ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Fri, 29.03.2024, 21:06

کاظم صدیقی در ارتباط با «زمین‌خواری» خود از خامنه‌ای عذرخواهی کرد


چند هفته پس از افشای اسنادی در زمینه «زمین‌خواری» کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران و مشاور عالی رئیس قوه قضاییه، او در پیامی ویدئویی از «زعیم عالیقدر خود» که اشاره به علی خامنه‌ای دارد، عذرخواهی کرد.

صدیقی در این پیام ویدئویی که شامگاه جمعه از جمله در وب‌سایت خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه منتشر شد، گفت: «هم در محضر خدا استغفار می‌کنم و هم از زعمای امت، زعیم عالیقدر خودمان با همه وجودم عذرخواهی می‌کنم.»

برخلاف آن چه رسانه‌های حکومتی در خبر خود نوشته‌اند، او مستقیما از مردم عذرخواهی نکرده و صرفا از مردم خواست که او را «دعا کنند».

او در ادامه این پیام ویدئویی می‌گوید که «غفلت و اشتباه از ناحیه او» بوده است.

انتشار فایل ویدئویی صدیقی ساعاتی پس از آن صورت گرفت که دانشگاه «امام صادق» تهران، از مراکز دانشگاهی نزدیک به حکومت، اسم صدیقی را از فهرست سخنرانان مراسم مذهبی «شب قدر» خود حذف کرد.

ماه گذشته، انتشار اسنادی مبنی بر تصاحب زمین چندهزار متر مربعی در شمال تهران توسط کاظم صدیقی موجی از واکنش‌ها به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت.

او در ابتدا چنین موضوعی را تکذیب کرد و مدعی شد که امضایش در اسنادی که منتشر شده، «جعل» شده است.

اما چند روز پیش، بار دیگر اسناد دیگری منتشرشد که نشان می‌داد باغ ۴۲۰۰ متری کنار حوزهٔ علمیهٔ‌ ازگل به موسسه‌ای با سهامداری کاظم صدیقی و پسرانش «۱۵۰ برابر زیر قیمت» فروخته شده است.

صدیقی در پیام ویدئویی خود گفت که زمین به حوزه علمیه بازگشته و موسسه‌ای که تاسیس شده بود منحل شده است.

رادیو فردا