سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - Tuesday 11 December 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

بازداشت ۵۲ نفر در تجمع مشهدموحدی کرمانی: گناه نکنیم تا زمین لزره تمام شود! / کفار برای ما الگو شدند

iran-emrooz.net | Fri, 29.12.2017, 11:17

موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت:

* یک فرد ظاهربین می‌گوید، این یکی از عوارض زمین و خلاء‌های داخل زمین و خارج شدن گازها و بخارها و ... است، این را قبول داریم اما تمام این حوادث ظاهری یک علت اصلی معنوی هم دارد. اگر در زمین زلزله اتفاق می‌افتد این گناهان روی زمین است که زمین را می‌لرزاند، خداوند برای بندگانش غیر از خیر چیزی نمی‌خواهد و خودش فرموده کار خوب یا بد به خودتان برمی‌گردد.

* این گناهانی که روی زمین اتفاق می‌افتد، زمین را می‌لرزاند و این دامن‌های آلوده، این تجاوز حرام، این خوردن به ناحق بیت‌المال، این تصرفات غلطی که در اموال عمومی می‌شود، این دروغ‌ها و اهانت‌ها، این غفلت‌ها و بی‌توجهی‌ها به مردم که بار مسوولان در این زمینه بسیار سنگین است و بی‌توجهی به حال محرومان گناه بزرگی است و این رواج ربا در بانک‌ها و غیره این‌هاست که زمین را می‌لرزاند.

* بر مردم رحم کنیم، گناه نکنیم لرزه زمین تمام می‌شود. اگر مردم پاک باشند، تقوا داشته باشند برکاتی از زمین و آسمان به روی آن‌ها گشوده می‌شود. خدا برای مردم غیر از خوبی هیچ چیزی نمی‌خواهد، اگر مردم خوب باشند زندگی‌شان در دنیا هم بهشت می‌شود و اگر ستم کنند، آبروی یکدیگر را ببرند، بر هم رحم نکنند و مسوول به وظیفه و مسوولیتش عمل نکند بله زمین می‌لرزد.

* بله زمین عوامل طبیعی دارد، اما ریشه آن در عوامل معنوی هم است، در خیلی از کشورها مشکل زلزله را حل کرده‌اند، در کشوری مانند ژاپن مرتب زمین می‌لرزد، اما آسیبی به مردم نمی‌رسد. چرا این تکنولوژی را نمی‌گیریم، اگر نداریم از آن‌ها که در اختیارشان است به هر قیمتی بگیریم بالاخره تکنولوژی دارند که میزان خسارت‌ها را به صفر رسانده‌اند،‌ باید به هر قیمیتی است به دست آوریم ولو به این قیمت باشد که این‌هایی که حقوق چنین و چنان دارند، حقوق کمتر بگیرند، ۱۷ میلیون بشود ۱۲ میلیون و با این پول تکنولوژی را بخریم تا جلوی زلزله را بگیریم.

* هوای آلوده یک فاجعه بود، هنوز هم متاسفانه هست. این هوای آلوده عده‌ای را بیمار کرده و عده‌ای را به مرگ کشانده، مردم از شهرهای آلوده فرار کرده‌اند، این سخن که برخی می‌گویند در دهلی، پکن و مکزیکوسیتی هم مانند ما هستند، این نشد سخن، نه افتخار است نه عذر موجه است.

در همین پکن که اسم می‌برند طبق اطلاعات موثقی که به دست آوردیم در هر محله دستگاه‌هایی به نام برج‌های هوا گذاشته و هوای آلوده را گرفته و هوای سالم را وارد می‌کنند، ذراتی هم که می‌گیرند به محصولات ارزشمند تبدیل می‌کنند. در هر ساعت ۳۰ هزار مترمربع تصفیه می‌کنند، در ماه هشتم سال ۲۰۰۸ میلادی که قرار بود المپیک در چین برگزار شود، از اول سال هفته‌ای یک‌بار باران مصنوعی در روزهای جمعه داشتند، چرا جمعه؟ برای این‌که یک‌شنبه که مردم تعطیل هستند هوای تمیزی داشته باشند و حتی نزدیک به برنامه المپیک در سال ۲۰۰۸ یک روز در میان این باران وجود داشت و هوا تمیز می‌شد، بله درست است در صنعت عقب هستیم آن هم از مظالم پهلوی پدر و پسر، اما بالاخره ۴۰ سال است انقلاب کردیم وقت کمی نیست.

* قرآن می‌گوید می‌خواهیم شما الگو باشید، شما ملت مسلمان و شیعه، شما کشور اسلامی. حالا بیگانه و کفار برای ما الگو شدند. تازه چین نه تنها برای این مساله بلکه برای فضای آلوده مجازی هم فکر کردند، فیلتر قرار دادند تا فکری که مخالف نظام آنهاست وارد مغز مردم چین نشود. اما ببینید چند روز قبل رهبری در مورد فضای مجازی چه گفتند فرمودند امروز در فضای مجازی هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت ایران است. حالا که وضع این است، این شد حرف که بگویند فضای مجازی را آزاد بگذاریم تا هر حرف غلط و هر فکر مسمومی اجازه پیدا کند وارد مغزها شود این چه تفکری است. خدا ان شالله مسوولان ما را از خواب بیدار کند.

* به نظرم ترامپ در حال سقوط است این آقا تعادل فکری و روانی ندارد، مخصوصا این حرکت اخیرش اقدام ننگین و مفتضحانه‌اش در مورد قدس که فریاد سازمان ملل را بلند کرد و سازمان ملل او را محکوم کرد، علاوه بر این که متحدانش در اروپا و سایر کشورها اینچنین کردند. اینک هم که قصد خانه خدا را کرده و به جنگ خدا آمده؛ آقای ترامپ خیلی خوابی نه! خیلی احمقی.

* ترامپ به حماقت مسوولان قبلی آمریکا اعتراف کرد، می‌گوید احمقانه ۷ تریلیون دلار در خاورمیانه هزینه کردیم این جمله را با انتقاد از سیاست خارجی و سیاست داخلی دولت‌های قبلی گفت، ۷ تریلیون دلار کم نیست به ناحق خرج کردند تا ضربه بزنند به بشریت، اسلام و ایران اما نتوانستند هیچ غلطی کنند. من به ترامپ می‌گویم خوب است خودت هم بیدار شوی و فکر کنی. خودت هم احمق هستی و مرتب کارهای احمقانه می‌کنی به همین تصمیمی که در مورد قدس گرفتی بیشتر فکر کن، قدس صاحب دارد صاحب این خانه خداست، ابرهه خواست به کعبه ضربه بزند نابود شد، یزید منجنیق گذاشت تا کعبه را سنگ بار کند هنوز شروع نشده خبر آمد یزید به درک رفت، حالا تو هم تصمیم گرفتی در مورد اولین قبله مسلمین این کار را انجام دهی، مطمئن باش که نابود خواهی شد.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2018
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.