دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - Monday 26 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

ابراهیم مددی به پنج سال و سه ماه زندان محکوم شد

iran-emrooz.net | Wed, 31.10.2018, 23:49

ابراهیم مددی عضو ارشد سندیکای شرکت واحد به پنج سال و سه ماه زندان محکوم شد

همزمان با برگزاری دادگاه تجدیدنظر داود رضوی، شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب تهران با تایید حکم بدوی، ابراهیم مددی را به پنج سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم کرد، این عضو ارشد سندیکای شرکت واحد به دلیل پخش شیرینی در روز جهانی کارگر ۱۳۹۴ بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه شد.

کانال سندیکای شرکت واحد روز نهم آبان ماه ۹۷ با اعلام این خبر نوشت پرونده این فعال سندیکایی برای اجرا به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب ارجاع شده است: «حکم زندان پنج سال و سه ماه ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر دادگاه انقلاب تهران تایید شد و پرونده ایشان برای اجرا به شعبه اجرای احکام ارسال شده است.»

ابراهیم مددی و داود رضوی نهم اردیبهشت ۱۳۹۴، دو روز مانده به روز جهانی کارگر، بازداشت شدند. محمدصالح نیکبخت، وکیل آقایان مددی و رضوی در کانال تلگرامی اش نوشته بازپرس پرونده اعمال ارتکابی این دو فعال کارگری را جرم تشخیص نداده و  بدون قید و شرط و یا وثیقه حکم آزادی آنان را صادر کرده اما مرجع شکایت کننده همچنان شکایت خود را پیگیری کرده است. آقای نیکبخت نام مرجع شکایت کننده را ذکر نکرده اما این دو فعال سندیکایی توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند و شاکی آنان وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی است.

محمدصالح نیکبخت اتهام مددی و رضوی را اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی ذکر کرده که مصداق آن توزیع شیرینی در میان کارگران شرکت واحد به مناسبت روز جهانی کارگر عنوان شده است. اتهام دیگر ابراهیم مددی حضور در جلسات وزارت کار برای بررسی و تعیین حداقل دستمزد کارگران است که به دعوت وزارت کار انجام شده است. داود رضوی نیز وکیل رسمی اعضای تعاونی‌های مسکن کارگران شرکت واحد بوده و برای پیگیری وضعیت تعاونی‌ها به شهرداری تهران و شورای شهر مراجعه کرده اما علیرغم ایجاد نشدن هیچ گونه درگیری یا تنش به اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی متهم شده و به پنج سال زندان محکوم شده است.

وکیل ابراهیم مددی نوشته این فعال کارگری به دلیل ابتلا به بیماری‌های متعدد قادر به تحمل حبس نیست و اجرای حکم زندان مشکلات زیادی برای او به وجود خواهد آورد. صالح نیکبخت با توجه به این که شاکی این دو فعال کارگری یک دستگاه دولتی است، از دولت خواسته با ورود به این مسئله مانع اجرای حکم این دو فعال کارگری شود.

کانال تلگرامی سندیکای شرکت واحد نوشته است ابراهیم مددی بیش از شصت سال سن دارد و از بیماری‌های متعددی چون دیابت، چربی خون، فشار خون و پروستات حاد رنج می‌برد و به دلیل سکته، شنوایی در یک گوش را به طور کامل از دست داده است. به نوشته این کانال دادگاه تجدید نظر داود رضوی، دیگر عضو سندیکای شرکت واحد که در دادگاه نخست به پنج سال زندان محکوم شده نیز روز نهم آبان برگزار شده و در انتظار ابلاغ حکم نهایی است.

ابراهیم مددی پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مشابه در قالب سندیکای شرکت واحد دفاع از حقوق کارگران و فعالیت های سندیکایی بارها بازداشت شده است، آقای مددی پس از بازداشت در سال ۱۳۸۶ از سوی شعبه ۱۴ دادگاه انقلاب به سه سال و شش ماه حبس محکوم شد و سال‌های ۸۷ تا تا ۹۱ را در زندان اوین سپری کرد و پس از پایان محکومیت در سی ام فروردین ۱۳۹۱ از زندان آزاد شد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.