و نا اميدى نخواهند شد، بلكه اميد، عزت و خودباورى را تجربه خواهند كرد و اين نياز امروز و نياز جامعه بشرى است.
گفتنى است، در اين مراسم پيش از سخنان رئيس جمهورى، حجت الاسلام مسعود پورسيدآقايى دبير نخستين همايش بين المللى دكترين مهدويت، گزارشى از اهداف و برنامه هاى اين همايش ارائه كرد.
وى هدف از برپايى همايش يكروزه دكترين مهدويت را طراحى دكترين نظام اسلامى مبتنى بر دكترين مهدويت، ترسيم راهبردهايى براى تحقق اين امر و زمينه سازى فكرى صحيح براى ظهور جهانى حضرت مهدى (عج) عنوان كرد.
حجت الاسلام پورسيدآقايى گفت: تلاش داريم تا با برگزارى اين همايش انديشمندان، صاحبنظران و محققان را به طور جدى و فعال وارد بحث مهدويت كرده و مراكز آموزشى را به اين سمت سوق دهيم.