دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

iran-emrooz.net | Sun, 18.03.2018, 22:10


حوادث مرگبار ۱۳۹۶
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

حوادث مرگبار ۱۳۹۶

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 13:24


تمام حقوقی که زنان عربستان سعودی به‌دست آورده‌اند
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

تمام حقوقی که زنان عربستان سعودی به‌دست آورده‌اند

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 13:15


دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 12:04


محمد ثلاث به قصاص محکوم شد
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

محمد ثلاث به قصاص محکوم شد

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 11:51

بی بی سی: دادگاه رسیدگی به کشته شدن سه مأمور پلیس در ایران برای محمد ثلاث، متهم این پرونده که از دراویش گنابادی است، حکم اعدام صادر کرده است.

آقای ثلاث متهم است روز ۳۰ بهمن و هم‌زمان با درگیری دراویش گنابادی معترض و مأموران پلیس در محدوده خیابان پاسداران تهران، با اتوبوس به سمت گروهی از مأموران رانده و سه نفر از آنها را کشته است. به گفته دادگاه، شاکیان و اولیای دم برای او تقاضای قصاص کرده بودند.

محاکمه آقای ثلاث از روز ۲۰ اسفند در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی آغاز شد. متهم در جلسه سوم و آخر دادگاه در روز ۲۷ اسفند گفت که اتهامات خود از جمله سه فقره قتل عمد و “اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و تعرض” را نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، امروز دوشنبه ۲۸ اسفند قاضی دادگاه حکم قصاص آقای ثلاث را صادر کرده و طبق قانون متهم و وکیل او ۲۰ روز فرصت دارند که به این رأی اعتراض کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم دادگاه از این پرونده به‌ عنوان «یکی از کامل‌ترین پرونده‌های قضایی» یاد کرده است.

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران گفته است که اگر وکیل متهم در مدت پیش‌بینی شده به حکم او اعتراض کند، پرونده به دیوان عالی کشور خواهد رفت، «در غیر این صورت برای اجرا به دادسرا می‌رود».

در جریان درگیری‌های ۳۰ بهمن سه مأمور پلیس و یک بسیجی کشته شدند و بیش از ۳۰۰ نفر از دراویش معترض بازداشت و روانه زندان شدند. دست کم یکی از دراویش در طول مدت بازداشت جان خود را از دست داد.

در همان شب درگیری ویدیویی منتشر شد که نشان می‌داد اتوبوسی سفید رنگ در کوچه‌ای به میان گروهی از مأموران پلیس می‌راند و با زیگزاگ رفتن از میان آنها عبور می‌کند.

آقای ثلاث دیروز در آخرین جلسه محاکمه و تنها جلسه‌ای که با وکیل تعیینی خود در دادگاه حاضر می‌شد، گفت که قبل از این واقعه در اثر ضرب و جرح مأموران دست و سرش شکسته و وقتی سوار بر اتوبوس آنها را دیده ترسیده است که آنها سوار اتوبوس شوند و دوباره او را «مورد ضرب و شتم قرار دهند».

او عمدی بودن این حادثه را رد کرده و در دفاعیات خود با اشاره به ضعف بینایی‌اش گفته بود فاصله «دو متری را هم تشخیص نمی‌دهم.»

آقای ثلاث در آخرین جلسه دادگاه با ابراز ناراحتی از کشته شدن مأموران انتظامی گفت: «من عاشق اعدامم. اینها را نمی‌گویم که من را اعدام نکنند، من عاشق اعدام هستم. من با ماشین رفتم و می‌خواستم حادثه را رد کنم. عمدا روی آنها نرفتم، وجدانم راحت است.»


راه حل رئیس جمهوری ونزوئلا برای تورم ۴ هزار درصدی
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

راه حل رئیس جمهوری ونزوئلا برای تورم ۴ هزار درصدی

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 11:35

رئیس جمهوری ونزوئلا از مردم این کشور خواست برای مقابله با گرانی روز افزون و کمبود مواد غذایی به کشاورزی و پرورش حیوانات روی بیاروند.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نیکولاس مادورو» در فیلمی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده در حالی که در کنار همسرش “سیلیا فلوریس” تخم مرغ ها را جمع آوری می کرد در جایی که آن را مزرعه اش توصیف کرده گفت: همه ما می توانیم تولید را افزایش دهیم این موضوع را با ملت خود محقق خواهیم کرد.

دولت ونزوئلا در چند سال اخیر از اعلام میزان تورم خوددای کرده است.

