سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - Tuesday 20 October 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sun, 11.10.2020, 21:42

درگیری محدود نیروهای امریکایی و روسی در شمال شرق سوریه

میدل ایست نیوز: معترضان سوری از اقدام نیروهای روسی در ایجاد مرکز ایست و بازرسی در استان الحسکه واقع در شمال شرق سوریه ممانعت به عمل آوردند به طوری که این اقدام منجر به مداخله نیروهای امریکایی موجود و محاصره منطقه استقرار سربازان روس شد.

در همین رابطه، «احمد الخلیل»، فعال مدنی سوری در گفت‌وگو با العربی الجدید تصریح کرد: غیرنظامیان ساکن روستای عین دیوار در حومه شهر المالکیه در نزدیکی مرزهای سوریه و ترکیه جلوی کاروان روسی متشکل از ۱۱ خودروی زرهی را گرفتند و مانع از رسیدن آنها به مکانی شدند که قرار بود آنجا مرکز ایست و بازرسی ایجاد کنند.

الخلیل افزود: بالگرد روسی همراه با خودروهای زرهی با هدف ترساندن غیرنظامیان سوری در ارتفاع پایین شروع به پرواز کرد اما غیرنظامیان پاپس نکشیده و از فرمانده گشتی روسی خواستند که فورا این منطقه را ترک کنند.

وی تصریح کرد: فرمانده کاروان روسی به غیرنظامیان سوری گفت که نیروهای روسی تنها دو هفته با هدف آموزش نیروهای سوری در این منطقه باقی خواهند ماند.

الخلیل ادامه داد: در پی این اتفاقات، نیروهای امریکایی هم وارد عمل شدند و همه مسیرهای گشتی روسی را مسدود کردند و بالگردهای امریکایی نیز وارد منطقه شده و دو بالگرد روسی را تعقیب کردند.

وی در پایان اظهار داشت: پهپادهای ترکیه نیز در نوار مرزی منطقه و مثلث مرزی عراق، سوریه و ترکیه در پرواز هستند.

منطقه شمال شرق سوریه به صورت پیوسته شاهد اختلافات نیروهای امریکایی و روسی است اما تاکنون این اختلافات منجر به درگیری مسلحانه نشده است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.