دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - Monday 26 August 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

رسول خادم استعفا کرد

iran-emrooz.net | Wed, 31.10.2018, 11:40

رئیس فدراسیون کشتی پس از نتایج ضعیف تیم های ملی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ جهان، از سمت خود کناره گیری کرد.

به گزارش ایرنا، رسول خادم که در روزهای اخیر هدف انتقادات زیادی قرار گرفته است با ارسال نامه ای به اعضای مجمع اعلام کرد که استعفای خود را به وزارت ورزش و جوانان ارائه کرده است و از آنان خواست برای بازگشت او به سمتش پیگیری نکنند.
خادم حدود هفت ماه پیش هم از این سمت کناره گیری کرده بود اما با پیگیری های اعضای مجمع فدراسیون، به ریاست فدراسیون بازگشت.
متن کامل نامه خادم به اعضای مجمع عمومی فدراسیون کشتی که در سایت این فدراسیون منتشر شده، به شرح زیر است:

* وفاداری هیات کشتی استانها موجب بازگشت من بود
حدود هفت ماه پیش، بعد از اعلام استعفای اسفندماه، هیچ قصدی برای بازگشت نداشتم. اما محبت و وفاداری اعضای محترم مجمع عمومی فدراسیون کشتی، به ویژه روسای هیات کشتی استان ها و جمعی از خانواده بزرگ کشتی، با توجه به در پیش بودن مسابقات بازی های آسیایی و شرایط خاصی که در فضای کشتی کشور ایجاد شده بود، مجبور به بازگشتم کرد. در واقع در برابر مشی جوانمردانه روسای هیات کشتی استانها و پافشاری ایشان در مقابل برخی از جریاناتی که موافق این بازگشت نبودند، هیچگونه امکان حساب و کتاب عاقلانه، جایز نبود. پشیمان هم نیستم. هفت ماه بیشتر در کنار خانواده کشتی در شرایط سخت و دشوار اقتصادی و اجتماعی کشور تلاش کردم. هرچند بضاعت من محدود بود و مصائب فراوان....

* مسابقات تدارکاتی ابزار جدی موفقیت کشتی ایران در جهان است
اکنون ضرورت دارد با شما عزیزان، اعضای محترم مجمع عمومی فدراسیون کشتی، چند نکته را بعنوان آخرین نکات در میان بگذارم.
اول اینکه همه از کشتی انتظار داریم برای کشور مدال المپیک بدست آورد و همیشه در مسابقات جهانی در کورس رقابت میان سه یا چهار کشور برتر دنیا باشد. این انتظار گرچه مانند عملکرد بقیه تیم های رقیب ما (بغیر از روسیه) در دنیای کشتی، همیشه قابل تحقق نیست اما شایستگی قهرمانان ما و جایگاه فنی کشتی ایران ایجاب می کند که با چنین انتظاری نتایج کشتی در مسابقات اصلی (المپیک، جهانی و بازیهای آسیایی) دنبال شود. بر این اساس، همانطور که چند روز پیش گفتم، اگر قرار باشد چنین انتظاری از کشتی محقق شود لازم است تدارکات و ابزار انجام چنین موفقیت هایی را نیز برای کشتی فراهم کرد. در غیر این صورت بدلیل بالا رفتن اشتباهات فنی ناشی از عدم حضور در مسابقات بین المللی و تدارکاتی، از رقابت فنی با حریفان جا خواهیم ماند و کار به جایی می کشد که بدلیل این جاماندگی، دغدغه فنی کشتی گیران ایرانی دیگر رقابت با حریفان روس، آمریکا، آذربایجان و ترک نخواهد بود، بلکه مانند شش و هفت سال بعد از سال ۱۳۵۷، حتی نگران رقابت کشتی گیران مطرح مان با حریفان پاکستانی نیز هستیم.

* تلاش شد مسئولان مظلومیت و فقر مالی در خانواده کشتی را بفهمند
دیگر اینکه، بعنوان یک ورزشکار قدیمی، مربی و مسئول فدراسیون ورزش ملی کشور کشتی، بارها و بارها تجربه پیروزی و شکست را در سطوح مختلف داشته و دارم. مسیر ورزش قهرمانی آنهم بویژه در «میدان کشتی» که از نگاه من چیزی جز «میدان رزم» نیست، مجموعه ای از رنج ها، خستگی ها، پیروزی ها و شکست هاست. آنکس که تاب و تحمل این فراز و فرودها را ندارد، هرگز در چنین میدانی دوام نخواهد آورد. در این میدان نه شکست ها ناامیدکننده هستند و نه پیروزی ها ماندگار.
مطمئن باشیم کشتی ایران نیز با کوچکترین توجهی، در پیچ و خم این فراز و فرودها، خود را جمع می کند و به راه پرافتخار خود ادامه می دهد. اما آنچه زجری کشنده دارد «فقر» و «مظلومیت» خانواده کشتی است. در این چند سال تلاش کردم آنهایی که رجالند و بالانشین، این مظلومیت را بفهمند اما....

