ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Tue, 26.04.2011, 23:12

بهاره علوی، فعال کمپین یک میلیون امضا درگذشت


چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۰
در پی جراحات ناشی از تصادف؛ بهاره علوی، فعال کمپین یک میلیون امضا و وبلاگ نویس درگذشت
کمیته گزارشگران حقوق بشر
بهاره علوی وبلاگ نویس و فعال حوزه زنان و کمپین یک میلیون امضا و فعال حقوق بشر کرد، شامگاه روز دوشنبه پنج ادری‌بهشت درگذشت.
بهاره علوی که متولد مردادماه ۱۳۶۹ بود، روز ۱۲ اردی‌بهشت ماه در محور سنندج دچار سانحه رانندگی شده و پس از بیست روز به علت شدت آسیب‌دیدگی و عفونت ناشی از حراحات تصادف درگذشت.
بهاره علوی یکی از جوان‌ترین وبلاگ نویسان ایران و از اعضای کمپین یک میلیون امضا در کردستان و از مدافعان حقوق بشر بود که از سن ۱۶سالگی فعالیت اجتماعی را آغاز کرد. وی همچنین در حوزه مسائل زنان کردستان فعالیت پژوهشی جدی و مستمری داشت. او یادداشت‌های خود را در وبلاگ دختر خورشید منتشر می‌کرد.
پیکر بهاره، شب گذشته به شهر سقز منتقل شد و امروز و فردا مراسم یادبود وی برگزار خواهد شد.
گفتنی است، او یکی از فعالان مدنی بود که در جریان اعتراضات به اعدام حبیب الله لطیفی نقش بارزی ایفا کرد و از جمله افرادی بود که به صورت مستمر به پیگیری اوضاع زندانیان سیاسی به ویژه در مناطق کرد نشین می‌پرداخت.
کمیته گزارشگران حقوق بشر این ضایعه جبران ناپذیر را به خانواده بهاره، برادر او، آقای دیاکو علوی، دوستان و یاران او در کردستان و فعالان حقوق بشر و جامعه وبلاگ نویسان ایران تسلیت می‌گوید. باشد که آرمان‌های او را، روزی به ثمر نشسته ببینیم و همچنان که بهاره آرزو داشت شاهد جامعه‌ای به‌دور از تبعیض و نابرابری باشیم.

یادش گرامی