پارلمان ونزوئلا تورم این کشور را ۴ هزار درصد و صندوق بین المللی پول نیز آمار تورم این کشور را چند هزار درصد اعلام کرده است.

رئیس جمهوری ونزوئلا قبل از این گفته بود که ۱۰۰ مرغ تخمگذار دارد و به وسیله آنها خانواده خود را تامین می کند.

وی افزود: اگر من و سیلیبا ( همسرش) این کار را می کنیم چرا همه نمی توانیم این کار را کنیم. بله ونزوئلا می تواند این کار را انجام دهد.

او وعده داد دولت طرح هایی را برای جبران نقص گوشت و پروتئین را برای مقابله با نقص مواد پروتئینی در پیش بگیرد.

ونزوئلا با تورم بالایی روبه رو است که صندوق بین المللی پول می گوید رقم این تورم به ۱۳ هزار درصد می رسد.

با حداقل دستمزد تعیین شده از سوی دولت ونزوئلا می توان دو کیلوگرم گوشت گاو و یک جعبه تخم مرغ خریداری کرد.

در ماه سپتامبر گذشته هم رئیس جمهوری ونزوئلا از طرح کونیخو (خرگوش) رونمایی کرد که براساس آن شهروندان به پرورش خرگوش تشویق می شوند تا نیاز مردم به گوشت تامین شوند.

قبل از این هم وزیر کشاورزی ونزوئلا از طرح” سقف سبز” رونمایی کرد که براساس آن قرار است در ۲۳ شهر در بالکن و سقف و محوطه خانه سبزی کاشته شود.

دولت همچنین پرورش خوک و گوسفند توسط شهروندان را تشویق می کند.


دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 11:18


وزیر خارجه امارات: ایران، ترکیه و اسراییل سه چالش منطقه هستند
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

وزیر خارجه امارات: ایران، ترکیه و اسراییل سه چالش منطقه هستند

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 11:08

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز یکشنبه  ایران، ترکیه و اسراییل را سه چالش بزرگ کشورش و مصر دانست.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت «الاهرام» مصر ، «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه امارات که به مصر سفر کرده است دیروز در کنفرانس مشترک خبری با همتای مصری خود در قاهره این مطلب را بیان کرده است.

او گفت: «امارات متحده عربی و مصر با چالش‌هایی از جانب ایران، ترکیه و اسراییل مواجه هستند.»

او افزود که دو کشور مصر و عربستان سعودی به عنوان دو قدرت بزرگ عربی مسئولیتی تاریخی دارند تا با این چالش مقابله کنند و دولت امارات متحده عربی از هر دو کشور حمایت می‌کند.

وزیر امور خارجه امارات در این سفر و در دیدار با رییس جمهور و وزیر امور خارجه مصر مسایل منطقه به ویژه بحران موجود در روابط دو کشور با قطر را مورد بررسی قرار داده است.

روابط امارات با دو کشور ترکیه و ایران از نیمه سال ۲۰۱۷ و از زمان آغاز محاصره همه جانبه و قطع روابط سیاسی امارات، عربستان، مصر و بحرین با دولت قطر رو به سردی گذاشته است.

دولت امارات از روابط نزدیک قطر با ایران و ترکیه و حمایت دولت آنکارا از گروه اخوان المسلمین، ناراحت و نگران است.


دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 11:01


دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 10:57


مدیر توتال: ما به تعهدات خود در ایران پایبندیم
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

مدیر توتال: ما به تعهدات خود در ایران پایبندیم

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 10:41

مدیر توتال: اگر ترامپ از برجام خارج شود ما به تعهدات خود در ایران پایبندیم

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
مدیر اجرایی شرکت نفتی توتال فرانسه تأکید کرد که اگر امریکا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، این شرکت به تعهدات خود در این کشور پایبند خواهد بود. به گزارش ایرنا، «پاتریک پویانه» گفت: اگر دونالد ترامپ به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود و بار دیگر تحریم‌های اقتصادی را به این کشور بازگرداند، توتال همچنان به تعهدات خود در ایران مبنی بر توسعه میدان گازی پارس جنوبی متعهد است و برای ادامه فعالیت خود درخواست معافیت می‌کند.  دوازدهم تیرماه سال‌جاری نخستین قرارداد جدید نفتی در پساتحریم بین شرکت ملی نفت و کنسرسیوم بین‌المللی به رهبری شرکت نفتی توتال فرانسه برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا شد. ارزش قرارداد توسعه فاز ۱۱پارس جنوبی چهار میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلار است که با به ثمر رسیدن آن، روزانه ۵۶ میلیون مترمکعب (معادل ۲ میلیارد فوت مکعب) به ظرفیت برداشت ایران از میدان گازی پارس جنوبی مشترک با قطر افزوده می‌شود. این قرارداد، نخستین قرارداد در قالب مدل جدید قراردادهای نفتی است که پس از لغو تحریم‌ها امضا شد.
—————

