ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Tue, 02.04.2024, 11:33

اتحادیه اروپا حمله اسرائیل به امدادگران در غزه را محکوم کرد


جوزپ بورل، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا و یانز لنارچیچ، یکی از اعضای کمیسیون این اتحادیه که مسئول مدیریت بحران و کمک‌های بشردوستانه است، در حساب کاربری شبکه اجتماعی ایکس به کشته شدن امدادگران بشردوستانه در حمله روز گذشته اسرائیل در غزه واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری آنادولو از بروکسل، بورل نوشت: این حمله را محکوم می‌کنم و خواهان انجام تحقیق هستم.

او افزود: علیرغم تمام درخواست‌ها برای حفاظت از غیرنظامیان و کارکنان نهادهای بشردوستانه، ما شاهد تلفات جدیدی از مردم بی گناه هستیم.

لنارچیچ نیز نوشت: حمله دیگری به امدادگران بشردوستانه در غزه را محکوم می‌کنم. این اقدامات باید فورا متوقف شود. هم‌اکنون آتش بس.

سازمان مردم‌نهاد «آشپزخانه مرکزی جهانی» مستقر در آمریکا طی بیانیه‌ای از کشته شدن ۷ نفر از کارکنان خود در حمله اسرائیل در غزه خبر داد.

در این بیانیه آمده است: آشپزخانه مرکزی جهانی با تأسف تأیید می‌کند که ۷ نفر از اعضای تیم ما در حمله ارتش اسرائیل در غزه کشته شدند.

در این بیانیه تصریح شده است که کارکنانی که جان خود را از دست داده‌اند استرالیایی، لهستانی، بریتانیایی، آمریکا-کانادایی و فلسطینی بوده‌اند و این تیم حین حمله در منطقه کاهش تنش در ۲ خودروی زرهی با آرم سازمان حضور داشتند.