چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - Wednesday 15 July 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Tue, 12.11.2019, 7:21

ناآرامی در اهواز در پی مرگ «مشکوک» شاعر معترض محلی

گزارش هایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر ناآرامی در اهواز در پی فوت یک شهروند منتشر شده است.

حسن حیدری ۲۶ ساله شهروند اهل اهواز و شاعر معترض محلی، روز یک‌شنبه ۱۹ آبان‌ماه ۹۸، در پی وخامت حال به بیمارستان منتقل شده و جان خود را از دست داد.معترضان مرگ وى را مشكوك خوانده و به آن اعتراض كردند.


معترضان در كوى «شكاره» روستای «كوت عبدالله» شهرستان کارون واقع در استان خوزستان تجمع کرده و خواستار بررسی علت مرگ «حسن حیدری» شده‌اند.

براساس گزارش‌های منتشر شده، حسن حیدری شاعر معترضی بوده است که به دلیل سرودن شعرهای سیاسی و اعتراضی در محافل مردمی، سال پیش بازداشت شده بود.

این گزارش‌ها حاکی از آن هستند که این شاعر روز یک‌شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸در بیمارستان «شفا» اهواز جان باخته است و اطرافیانش علت مرگ او را در اثر زهر می‌دانند.

«رضا نجفی مهر»، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفته است: «حسن حیدری بر اثر سکته فوت شده است و از آن جایی که یکی از شاعران معروف اهواز بود، طرفداران وی برای عرض تسلیت در منطقه تجمع کرده بودند.»

نجفی مهر مدعی شده است: «دوستان این شاعر برای شرکت در مراسم فوت وی حاضر شده بودند ولی برخی از رسانه‌های خارج نشین از روی ناآگاهی از آیین‌های عرب‌های خوزستان، این موضوع را امنیتی جلوه دادند.»

حیدری مرداد‌ماه ۹۷ توسط ماموران وزارت اطلاعات در اهواز بازداشت و در تاریخ ۲۶ شهریورماه همان سال با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.