سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - Tuesday 17 May 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 10.05.2022, 12:18

دادسرای تهران علیه فائزه هاشمی پرونده تشکیل داد

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه از تشکیل پرونده علیه فائزه هاشمی، فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، در دادسرای تهران به دلیل «توهین به پیامبر اسلام» خبر داد.

اواخر فروردین‌ماه گذشته، خانم هاشمی در یک اتاق کلاب‌هاوس چنین نظر داد که تنها راه بازگرداندن سپاه پاسداران به پادگان‌ها، باقی ماندن این نیروی نظامی جمهوری اسلامی در سیاهه تحریم‌ها است.

در پی این اظهار نظر، بلافاصله ویدئویی از فائزه هاشمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که در گفت‌وگو با فردی که به نظر می‌رسد خبرنگار یا مجری است با لحن شوخی می‌گوید: «پیامبر اسلام پول‌های همسرش، خدیجه را حرام کرده است... حضرت محمد کار اقتصادی که نمی‌کرده، پیامبری می‌کرده.»

انتشار این ویدئو واکنش تند شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌های ایران نزدیک به حکومت را به دنبال داشت، و درنهایت خانم هاشمی مجبور به عذرخواهی شد.

حال به‌رغم عذرخواهی، سخنگوی قوه قضاییه روز سه‌شنبه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات فائزه هاشمی درباره درخواست «تحریم برخی نهادهای امنیتی و توهین به پیامبر» گفت: «در رابطه با هر دو موضوع پرونده‌ای در دادسرای تهران تشکیل شده و دادستان به عنوان مدعی‌العموم پیگیر موضوع بوده است‌.» 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022