سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - Tuesday 20 October 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Wed, 07.10.2020, 18:26

۱۰ درصد مردم جهان به کرونا مبتلا شده‌اند

رییس بخش فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی فاش کرد که «دقیق‌ترین برآوردها»ی این نهاد بین‌المللی نشان می‌دهد که در سرتاسر جهان از هر ۱۰ نفر، دست‌کم یک نفر به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده است.
مایکل رایان رییس بخش فوریت‌های پزشکی در سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه به صراحت اعلام کرد طبق دقیق‌ترین برآوردهای این نهاد بین‌المللی، این احتمال وجود دارد که در جهان از هر ۱۰ نفر دست کم یک نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده است.
بنا به گفته رایان، این رقم برآوردشده بیش از ۲۰ برابر موارد ابتلای تایید شده در سرتاسر جهان است.
به نقل از اسپوتنیک، رایان در نشستی با حضور ۳۴ عضو هیات‌مدیره سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت ارقام مبتلایان در مناطق شهری و روستایی متفاوت است. با این حال نرخ بالای ابتلا به این بیماری نشان می‌دهد «اکثریت قابل توجهی از مردم جهان همچنان در معرض خطر هستند.»
وی همچنین هشدار داد روند تغییر و تحول این بیماری همه‌گیر ادامه می‌یابد و اینکه ابزارهای لازم برای جلوگیری از سرایت این بیماری و نجات جان افراد موجود و در دسترس است. این مقام سازمان بهداشت جهانی خاطرنشان کرد: «از بسیاری از مرگ‌ها پیشگیری شده و جان‌های بسیاری نجات یافته‌اند.»
رایان همچنین خاطرنشان کرد که جنوب شرقی آسیا، اروپا و شرق مدیترانه شاهد افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ هستند در حالی که در آفریقا و غرب اقیانوس اطلس وضعیت «به مراتب بهتر است». در کل، جهان «در حال حرکت به سمت دوران دشواری» است.
این مقام سازمان بهداشت جهانی در ادامه می‌افزاید: «شیوع این بیماری همچنان ادامه می‌یابد. ابتلا به این بیماری در بسیاری از نقاط جهان رو به افزایش است. دقیق‌ترین برآوردهای کنونی ما نشان می‌دهد که حدود ۱۰ درصد از جمعیت جهان ممکن است به این ویروس مبتلا شده باشند.»
از سوی دیگر مارگارت هریس سخنگوی سازمان بهداشت جهانی می‌گوید این برآورد بر مبنای میانگین‌های بدست آمده از مطالعات آنتی‌بادی انجام شده در سرتاسر جهان صورت گرفته است. وی همچنین تاکید کرد که ویروس کووید ۱۹ از این «فرصت» برخوردار است تا در صورت عدم اقدام به موقع برای پیشگیری از آن، به شیوع خود ادامه دهد.
این در حالی است که همزمان با ایراد این اظهارنظرها از سوی رایان، تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با لحنی مثبت ادعا کرد که با یک رهبری قدرتمند، این ویروس را می‌توان به طرز مؤثری مهار کرد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.