يكشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - Sunday 8 December 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  
iran-emrooz.net | Sun, 14.07.2019, 9:12

جدیدترین اعداد و ارقام اقتصادی جهان

يكشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸

جدیدترین اعداد و ارقام اقتصادی جهان کسری تراز تجاری آمریکا در برابر چین طی ماه ژوئن، تغییرات شاخص تولید و شاخص مسکن در منطقه یورو و نرخ بیکاری جوانان در کشورهای OECD طی ماه می جزو مهم‌ترین آمارهای اقتصادی و تجاری منتشر شده در یک هفته اخیر بوده‌اند.

جهان صنعت نیوز
در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، اعداد و ارقام متعددی در ارتباط با اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار در اقصی نقاط جهان، از سوی رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی ملی و بین‌المللی و مراکز تحقیقاتی منتشر شد که مهم‌ترین آنها را می‌توان در موارد ذیل خلاصه کرد:

۴٫۲ تریلیون دلار

بانک جهانی: سرمایه‌گذاری برای مقاوم‌سازی زیرساخت‌ها می‌تواند مجموعاً تا ۴٫۲ تریلیون دلار برای کشورهای کم‌درآمد و کشورهای دارای درآمد متوسط،‌ منفعت اقتصادی داشته باشد.

۱۷ و ۳۵ درصد

بانک جهانی: کشورهای با درآمد متوسط در ابتدای قرن بیست و یکم تنها ۱۷ درصد از تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص داده بودند اما در سال ۲۰۱۷ سهم آنها از اقتصاد جهان به ۳۵ درصد رسید.

۱٫۶ و ۲٫۱ میلیارد تن

آنکتاد: در حال حاضر سالانه به‌طور متوسط ۱٫۶ میلیارد تن مواد غذایی در اقصی نقاط جهان تلف می‌شود که اگر چاره‌ای برای این معضل اندیشیده نشود، در افق ۲۰۳۰ این رقم می‌تواند تا ۲٫۱ میلیارد تن نیز افزایش یابد.

۱۱ میلیارد نفر

سازمان ملل متحد: جمعیت جهان در پایان قرن بیست و یکم به ۱۱ میلیارد نفر خواهد رسید.

۲۹٫۹ میلیارد دلار

رویترز: کسری تراز تجاری آمریکا در برابر چین طی ماه ژوئن (۱۱ خرداد تا ۹ تیر) بیش از ۲۹٫۹ میلیارد دلار بوده که نسبت به ماه قبل ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۲٫۶ میلیارد دلار

رویترز: شرکت خودروسازی فولکس‌واگن آلمان قصد دارد ۲٫۶ میلیارد دلار در استارتاپ AI Argo که به شرکت فورد وابسته است و حوزه فعالیتش مستقیماً به خودروهای بدون سرنشین (خودران) مربوط می‌َشود، سرمایه‌گذاری کند.

۵۰ درصد

بلومبرگ: تقریباً ۵۰ درصد از کل شرکت‌های حاضر در فهرست فورچون-۵۰۰ (شامل ۵۰۰ شرکت برتر آمریکایی از نگاه نشریه فورچون) را مهاجران یا فرزندان آنها تأسیس کرده‌اند.

۷۴۷ میلیارد دلار

بلومبرگ: کسری بودجه دولت آمریکا در ۹ماهه نخست سال مالی جاری با بیش از ۲۳ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل، از مرز ۷۴۷ میلیارد دلار عبور کرده است. سال مالی دولت آمریکا از ۱ اکتبر هر سال تقویمی میلادی آغاز می‌شود و در ۳۰ سپتامبر سال بعد پایان می‌یابد.

۱۸٫۳ میلیارد دلار

بلومبرگ: دویچه بانک آلمان از سال ۲۰۰۸ تاکنون مجموعاً رقمی معادل ۱۸٫۳ میلیارد دلار جریمه و غرامت پرداخت کرده است.

۶۴۷ میلیارد پوند

وزارت تجارت بین‌الملل انگلیس: ارزش صادرات انگلیس در دوره ۱۲ ماهه منتهی به پایان ماه می (۱۰ خرداد) حدود ۶۴۷ میلیارد پوند بوده است که در مقایسه با دوره ۱۲ ماهه قبل ۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

۳۴ میلیارد دلار

سی‌ان‌بی‌سی: شرکت IBM با پرداخت مبلغ ۳۴ میلیارد دلار رسماً مالکیت کامل شرکت نرم‌افزاری رِد هَت (Red Hat) را در اختیار گرفت.

۷۲۵ میلیون دلار

فایننشال‌تایمز: در شش‌ماهه نخست سال جاری میلادی سرمایه‌گذاری جسورانه چینی‌ها در استارتاپ‌های آمریکایی فعال در حوزه بیوتکنولوژی با حدود ۶۰ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه سال قبل به ۷۲۵ میلیون دلار رسیده است.

۱۸ هزار نفر و ۸٫۳ میلیارد دلار

سی‌ان‌ان: دویچه بانک آلمان رسماً اعلام کرد تا سال ۲۰۲۲ حدود ۱۸ هزار نفر از کارکنان خود در سراسر جهان را تعدیل خواهد کرد. به گفته مقامات دویچه بانک، این تعدیل نیرو با کاهش فعالیت‌های بانک در حوزه سرمایه‌گذاری همراه خواهد بود و موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها به میزان ۸٫۳ میلیارد دلار در سال خواهد شد.

۰٫۵ درصد

یورو استات: شاخص تولید صنعتی منطقه یورو در ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) نسبت به ماه مشابه سال قبل ۰٫۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

۴ درصد

یورو استات: شاخص قیمت مسکن در منطقه یورو طی ماه می، ۴٫۰ درصد در مقایسه با ماه مشابه سال قبل افزایش یافته است.

۱۱٫۶ و ۱۰٫۷ درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): در ماه می نرخ بیکاری جوانان (گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال) در کشورهای عضو OECD، برای مردان و زنان به ترتیب ۱۱٫۶ و ۱۰٫۷ درصد گزارش شده است.

۶۰ و ۶۴ درصد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD): در حال حاضر ۶۰ درصد از جمعیت کشورهای عضو OECD را طبقه متوسط تشکیل می‌دهد. این رقم در اواسط دهه ۱۹۸۰ میلادی حدود ۶۴ درصد بوده است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.