پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - Thursday 24 May 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

الویری: به توصیه خاتمی به لیست ۲۱+۱ رای دهیم

iran-emrooz.net | Thu, 11.05.2017, 21:15

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: ما باید نسبت به انتخاب‌مان توجه بیشتری داشته باشیم و در حوزه داخلی هم رییس‌جمهوری روی کار بیاید که سیاست‌های واقعی را لحاظ کند و خیال‌بافی نداشته باشد و نخواهد با روش‌های صدقه‌ای که در هیچ کشوری تعریف نشده است رای خود را گسترش دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، مرتضی الویری در گردهمایی اصلاح‌طلبان که عصر امروز در سالن رایزن برگزار شد، گفت: اتفاق ۱۲ ساله‌ای که در دوران مدیریت آقای قالیباف در شهر ما افتاد باعث شد امروز بتوانیم نحوه نظارت شورا بر عملکرد ایشان را با دوران احمدی‌نژاد مقایسه کنیم.

او ادامه داد: در جلسه‌ای از من خواستند که گزارشی را در مورد شهر تهران ارائه دهم که در آن جلسه آقای خاتمی هم حضور داشتند که در مورد ده چالش اساسی و چهار چالش فرعی که شهر تهران با آن مواجه است مطالبی را بازگو کردم که مکتوب آن برای مطالعه موجود است.

نامزد انتخابات شورای شهر اظهار داشت: اتفاقات تلخی در این ۱۲ سال افتاده و بسیاری از فرصت‌های ما از دست رفته است و اگر به داد شهر به تهران نرسیم نجات آن محال است.

او ادامه داد: تصمیمی که می‌خواهیم بگیریم این است که وقتی قطاری به بی‌راهه می‌رفته این مسیر را اصلاح کنیم و قطار را به ریل اصلی برگردانیم و به عنوان یک کارشناس کوچک که مسئولیت شهرداری را برعهده داشته به صورت صریح می‌گویم ما می‌توانیم این مسیر را اصلاح کنیم که باید همگی همت کنیم که ریل‌گذاری را با شورای شهری متخصص ایجاد کنیم.

الویری بیان کرد: اگر این کار را به خوبی انجام دهیم اما مسئولان کمک نکنند تلاش ما فایده‌ای ندارد. در دوران آقای خاتمی ۳۵ پروژه در هیات دولت تصویب شد و آن را به شورا برده و تصویب کردند که مقرر شد آلودگی هوای تهران مهار شود که حدود ۵ پروژه انجام شد و بقیه باقی ماند. بنابراین اگر شورای شهر خوبی دایر کنیم و شهردار خوب برگزینیم بدون کمک دولت فایده‌ای ندارد.

او افزود: به سرمایه‌گذاری خارجی و کمک دولت نیازمند هستیم که در زمینه گردشگری و توریسم زمینه آن را دولت با فضای امنی که در شرایط بین‌المللی رقم می‌زند، ایجاد می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مسائل جهانی و منطقه‌ای گفت: ترامپ بعد از روی کارآمدنش دو سیبل و هدف را مشخص کرد که یکی داعش و دومی ایران است و با توجه به چینش‌ها و اتفاق‌هایی که در منطقه وجود دارد خطر به ما نزدیک شده است. بنابرین ما باید نسبت به انتخاب‌مان توجه بیشتری داشته باشیم و در حوزه داخلی هم رییس‌جمهوری روی کار بیاید که سیاست‌های واقعی را لحاظ کند و خیال‌بافی نداشته باشد و نخواهد با روش‌های صدقه‌ای که در هیچ کشوری تعریف نشده است رای خود را گسترش دهد.

الویری تاکید کرد: در حوزه بین‌المللی و جهانی و کشوری احتیاج به رییس‌جمهوری داریم که او را آزموده‌ایم.

او با اشاره به انتخابات شورای شهر گفت: در زمینه شورای شهر برای شهر و به طبع آن انتخاب شهردار لازمه‌اش این است که تشویق به رای دادن به روحانی و یک بعلاوه بیست و یک نفری که در لیست قرار گرفتند را مورد توجه قراردهیم.

الویری افزود: اگر مبنا بر این قرار گیرد که تک رای بدهیم، بازنده خواهیم بود فرض کنید نزدیکان من که می‌خواهند به من رای دهند ۱۰ هزار نفر باشند اما اگر فرمول را عوض کنیم و به ۲۱ نفر لیست دهیم علاوه بر ده‌ها رای دوستان دویست هزار رای دیگر به آن افزوده می شود. لذا مجموع سه هزار رای به صندوق ریخته می‌شود و کسی برنده انتخابات است که مجموع آرا را جذب کند. و همانطور که سید بزرگوار دعوت می‌کند به بیست و یک بعلاوه یک رای دهیم .

او در ادامه تاکید کرد: به شدت و عمیقا به این باورم که در یک شهر ۸ میلیونی تنوع اقوام و مذاهب خود را در شورای شهر نشان می‌دهد و به این فکر بودم که حداقل یکی از برادران اهل سنت در شورا باشد. اما به دلایلی این امر تحقق نیافت.

الویری بیان کرد : اگر شرایط  برای حضور آقای صمدی به شورا فراهم شود با کمال میل راه را برای حضور او در لیست امید هموار می‌کنم.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2018
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.