دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ - Monday 25 June 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

شرط وزیر بهداشت برای حضور در کابینه دوم

iran-emrooz.net | Thu, 13.07.2017, 7:19

اعتماد: حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که نامش از همان شروع گمانه‌زنی‌ها در خصوص ترکیب کابینه در کنار نام‌های بیژن زنگنه و محمدجواد ظریف به عنوان معدود وزیرانی مطرح می‌شد که امکان تغییرشان تقریبا صفر است، وقتی با پرسش خبرنگاران در خصوص ادامه همکاری در دولت بعد حسن روحانی روبه‌رو می‌شود، لب به گلایه گشوده و البته شرطی را هم برای حضور در کابینه دوازدهم مطرح می‌کند. او اگرچه برخلاف سایر اعضای کابینه یازدهم، صراحتا از صحبت‌های روحانی برای ادامه همکاری‌اش در وزارت بهداشت دولت آینده خبر می‌دهد اما به نوعی برای پذیرفتن این پیشنهاد تضمین می‌خواهد.

هاشمی با تایید صحبت‌های روحانی در مورد حضورش در کابینه دوازدهم، اولویت‌های کاری‌اش را اینگونه اعلام کرد: «اولویت کاری‌ام در دوره جدید این است که اگر بخواهم صادقانه سخن بگویم باید به این موضوع اشاره کنم که این طور نمی‌شود کار کرد که ما زندگی و امورشخصی‌مان را بگذاریم و وسط میدان بیاییم و ۴ سال صادقانه کار کنیم؛ آن هم برای مردم، ملت و انقلاب و درعین حال کتک هم بخوریم. من این مدلی کار نمی‌کنم. من زمانی حاضرم که حتی جانم را برای کشور فداکنم که نهادهایی که هستند و ادعای انقلابی‌گری دارند و وابسته به نهادهای مقدس هستند آنها دیگر ما را نزنند. حال اگر کسی ما را می‌زند و تخریب می‌کند، صدای امریکا و انگلیس و... باشد. اما نهادهای انقلابی که بودجه و اعتبارشان را از انقلاب و نظام و شهدا می‌گیرند نباید ما را تخریب کنند؛ آن هم در حوزه‌ای که مسوولیتش با من است. شایعه‌سازی و وارد ساختن اتهامات نادرست و فضاسازی‌ها با روح و روان مردم سروکار دارد و به راحتی بخشی از رسانه می‌تواند مردم را تحریک کند و ما نمی‌توانیم کار را اداره کنیم. با من صحبت شده اما تا تضمینی وجود نداشته باشد که آنهایی که هم جنس ما هستند ما را آزار و اذیت نکنند فکر می‌کنم که حضور پیدا کردنم در دولت نمی‌تواند مشکلی را حل کند؛ این فضا باید درست مدیریت شود. اگر قرار باشد دولت هر روز تنش بلرزد که فلان رسانه و فلان خبرگزاری چه گزارشی و چه تیتری زد، دیگر ما دایم درگیر حاشیه خواهیم شد و نمی‌توانیم به مشکلات مردم که کار اصلی ما است رسیدگی کنیم. البته نقد کردن خوب است اما هرکسی آزار و اذیتی که روا می‌دارد را نقد نامگذاری می‌کند. با اتهام زدن کار مردم پیش نمی‌رود.

اگر قانون را قبول نداریم بهتر است حرف نزنیم
حسن قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به طرح مواردی از سوی رسانه‌ها درباره تخلفات دارویی اظهار داشت: معمولا حدس و گمان‌هایی است اما مرجعی که باید رسیدگی کند دستگاه قضایی است. هر کسی که در جایی نکته‌ای و ایرادی را می‌بیند باید به بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات، دیوان عدالت اداری و دادگاه شکایت خود را ببرد و اگر کسی محکوم شد اطلاع‌رسانی شود. متاسفانه سنت بدی و خلاف شرع و اخلاقی در کشور به راه افتاده که کسی با آن برخورد نمی‌کند و هرکس هر موضوعی را در فضای مجازی و رسانه‌ای مطرح می‌کند بدون آنکه چیزی ثابت شده باشد. اگر بخواهیم قانون را قبول نداشته باشیم بهتر است حرف نزنیم. در حالی که همه باید تابع قانون باشیم، ما به دستگاه قضایی اعتماد داریم و در حوزه خودمان، خودمان را مبرا از خطا نمی‌دانیم. چرا که ممکن است خطایی از ما سر بزند و کاستی‌هایی وجود داشته باشد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در سایر دستگاه‌ها نیز خطاها و اشکالاتی وجود دارد و وجود خواهد داشت، اظهار کرد: مهم این است که همه ما به دستگاه قضایی اعتماد کنیم و اگر مدرکی داریم در اختیار آن دستگاه‌ها قرار دهیم که هر آنچه آنها حکم کردند همان را تبعیت کنیم.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2018
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.