سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - Tuesday 30 May 2023
ايران امروز

iran-emrooz.net | Sun, 21.05.2023, 10:48

برادران و خواهر مجید کاظمی، معترضی که اعدام شد، دستگیر شدند

محمد هاشمی، پسرخاله مجید کاظمی، می‌گوید که دو بردار و خواهر او را ماموران امنیتی بازداشت کرده‌اند.

آقای هاشمی در توئیتی نوشته است:«دیشب ماموران امنیتی به منزل مجید کاظمی حمله کردند و بعد از ضرب و‌شتم برادران و پدر و مادر، دو‌ برادر مجید را درحالی که به شدت آسیب دیده بودند، دستگیر کردند و با خود بردند. و بعد از ساعاتی و به علت پیگیری خواهر مجید از طریق پلیس، به منزل مجید بازگشته و خواهر او را هم دستگیر کردند.»

مجید کاظمی، صالح میرهاشمی و سعید یعقوبی متهمان پرونده «خانه اصفهان» در ارتباط با کشته شدن دو بسیجی و یک سرهنگ یگان ویژه در ۲۵ آبان سال گذشته (۱۴۰۱) در میدان نگهبانی محله «خانه اصفهان» بازداشت، محاکمه، محکوم و سرانجام اعدام شدند.

پیش از این فایلی صوتی از مادر صالح میرهاشمی، در صفحه توییتر ۱۵۰۰ منتشر شد‫ه بود که‬ او می‌گوید: «به پدر صالح میرهاشمی دستبند زدند و به آنها گفته شده اجازه برگزاری مراسم ندارند‫.‬ آن‌ها گفتن خودشان جسد پسرش را در یک ده خاک کردند.»

مریم میرهاشمی، عمه صالح میرهاشمی هم از آتش زدن یادبود او خبر داده است. خانم میرهاشمی در یک استوری اینستاگرامی نوشته: «ننگ به شما که آمدید عکس و یادبود صالح (را) آتش زدید و رفتید. ترسوها، از چی می‌ترسید(؟) خشم هیچوقت خاموش نمی‌شود، حالا نگذارید سرخاکش برویم و عزاداری کنیم.» 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2023