يكشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - Sunday 26 September 2021
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 13.09.2021, 10:28

دردسر واکسن چینی سینوفارم برای تیم ملی فوتسال ایران

رقابت‌های جام جهانی فوتسال ۲۰۲۱ این روز‌ها در لیتوانی قرار است استارت بخورد و تیم ملی فوتسال ایران هم قرار است فردا در اولین گام به مصاف صربستان برود. با این حال موضوعی که تبدیل به دغدغه‌ای جدی برای ملی پوشان شده، نوع واکنسی است که تزریق کرده اند.

به گزارش فرارو، ملی پوشان فوتسال ایران پیش از اعزام به جام جهانی واکسین سینوفارم چین را تزریق کرده اند، ولی حالا به ملی پوشان ایرانی در لیتوانی خبر داده‌اند که اتحادیه اروپا این نوع واکسن را قبول ندارد.

شرایط به گونه‌ای است که به ملی پوشان ایران گفته شده از آنجا که این واکسن از سوی اتحادیه تایید نشده است پس بازیکنان تیم ملی باید هر ۴۸ ساعت یکبار تست کرونا دهند! این موضوعی است که سیدمحمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران هم به آن اشاره می‌کند و می‌گوید: از آنجا که اتحادیه اروپا واکسنی را که ما زده‌ایم، قبول ندارد (سینوفارم) باید در لیتوانی هر ۴۸ ساعت یک بار تست کرونا بدهیم.

گفتنی است ملی پوشان فوتسال ایران در گروه F رقابت‌های جام جهانی با تیم‌های صربستان، آرژانتین و آمریکا همگروه شده اند که در اولین دیدار و از ساعت ۱۹.۳۰ دقیقه روز سه شنبه باید به مصاف صربستان بروند.
 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2021