جمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - Friday 27 April 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

۲ برادر اختلافی پیدا کردند که حل می‌شود

iran-emrooz.net | Sun, 08.01.2017, 11:57

يكشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵
دادستان کل کشور گفت: مسائلی که اکنون مطرح می‌شود از جنس اختلاف خانوادگی است؛ بالاخره دو برادر و دو عضو یک خانواده اختلافی پیدا کردند که حل می‌شود.حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری تصریح کرد: این اختلاف خانوادگی است و متاسفانه دشمن آتش‌بیار معرکه شده است. وی افزود: مسائلی که مطرح می‌شود از جنس اختلاف خانوادگی است؛ بالاخره دو برادر و دو عضو یک خانواده اختلافی پیدا کردند که حل می‌شود و امیدواریم مسئولان مانع شوند که دشمن از این مساله سوءاستفاده کند. دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: مساله مهمی نیست که روی آن مانور بدهیم. منتظری در خصوص بازداشت دو تن از بدهکاران بانکی گفت: بدهکاران بانکی به شدت تحت تعقیب هستند و دادستانی تهران با جدیت آن را دنبال می‌کند. دادستان کل کشور گفت: این مسائل زمان‌بر است و خواه ناخواه به بررسی‌های دقیق نیاز دارد؛ آنچه برای ما مهم است اجرای عدالت است.
تمهیدات جدید برای ضابطان
دادستان کل کشور گفت: با تلاشی که در دادستانی کل و ناجا صورت گرفت به مسئولان آموزش دیده ناجا، کارت ضابط عام داده می‌شود. وی ادامه داد: قوه قضائيه می‌تواند در تحقیقات از ضابطان عام دادگستری که در ماده ۲۲ تعریف شده، استفاده کرده و به موجب قانون نیروهای وابسته به ناجا را آموزش لازم دهد و آنها با داشتن کارت مجاز به انجام تحقیقات هستند. منتظری با اشاره به یکی از تکالیف مشترک قوه قضائيه و نیروی انتظامی، گفت: ضابطان عام طبق قانون مربوط به درجه داران و افسران نیروی انتظامی است که این ضابط شدن نیازمند گذراندن دوره‌های آموزشی است. وی با بیان اینکه آموزش ضابطان نیروی انتظامی برعهده قوه قضائيه است، گفت: با تلاشی که در دادستانی کل و ناجا صورت گرفت به مسئولان آموزش‌دیده ناجا، کارت ضابط عام داده می‌شود. منتظری خاطرنشان کرد: این اقدام یک اقدام اساسی و بنیادی است برای تحقق عدالت و اجرای صحیح قانون و برای آنچه که بین قوه قضائيه و ناجا مشترک است. این اقدام هم به لحاظ آموزش و هم برای صدور کارت امر مستمری است. وی ادامه داد: این کارت‌ها هر سه سال یک بار باید تمدید شود و ۲۰۰ هزار نفر مشمول این کارت خواهند شد. مقدمات کار فراهم شده و کار را از تهران آغاز کردیم و ان‌شاءا... در سراسر کشور بتوانیم پوشش دهیم. دادستان کل کشور گفت: تحقیقاتی که در مراجع حقوقی انجام می‌شود برای اینکه معتبر باشد باید در چارچوب قانون باشد. منتظری درباره کارت ضابطان عام و خاص گفت: ضابطان عام یعنی مصادیقی که دادستان‌ها تعیین می‌کنند و امر را به آنها ارجاع می‌دهند که بیشترین پرونده ها مشمول این ضابطان است. ضابطان خاص پلیس های تخصصی هستند و علاوه بر آن ما ضابطانی داریم که مسائل امنیتی را پیگیری می‌کنند و باید مشمول ضابطان خاص شوند. ما هنوز به مرحله ضابطان خاص ورود پیدا نکردیم و آیین نامه آن در محضر رئیس قوه‌قضائيه است و در آینده نزدیک تصویب و ابلاغ می‌شود. وی گفت: وقتی قانونی تصویب می‌شود باید به لوازم آن ملتزم باشیم. ماده ۳۰ قانون آیین دادرسی کیفری بسیار خوب و کاربردی است، اما اجرای این ماده اعتبارات لازم را می‌طلبد. برای آموزش ۲۰۰ هزار نفر و برای به روز درآوردن آنها باید با همکاری نیروی انتظامی زمینه آموزش مستمر را برای ضابطان در سراسر کشور فراهم کنیم. وی بیان کرد: باید برای این امر دولت و مجلس اعتبارات را در اختیار ما بگذارند؛ زیرا برای یک مقطع نیست که نیروی انتظامی و قوه قضائيه از اعتبارات خود برای این امر استفاده کنند، بلکه هر ۳ سال باید ۲۰۰ یا ۲۵۰ کارت را به روز کنیم و کار همیشگی است. منتظری در پایان گفت: برای نظارت بر این فرایند و هدایت این امر مهم باید در تهران یک ستاد خاص مرکب از نیروی انتظامی و دادستانی کل پیش‌بینی کنیم که هم مواد درسی و هم مدیریت کلاس‌های آموزشی و هم سایر جهات در این کمیته سیاستگذاری شود و مهم‌تر اینکه نظارت داشته باشیم.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2018
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.