ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Tue, 06.04.2021, 14:53

هنوز برای فیلتر کلاب‌هاوس تصمیم‌گیری نشده است


دادستان کل کشور درباره فیلترینگ شبکه اجتماعی «کلاب‌هاوس» گفت هنوز درباره این موضوع تصمیم‌گیری نشده است.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، «محمدجعفر منتظری»، دادستان کل کشور در کنفرانس خبری خود روز ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ در پاسخ به این سوال که آیا قرار است شبکه اجتماعی جدید کلاب‌هاوس مانند بقیه ابزارهای ارتباطی در دستور کار فیلتر قرار بگیرد، گفت: «هنوز راجع به این مساله تصمیم‌گیری نشده است.»

دادستان کل کشور هم‌چنین به صحبت‌های «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی اشاره کرد که گفته بود مدیریت فضای مجازی ول و رها است.

علی خامنه‌ای روز اول فروردین امسال فضای مجازی در ایران را ول توصیف کرده و خواسته بود مدیریت شود.

او گفته بود: «افتخار ندارد که ما می‌گوییم فضای مجازی کشور ما آزاد است و باید آن را مدیریت کرد.»

در حالی اظهاراتی درباره فیلتر کلاب‌هاوس مطرح می‌شود که جلسات گفت‌وشنود بسیاری در کلاب‌هاوس از سوی فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران داخل و خارج از ایران درباره موضوعات مختلف، از جمله کارکرد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده است؛ جلساتی که مسایل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کشور را به چالش می‌کشند.

طی سال‌های گذشته شبکه‌های اجتماعی پرمخاطبی مانند فیس‌بوک، توییتر و تلگرام در ایران بارها فیلتر شده‌اند و هم‌اکنون شهروندان با خرید و استفاده از فیلترشکن قادر به استفاده از این شبکه‌ها هستند.

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در بخشی از صحبت‌هایش، به فیلتر یوتیوب نیز اشاره کرد و در پاسخ به این سوال که آیا فیلتر آن رفع شده است، گفت آمادگی چنین عملی را داشته‌اند اما هنوز منتظر فراهم شدن مقدماتش هستند.

او به ادعای این‌ که دستگاه‌ها مقداری در انجام کار تاخیر دارند، گفت عدم فیلتر یوتیوب برای برخی از دستگاه‌ها در حال پی‌گیری است.