ایران امروز:

مدیر توتال پاتریک پویانه پیش از این و چندمین بار تصریح کرد بود که در صورت اعمال تحریم‌های جدید و یکجانبه آمریکا و بازگشت تحریم‌های گذشته، در توافق با ایران در گزینه‌های سرمایه گذاری‌اش در میدان پارس جنوبی تجدیدنظر می‌کند و به همکاری با ایران پایان می‌دهد.


پرداخت یارانه مراکز نگهداری از توانخواهان
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول

پرداخت یارانه مراکز نگهداری از توانخواهان

iran-emrooz.net | Mon, 19.03.2018, 10:34

رییس سازمان بهزیستی با تشریح علل تاخیر تاکید کرد: پرداخت یارانه مراکز نگهداری از معلولان

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
جهان صنعت
یکی از مباحثی که روزهای آخر اسفندماه در خصوص مشکلات سازمان بهزیستی مطرح شد، بحث عدم پرداخت یارانه به مراکز حمایت و نگهداری از معلولان بود‌. موضوع پرداخت یارانه‌ها چند ماه عقب افتاده بود و اما بعد از پیگیری رسانه‌ها و برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی، بندپی رییس سازمان بهزیستی اقدامات خود را در این زمینه انجام داد و بخشی از این عقب‌افتادگی یارانه به مراکز پرداخت شد‌. بندپی در گفت‌وگوی اخیر با ویژه‌نامه آخر سال «جهان‌صنعت» در خصوص پرداخت این یارانه‌ها تاکید و عنوان کرد: تا پایان بهمن‌ماه یارانه‌هایی که سازمان‌های مرتبط از ما طلب داشتند را به حساب استان‌ها ریخته‌ایم‌. اینکه می‌گویم پرداخت شده یعنی سه‌شنبه (۸ اسفند) سازمان برنامه و بودجه در اختیار ما قرار داد و طبق برنامه‌ای که داریم نهاد مربوطه بلافاصله در اولین ساعات بامداد روز بعد یارانه‌ها را به حساب واریز کرد‌. پس از این گفت‌وگو بود که خبر آمد یارانه مراکز نگهداری از معلولان پرداخته شده است‌؛ خبری خوش و روزنه‌ای از اندک امیدی در دل کودکان معلول‌.
بندپی در خصوص علت تاخیر سه ماهه در پرداخت یارانه اعلام کرده بود: سازمان خزانه با کمبود نقدینگی مواجه بود و توانایی اینکه این حجم از پول را در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهد نداشت و نمی‌توانستیم این یارانه را در اختیار موسسات و مراکز نگهداری از معلولان، بیماران روانی مزمن یا شبه‌خانواده‌ها قرار دهیم‌.
او در پاسخ به اینکه با توجه به نداشتن بودجه کافی چطور شد که به صورت یکجا و در فاصله زمانی کوتاه این معوقه‌ها پرداخت شد، بیان کرد: دکتر نوبخت دیداری از یکی از مراکز داشت و در این دیدار با برخی مشکلات مسوولان نگهداری معلولان آشنا شد‌. از جمله اینکه یارانه‌ها به موقع پرداخت نمی‌شوند و تقریبا سه ماه بود که پرداخت نکرده بودیم‌. همان روز پرداختی یک ماه از یارانه‌ها را انجام دادیم و دو ماه بعد سازمان برنامه و بودجه ۱۵۰ میلیارد را به صورت یکجا در اختیار ما قرار داد که ما هم همان شب لیست استان‌ها را دریافت کردیم و روز بعد در اختیار استان‌ها قرار دادیم و پرداخت شد‌.
مبلغ دقیق یارانه‌هایی که به خانواده‌ها تعلق می‌گیرد چقدر است؟
مبلغ پرداختی یارانه‌ها،مبلغ مشخصی نیست‌. این یارانه‌ها برحسب نوع معلولیت و بیماری‌ها محاسبه می‌شود‌. در مراکز شبه‌خانواده نفری ۳۸۰ هزار تومان،مراکز روزانه اوتیسم ۳۵۰ هزار تومان، مراکز توانبخشی شبانه‌روزی ۶۰۰ هزار تومان، مراکز نگهداری معتادین و بیماری‌های روانی مزمن حدود ۶۰۰ هزار تومان‌. اما بعضی مراکز درجه یک و درجه دو هستند که در مراکز درجه دو ۵۵۰ هزار تومان است‌. مراکز نگهداری از سالمندان شبانه‌روزی، ۶۰۰ هزار تومان و روزانه‌ها ۳۵۰ هزار تومان محاسبه شده است‌.
