پنجشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۱ - Thursday 7 July 2022
ايران امروز
iran-emrooz.net | Mon, 20.06.2022, 23:28

حکم اعدام زندانی سیاسی کُرد مخفیانه اجرا شد


هه‌نگاو: حکم اعدام  فیروز موسی‌لو زندانی سیاسی کُرد و ٣١ ساله اهل بخش قطور (کوتول) شهرستان خوی روز دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ مخفیانه و بدون اطلاع خانواده و وکیل وی در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد.

هه‌نگاو پیشتر گزارش داده بود که فیروز موسی‌لو  روز شنبه ۲۸ خرداد به  بهانه دیدار با هیئتی از قوه قضایه جهت بررسی پرونده‌اش از بند سیاسی خارج و به سلول انفرادی منتقل شده بود. وی شامگاه گذشته با دست و پای بسته از سلول انفرادی به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

روابط عمومی دادگستری استان آذربایجان‌غربی بدون اشاره به هویت فیروز موسی لو  خبر اعدام این زندانی سیاسی را تایید کرده است.

هه‌نگاو علیرغم ادعاهای رسانه‌های نزدیک به نهادهای امنیتی، اعلام میدارد در پرونده فیروز موسی‌لو حداقلی از معیارهای دادرسی منصفانه حتی براساس موازین داخلی رعایت نشده و نهادهای امنیتی از ارسال پرونده وی به دیوان عالی جلوگیری به عمل‌ آورده‌اند.

فیروز موسی‌لو که پیشتر عضو حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) بوده، روز پنج‌شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ پس از دریافت امان‌نامه توسط سپاه پاسداران در مرز سردشت خود را به نیروهای امنیتی تسلیم کرده بود.

این شهروند کُرد روز پنج‌شنبه ۱۲ دی همان سال پس از پنج ماه و ۱۰ روز و اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه به بند سیاسی زندان مرکزی ارومیه منتقل گردید و از آن زمان در این زندان محبوس است.

فیروز موسی‌لو اسفند ماه سال گذشته پس از ۳۲ ماه بلاتکلیفی توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام محاربه از طریق “عضویت در حزب کارگران کُردستان (پ ک ک) به اعدام محکوم گردید. 

ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌شوند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.
Iran Emrooz©1998-2022