پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - Thursday 18 August 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 03.08.2022, 12:00

انتشار تصاویر تدارک حمله تروریستی در استانبول


تحقیقات سازمان اطلاعات ملی و تیم های اطلاعاتی پلیس استانبول درخصوص پرونده ۱۰ مظنون ایرانی که در حال آمادگی برای ترور شهروندان اسرائیلی در استانبول بودند، ادامه دارد.

در ادامه این تحقیقات تصاویری از ده مظنون ایرانی که در بازداشت هستند، منتشر شد.

به گزارش آناتولی، بر این اساس مظنونان در هتل‌ و خانه‌های اجاره‌ای روزانه در مناطق مختلف اقامت می‌کردند و برخی از آنها با گذرنامه‌های جعلی وارد ترکیه شده و برای رد گم کردن دائماً از خودروهای مختلف استفاده می‌کردند.

صدها فیلم دوربین‌های امنیتی بررسی شده توسط پلیس لحظه به لحظه کنترل شد و تصاویر مرتبط با این مظنونین به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، دادگاه کیفری استانبول برای مظنونان ایرانی که به اتهام برنامه‌ریزی برای هدف قرار دادن شهروندان اسرائیلی در ترکیه دستگیر شده بودند، حکم بازداشت صادر کرد.

براساس پرونده تشکیل شده از سوی دادستان عمومی استانبول، پنج مظنون ایرانی در ۱۷ ژوئن طی عملیاتی توسط پلیس به اتهام «جاسوسی نظامی یا سیاسی» دستگیر شدند.

در تاریخ ۲۹ ژوئن نیز قاضی دادگاه برای متهمان مجید-ن، علیرضا-س، سیدمحمود-ح، حسن-ح و مریم- م حکم بازداشت صادر کرد. دادگاه کیفری استانبول برای مریم-م حکم ممنوعیت سفر و آزادی مشروط صادر و سایر مظنونان نیز بازداشت شدند.

در ادامه تحقیق و بازجویی‌های انجام شده، عملیات دوم در ۱۴ ژوئیه در اطراف هتلی در میدان تقسیم انجام شد. در این عملیات نیز کیوان-م به ظن سازماندهی، جمال- ج به دلیل برنامه‌ریزی برای اجرای عملیات مسلحانه و ایمان-س دستگیر شدند. این افراد پس از بازجویی به حکم قاضی بازداشت شدند. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022