خانواده‌ها می‌گویند ماهیانه فقط ۵۰ هزار تومان از بهزیستی دریافت می‌کنند‌. این رقم برای کاردرمانی و توان‌بخشی کودکان معلول رقم بسیار پایینی است‌. رییس سازمان بهزیستی در این خصوص نیز اذعان کرده: این مبلغ برای نگهداری معلولین نیست‌. این مبلغ جهت معلولانی است که از سازمان مستمری می‌گیرند و نیاز به نگهداری و مراقبت شبانه‌روزی ندارند‌. برای مثال خانمی سرپرست خانوار تحت حمایت و مستمری‌بگیر ماست که اگر این افراد یک‌نفره باشند قبلا ۵۳ هزار تومان مستمری دریافت می‌کردند،اما از اول فروردین ۹۶ تک نفره‌ها ۱۴۸ هزار تومان، دو نفره‌ها ۲۵۰ هزار تومان، سه نفره‌ها ۳۲۵ هزار تومان،چهار نفره ۴۲۰ هزار تومان و خانواده‌های بالای پنج نفر ۴۶۰ هزار تومان شده است‌. این در حالی است که مدیر یکی از موسسات به «جهان‌صنعت» چندی قبل عنوان کرده بود:همچنان این مستمری ۵۰ هزار تومان است و ابراز امیدواری کردند که قرار است امسال این مبلغ بیشتر شود‌. اما بندپی این موضوع را تکذیب می‌کند‌. وی در تشریح نوع دریافتی مددجویان گفته بود: این افراد تا ماه گذشته ۵۳ هزار تومان از بهزیستی می‌گرفتند و ۹۴ هزار تومان هم از سازمان هدفمندی یارانه‌ها دریافت می‌کردند‌. البته از ماه بهمن کل ۱۴۸ هزار تومان را سازمان بهزیستی پرداخت می‌کند‌. به این ترتیب که پول هدفمندی یارانه‌ها هم در اختیار سازمان بهزیستی قرار می‌گیرد و بهزیستی به صورت یک جا پرداخت می‌کند‌. این پول برای ۵۵۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته حضرت امام بر این اساس تقسیم‌بندی می‌شود‌. چنانچه اگر خانواده‌ای که یک نفره است کمتر از ۱۴۸ هزار تومان دریافتی داشته باشد، سازمان مکلف است تا مبلغی که کسر شده را به او پرداخت کند‌.
اکثر این خانواده‌ها موظف به پرستاری بیش از یک معلول هستند که معلولان عموما یک بیماری یا چند بیماری هم دارند‌. این مبلغ برای تامین داروها هم کفاف نمی‌دهد‌. بندپی در پاسخ به اینکه آیا سازمان شما با علم به این موضوع که عمدتا خانواده‌های دارای معلول، تمکن مالی هم ندارند این مبلغ پرداخت می‌شود، اظهار کرده بود: قبول دارم اکثر کسانی که معلولی در خانه دارند، مشکلات زیادی در رابطه با درمان، نگهداری و تامین هزینه‌های جاری دارند‌. اگر کمیسیون تشخیص دهد که معلولی شرایط ویژه‌ای دارد و به همین دلیل باید به طور خاص نگهداری شود و خانواده هم آمادگی این را دارند که به جای سپردن معلول در مراکز نگهداری شبانه و روزانه، در خانه از عزیزشان نگهداری شود، سازمان موظف است همان پرداختی که به مراکز می‌دهد را به خانواده پرداخت کند‌. با همه این اوصاف فعلا یارانه مراکز نگهداری از معلولان تاحدود زیادی پرداخت شده است و توضیحات بندپی هم در این خصوص مکفی بوده است‌. باید دید مشکلات عمده معلولان در سال ۹۷ به خصوص مشکلات شهری و بیکاری و عدم امکان رفت و آمد آسان آنها در اماکن مختلف شهری چه میزان بهبود پیدا می‌کند و آیا شرایط اقتصادی آنقدر وخیم خواهد شد که باز هم یارانه مراکز نگهداری از معصوم‌ترین انسان‌های این سرزمین به تاخیر بیفتد یا خیر‌.


پورمختار: منظورم از نظامیان برای ریاست جمهوری یک سپاهی بود
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - Monday 19 March 2018
بازگشت به صفحه اول