ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Thu, 06.12.2018, 10:19
چندین کشته و زخمی در انفجار انتحاری در چابهار

صبح روز پنجشنبه ۱۵ آذر صدای انفجاری از مقابل ستاد انتظامی چابهار شنیده شد و بعد مشخص شد که این صدا مربوط به اقدام انتحاری یک خودرو بمب‌گذرای شده در چابهار بوده است. علاوه بر این طبق گفته شاهدان صدای تیراندازی هم از محل این حادثه شنیده شده است.

در حالیکه معاون امنیتی استانداری سیستان و بلوچستان تعداد کشته‌شدگان را ۲ نفر اعلام کرده، سرپرست فرماندهی چابهار گفت تعداد قربانیات ۴ نفر است بنابراین آمار ضد و نقیضی در مورد تعداد کشته‌ها وجود دارد.

اسامی کشته‌شده‌های انفجار «ستوان دوم داریوش رنجبر» و «سرباز وظیفه ناصر درزاده» اعلام شده است. ستوان دوم داریوش رنجب فرمانده انتظامی چابهار بود.

مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به آخرین جزئیات حادثه امروز گفت: «خودروی بمب‌گذای شده قصد ورود به مقر فرماندهی انتظامی را داشت که با مقاومت نگهبان مواجه شد و این منجر به شهادت ۲ نفر  و زخمی شدن ۳ نفر شد که یکی از مجروحان هم اکنون در اتاق عمل است.»

وی افزود: تا این لحظه گروهی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است اما مشخص است کسانی که قصد برهم زدن امنیت و نظم را دارند، پشت قضیه هستند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سوال که‌ آیا در بین حادثه‌دیدگان مردم عادی هم هستند، گفت: هنوز گزارشی از مجروحان نیست اما جلسه شورای تامین برگزار می‌شود. اوضاع تحت کنترل است و عبور و مرور از این منطقه در حال انجام است.

خبرگزاری تسنیم نوشته است هم اکنون که ۲۷ زخمی در بیمارستان چابهار در حال مداوا هستند و کلیه کادر پزشکی به حالت آماده باش و عملیاتی درآمده‌اند.

در بین مجروحین خانم باردار و نوجوان ۱۶ ساله نیز دیده می شود که اقدامات درمانی در حال انجام است.

همچنین چهار کادر انتظامی در بین مجروحین  وجود دارد که حال یکی از مجروحین نظامی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه صورت وخیم پیش بینی شده که به دلیل نبود امکانات پیشرفته پزشکی در حال انتقال به زاهدان است.

حداقل ۴ نفر کشته شده‌اند

بامری سرپرست فرمانداری چابهار با اشاره به جزئیات حادثه امروز گفت: ساعت ۹:۵۵ عوامل استکبار و دشمن خون‌آشام با یک خودروی وانت نیسان حامل مواد منفجره قصد داشتند عملیات انتحاری را در مقر فرماندهی انتظامی انجام دهند.

وی افزود: این افراد وقتی با مقابله نیروهای انتظامی مواجه می‌شود و نمی‌توانند وارد شوند، درب ورودی این مقر مواد را منفجر می‌کنند.

سرپرست فرمانداری چابهار با اشاره به اینکه «شدت انفجار به قدری زیاد بود که تا الان ۴ شهید را داشتیم»، گفت: «از خود مردم و کاسبان زخمی شدند.»