* در این هفت ماه تلاش شد علیرغم شرایط بحرانی اقتصادی برنامه ها پیگیری شود
دیگر اینکه، در این هفت ماه خانواده کشتی ایران تلاش کرد تا همانند پنج سال گذشته، علیرغم شرایط بحرانی وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور، برنامه ها و فعالیت های سازمان مدیریت کشتی کشور را، که بخشی از آن حضور در رقابت های بازیهای آسیایی بزرگسالان و مسابقات آسیایی و جهانی در تمام رده های سنی بود، پیگیری کند. قهرمانی آسیا در کشتی آزاد و فرنگی در رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان، قهرمانی جهان در رده سنی نوجوانان در کشتی آزاد و فرنگی، قهرمانی جهان در رده سنی جوانان در کشتی فرنگی، مقام سومی جهان در رده سنی جوانان در کشتی آزاد، قهرمانی در بازیهای آسیایی در بزرگسالان در کشتی آزاد و فرنگی، عدم دستیابی به نتایج مورد انتظار در کشتی آزاد و فرنگی در مسابقات جهانی در رده سنی بزرگسالان، حضور بانوان کشتی گیر ایران در اولین دوره مسابقه بین المللی کشتی کلاسیک بانوان و کسب عنوان قهرمانی مسابقات جهانی ورزشهای عشایری در کشتی پهلوانی و..... بخشی از فعالیتهای حوزه فنی کشتی ایران، در هفت ماه گذشته در میادین بین الملل بوده است.

* وقتی پاسخی جز «سکوت» برای خواسته های کشتی نداشته باشی، ادامه خوشایندی ندارد
دیگر اینکه، از سن و ‌سال و ‌سابقه محدود من در کشتی گذشته است که به دنبال ثابت کردن چیزی باشم. همانطور که از ابتدای حضورم در کشتی گفته ام، معتقد هستم در پذیرش مسئولیت های عمومی، می باید تا جایی به فعالیت خود ادامه داد، که بتوانی آنچه را بدان اعتقاد داری، انجام دهی. اینکه بخواهی هر روز از مقامی عالیرتبه، طلب حق و‌ حقوق ورزش ملی ات را داشته باشی و بعد بنا به سنت سیاسیون، پاسخی جز «سکوت» و یا «....همین است که هست....» دریافت نکنی، تا یک جایی معنی دارد. اما ادامه اش اصلا خوشایند نیست.
به هر حال شاید کسان دیگری باشند که در همین شرایط، بتوانند بهتر از مدیریت فعلی کشتی این مسئولیت ها را دنبال کنند. بسیار خام اندیشی است که گمان کنی بهترین هستی و تصمیمات تو بهترین تصمیمات است.

* در این هفت ماه وزارت ورزش گاهی کنار کشتی ایستاد
لطفا به این نکته توجه کنیم که بخشی از مسائل خانواده کشتی، دیگر ارتباطی با وزارت ورزش ندارد. کشتی مدتهاست که مجبور است برخی از خواسته هایش را از مقامات عالیرتبه مملکتی دنبال کند.
وزارت ورزش سقف دریافت، اختیارات و توان اجرایی محدودی دارد که نمی تواند پاسخگوی همه مسائل کشتی باشد. صادقانه اینکه، گرچه انتظارات کشتی بدلیل توقعی که از این رشته ورزشی در میادین بزرگ بین المللی دارند، به قوت و حقانیت خود باقی است، اما وزارت ورزش در هفت ماه گذشته، چند نوبت، در مواقع سخت، در کنار کشتی ایستاد و این همراهی ارزشمند بود.

* از وزارت ورزش خواسته ام هرچه سریعتر مجمع انتخاباتی کشتی را برگزار کند
و آخر اینکه، همکاران عزیز، اجازه بدهید در «سکوت» و در فضایی «آرام» کناره گیری خود را اعلام کنم. دلیل ادامه فعالیتم در این هفت ماه هم همانطور که گفتم صرفا محبت و وفاداری شما بود و بس. پیش از اعلام عمومی این نامه، رسما کناره گیری خود را به وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده ام و از ایشان خواسته ام‌ با توجه به حدود بیست و یکماه باقی‌مانده به المپیک ۲۰۲۰ ژاپن، هر چه سریعتر مجمع انتخاباتی کشتی را برگزار کنند. مراجع مسئول در وزارت ورزش نیز حتما چنین محبتی را به کشتی خواهند کرد.

*همه تار و پود من از کشتی است و لحظه ای از خانواده کشتی جدا نخواهم بود
لطفا همگی کمک کنیم تا هر چه سریعتر مجمع عمومی تشکیل شود و مسئول واجد شرایطی که با فضای اجرایی و جاری کشور هماهنگی لازم را دارد، مسئولیت فدراسیون کشتی را بر عهده بگیرد. از اعضای محترم مجمع فدراسیون کشتی تقاضا دارم... تقاضا دارم ... و تقاضا دارم اجازه بدهند رفع زحمت کنم و اینبار دیگر هیچگونه پیگیری مجددی برای تغییر در این تصمیم را شاهد نباشیم.
همه تاروپود من از کشتی است و لحظه ای از خانواده کشتی جدا نخواهم بود....

رسول خادم
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.