پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - Thursday 18 October 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

توقیف علاج درد نیست؛ زمان تعویض مدیر مسوول کیهان رسیده است

iran-emrooz.net | Thu, 09.11.2017, 10:17

کلمه: روزنامه کیهان برای دو روز توقیف شد. بر اساس خبر منتشر شده، روزنامه کیهان در پی شکایت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی توسط دادستانی تهران توقیف شد. دادستانی تهران، روزنامه «کیهان» را به دلیل بی‌توجهی به تذکر ارسالی مبنی بر رعایت مصالح و امنیت ملی، توقیف کرد.

هیات نظارت بر مطبوعات روز گذشته به روزنامه کیهان بابت تیتر «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی»، که خلاف مصالح و امنیت ملی تشخیص داده شد، تذکر داده بود. دادستانی تهران براساس شکایت شورای امنیت ملی مبنی بر اقدام این روزنامه برخلاف سیاستهای اصولی و بین جمهوری اسلامی ایران در مسایل و امنیت منطقه ای روزنامه کیهان را برای دو روز (شنبه و یکشننبه هفته آینده) توقیف کرد.

حسین شریعتمداری: بعید است بخاطر دفاع از مسلمانان یمن «کیهان» توقیف شود

مدیرمسئول روزنامه کیهان در پاسخ به سئوال فارس درباره خبر توقیف دوروزه کیهان از سوی دادستانی گفت: خبر را در سایت خبرگزاری‌ها دیده‌ام و تاکنون چیزی به ما ابلاغ نشده است ولی بسیار بعید می‌دانم که شورای‌عالی‌امنیت ملی حمایت از جنایتکاران کودک‌کش آل‌سعود و اماراتی‌ها را بر حمایت از مردم مظلوم یمن ترجیح بدهد، و از دادستانی هم انتظار نمی‌رود که کیهان را به خاطر دفاع از مسلمانان مظلوم یمن توقیف کند.کلان‌سرمایه‌داران برج‌نشین امارات باید از تیترهای “کیهان” نگران شده باشند و نه مسئولان محترم خودمان.

توقیف بی‌فایده

روزنامه‌ی کهیان شنبه و یک شنبه منتشر نمی‌شود و دوباره از روز دوشنبه بر روی دکه‌های روزنامه فروشی خواهد بود؛ چه چیزی تغییر می‌کند؟

گفت و گوی حسین شریعتمداری که دربالا درج شده نشان می‌دهد که این توقیف دو روزه برای او مهم نیست و مدیر مسوول این روزنامه کماکان تیتر خود را درست دانسته و باز تاکید می‌کند این برج نشینان امارات هستند که باید بترسند. حسین شریعتمداری این توقیف را به تمسخر گرفته و قطعا رویه خود را ادامه خواهد داد.

بسیاری معتقد هستند که کیهان روز دوشنبه با تیتر تندتری منتشر خواهد شد. شاید این بار نه از قول حوثی‌ها که حتی از قول ملت ایران شیخ نشینان امارات را تهدید کند. مگر نه آنکه این روزنامه بارها و بارها از جانب مردم ایران صبحت کرده و از قول آنان برای محصورین درخواست اعدام کرده، فعالان سیاسی را تهدید به بازداشت کرده، رییس جمهور و دولت مستقر را تهدید به برخورد کرده، هنرمندان را تهدید به ممنوع الکاری کرده و الی آخر.

این مشکل روزنامه ی کیهان با توقیف حل نمی ‌شود،همان طور که مدیر مسوول آن بارها نشان داده و ثابت کرده است «در کماکان بر پاشنه‌ای که او بخواهد می چرخد». او همیشه طلبکارانه با شاکیان خود برخورد کرده و با حمایت‌هایی که می‌شود هرچه خواسته نوشته و گفته است.

روزنامه‌ی کیهان نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد، هرچند که بعضی از کانون‌های تصمیم گیرنده قدرت مشکلی با حسین شریعتمداری ندارند که از نوشته های برادر حسین استقبال هم می‌کنند اما اگر هنوز ذره‌ای دلسوزی نسبت به امنیت و منافع ملی وجود دارد بهتر است پیش از این با پول مردم حسین شریعتمداری مدیر مسوول کیهان نباشد. روزنامه کیهان باید تغییر کند، مدیر مسوول و کارکنان آن اگر علاقه مند به این شکل نوشتن هستند در روزنامه رسمی کشور ننویسند، تقضای مجوز دهند و در کنار وطن امروز و جوان و نشریات مشابه روزنامه‌ی خود را داشته باشند و با بخش خصوصی و روزنامه های خصوصی رقابت کنند.

روزنامه کیهان باید به دست افرادی منتشر شود که منافع ملی را می‌شناسند و با پول بیت المال روزنامه ای خلاف مصالح ملی منتشر نمی کنند.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2018
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.