پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - Thursday 24 May 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

جهانگیری: در مناظره سوم به گونه دیگری ظاهر می‌شوم

iran-emrooz.net | Wed, 10.05.2017, 15:05

معاون اول رییس‌جمهور تاکید کرد: در مناظره دوم تغییر استراتژی ندادم بلکه تغییر تاکتیک دادم که دوستان یکدفعه موتور نسوزانند و در مناظره سوم همانی که هستم ظاهر می‌شوم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، اسحاق جهانگیری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص به این سوال که چه موضوعاتی در مناظره سوم مطرح می‌شود؟ گفت: موضوعات خاصی است که در جلسات قرار است بگوییم یکی از این موارد موضوع اقتصاد است.

امیدوارم هم صداوسیما سوال‌هایی مطرح کند که واقعا سوال اصلی اقتصادی باشد و مرتبط با مسائل اصلی توسعه کشور و مردم باشد و هم کاندیداها به صورت شفاف راجع به آنها صحبت کنند.

او ادامه داد: من به هر حال برای هر حالتی آمادگی دارم. دوستان اگر در بحث اصلی توسعه‌ای ورود کنند ما در همان زمینه با آنها بحث می‌کنیم. اگر رفتند در جاده خاکی جلوشان را می‌گیریم.

تغییر استراتژی دادم تا دوستان موتور نسوزانند

معاون اول رییس‌جمهور در پاسخ خبرنگاری در رابطه با حضور کمرنگ در مناظره دوم اظهار داشت: تغییر استراتژی ندادم بلکه تغییر تاکتیک دادم که دوستان یک دفعه موتور نسوزانند و در مناظره سوم همانی که هستم ظاهر می‌شوم.

جهانگیری با بیان اینکه برای یک سیاست‌مدار در این رده هیچ چیز مهمتر از صداقت و راستگویی با مردم نیست، اظهار داشت: ما در منطقه خودمان دیدیم که رییس‌جمهور اسبق آمریکا یک دروغی را به مردم خودش و مردم دنیا گفت که در عراق سلاح کشتار جمعی است و بر مبنای این دروغ به عراق حمله کردند. در منطقه چند گروه تکفیری و ترروریستی درست شده است و مردم عراق آرامش پیدا نکردند و رییس‌جمهور آمریکا گفته آن دروغ ۶۰۰۰ میلیارد به مردم آمریکا خسارت زد.

او با بیان اینکه در این رده حرف غیر‌واقعی زدن به مردم خیلی خسارت می‌زند، تصریح کرد: مردم باید تشخیص دهند کسی که حرفی می‌زند صادقانه است یا نه. بودجه دو طرف دارد منابع و مصارف. وقتی شما می‌گویید من این مقدار پول می‌دهم باید در طرف منابع بگویید این پول از کجا می‌آید یا در طرف هزینه بگویید چه هزینه‌هایی هست که من می‌توانم آن را کاهش دهم.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به خبرنگار ایلنا در رابطه با سوالی مبنی بر اینکه برخی رسانه‌ها مدعی شدند شما حکم انفصال از خدمت گرفتید؟ خاطرنشان کرد: من یک بار گفتم اگر یک نکته خاکستری در زندگی من پیدا کردند، مطرح کنند من دستشان را می‌بوسم. اصلا به دستگاه قضایی یا هرجای دیگر خواستید اطلاع دهید.

زندگی‌ام را شخم زدند ولی یک نقطه پیدا نکردند

جهانگیری اضافه کرد: یکی از نعمت‌هایی که خدا به مسئولانی که مستمر هستند، می‌دهد این است که یک دوره کنار بروند و مخالفان آنها سر کار بیایند و شروع به شخم زدن کنند. اینها هر چقدر شخم زدند که بتوانند یک نقطه در زندگی من و فرزندانم پیدا کنند نتوانستند. آمدند یک حکم جعلی در دیوان محاسبات پیدا کردند و دادستان و رییس دیوان گفتند اصلا چنین حکمی وجود خارجی ندارد

او در پاسخ به این سوال خبرنگار ایلنا که آیا قصد شکایت از کسانی که این ادعا را مجددا تکرار کردند، دارید؟ ابراز داشت:  از کسانی که این ادعا را کردند قصد شکایت ندارم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این که آیا گفته می‌شود هفته آینده از کاندیداتوری انصراف می‌دهید. آیا این مسئله را تایید می‌کنید؟ بیان کرد: فعلا قصد انصراف و کناره‌گیری از انتخابات را هم ندارم.

پنج، شش بار تا حالا لیست اموال خودم را اعلام کرده‌ام

جهانگیری در پاسخ به این سوال که آیا اموال و دارایی‌های خود را به قوه قضاییه اعلام کرده است یا خیر؟ یادآور شد: پنج – شش بار تا حالا لیست اموال خودم را اعلام کرده‌ام.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا به مردم هم اعلام کرده‌اید؟ عنوان کرد: مگر شما به مردم اعلام کرده‌اید به هر حال برخی اطلاعات مربوط به زندگی خصوصی اشخاص است مگر هرکسی که کاندیدا  شد قرار است بیاید جار بزند که مردم من این‌ها را دارم اینها سنت‌هایی است که گذاشته می‌شود. ما باید ببینیم این سنت اخلاقی است یا خیر مردم بدانند خانه من ۲۰۰ متر یا ۳۰۰ متر است چه تاثیری دارد اعلام دارایی را از آن جهت می‌گویند که لیست اموال به قوه قضاییه ارائه شود که آنها بررسی کنند که دارایی من مسئول قبل از مشغول به کار شدن چقدر بوده و بعد از آن چقدر شده، ببینند در دوره مسئولیت من اموالم به صورت غیر طبیعی افزایش پیدا کرده یا خیر و اگر تخلفی صورت گرفته برخورد کنند.

جهانگیری با اشاره به تخلفات شهرداری تهران گفت: همین آقای شهردار، معاونان و شهردارهای کلانشهرها طبق قانون که مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را  در دیماه تصویب کرد به اضافه مجموعه دیگر از مدیران که در قانون اساسی به آنها اشاره‌ای نشده باید لیست اموال خود را ارائه کنند حالا باید بینیم از دی ماه تا حالا آیا اینها لیست اموال خود را داده‌اند یا خیر؟ این رویه درست است که معلوم شود چی به چی هست و به آن رسیدگی بشود.

او در پاسخ به این سوال که برخی افراد و گروه‌ها سعی می‌کنند که فضای انتخابات به سمت رادیکالیزه شدن پیش ببرند، اظهار داشت: ما باید تلاش کنیم که این اتفاق صورت نگیرد و فضای انتخابات آرام و سالم باشد، ما نیازمند این هستیم در یک فضای پر شور آرام و بی تنش انتخابات خوبی برگزار کنیم حضور مردم برای جمهوری اسلامی در مقطع فعلی نیاز است.

ده‌ها بار با خاتمی دیدار داشتم

معاون اول رئیس جمهور در پاسخ به اینکه آیا با آقای خاتمی دیدار داشته و بعد از مناظره‌ها با اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان دیداری کرده است؟ تصریح کرد: من ده‌ها بار با آقای خاتمی دیدار داشتم اما بعد از کاندیدا شدنم در انتخابات ریاست‌جمهوری دیداری با اعضای شورای سیاستگذاری نداشته‌ام.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2018
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.