ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Mon, 04.12.2017, 20:02

پیام نتانیاهو به کشتی‌گیر ایرانی


بی بی سی:‌ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در یک پیام ویدیویی خطاب به علیرضا کریمی، کشتی‌گیر ایرانی که برای خودداری از روبرو شدن با یک کشتی‌گیر اسرائیلی در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان به حریف روس خود باخت، پیام داده که حکومت ایران به خاک خواهد افتاد.

آقای نتانیاهو در این پیام که در فیسبوک منتشر کرده، از اینکه ایران به ورزشکاران خود اجازه نمی‌دهد با ورزشکاران اسرائیلی رقابت کنند به شدت انتقاد کرده و گفته: «تجسم کنید که یک دولت، ورزشکاران خود را از رقابت در مقابل ورزشکاران سیاهپوست یا همجنس‌گرا یا عرب منع می‌کرد.»

او سخنان آقای کریمی را یادآوری کرده که گفته بود وقتی مربی‌اش به او گفت که باید ببازد، دنیا روی سرش خراب شد.

آقای نتانیاهو گفته که بهای سیاست‌های دولت ایران را مردم این کشور باید بپردازند.

نخست وزیر اسرائیل گفته: «یک لحظه چشم خود را ببندید و به علیرضا فکر کنید. او ساعت‌های بی‌پایان تمرین کرده بود و آرزو داشت قهرمان جهان شود، اما رژیم ایران ترجیح می‌دهد ورزشکارانش ببازند، اما با اسرائیلی‌ها روبرو نشوند.»

آقای نتانیاهو در پایان مستقیما خطاب به علیرضا افزوده: «می‌خواهم بدانی که زورگویانی که تو را مجبور کردند ببازی، خودشان خواهند باخت. رژیمی که روح رقابت و خلاقیت را در مردمش می‌کشد، رو به فناست. همین طور کسانی که کشور یهودیان را به ویرانی تهدید می‌کنند. آنها به خاک خواهند افتاد.»