ايران امروز

نشريه خبری سياسی الكترونيك

Iran Emrooz (iranian political online magazine)

iran-emrooz.net | Tue, 21.06.2011, 10:45
نامه خانواده صابر و سحابی به زندانیان اعتصاب‌کننده

خانواده‌های شهید هدی صابر و شهید هاله سحابی با نوشتن نامه‌ای خطاب به ۱۲ زندانی اعتصاب کننده زندان اوین از آن‌ها خواستند تا به اعتصاب غذایشان پایان دهند. ۱۲ زندانی بند ۳۵۰ زندان اوین روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کردند که در اعتراض به جان باختن هاله سحای و هدی صابر، هم بندیشان دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهند زد. این در حالی است که عماد الدین باقی یکی از زندانیان اعتصاب کننده روز گذشته از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، خانواده سحابی و صابر در نامه‌شان به زندانیان اعتصاب کننده آن‌ها را برادران عزیز بند ۳۵۰ زندان خطاب کرده و نوشته‌اند: «ضمن تقدیر از نامه شجاعانه و آگاهی بخش شما در مورد نحوه برخورد غیر اخلاقی زندان با هدی صابر به عنوان زندانی، همانگونه که هدی دوست نداشت تا اقدامش در مورد اعتصاب غذا مشقتی را متوجه دیگران کند، بی‌گمان روح آن مرحوم و نیز هاله عزیز رضایت از ادامه اعتصاب غذای شما ندارند.»

آن‌ها تاکید کرده‌اند: «در این صورت اعتصاب غذای شما اگر چه نشان از علاقه ویژه شما به این عزیزان و اعتراض به مسببان آن دارد ولی خود عاملی در افزایش اندوه خانواده‌ها و دوستان است. بنابراین خواهشمندیم در همراهیتان با ما و با انباشت اندوه در دل، اعتصاب غذایتان را بشکنید. امید داریم جلوه‌های دیگری از بیان اعتراض شما بتواند به همین اندازه یا بیشتر تاثیر گذار باشد.»

ابن نامه به امضای زریندخت عطایی (همسر عزت الله سحابی فعال ملی-مذهبی)، همسر و فرزندان هدی و فیروزه صابر خواهر هدی صابر و تقی شامخی همسر هاله سحابی رسیده است.

خانواده هدی صابر دیروز دوشنبه هم با حضور در سالن ملاقات زندان اوین، از نماینده سازمان زندان‌ها خواستند که بگذارند آن‌ها با ۱۲زندانی اعتصاب کننده زندان اوین دیدار کنند و از آن‌ها بخواهند به اعتصاب غذای خود پایان دهند. هرچند مسوولان زندان از این ملاقات خودداری کردند.

اما فیروزه صابر، نامهٔ مشترک خانواده‌های شهید صابر و هاله سحابی را در اختیار مسوولان زندان اوین قرار دادند تا به این زندانیان برسانند. هر چند هنوز مشخص نیست که آیا مسوولان سازمان زندان‌ها این نامه را به دست مخاطبانش خواهند رساند یا نه؟

هدی صابر، روزنامه نگار و فعال ملی- مذهبی نیز در اعتراض به جان باختن هاله سحابی به همراه امیر خسرو دلیر ثانی دیگر فعال ملی – مذهبی دست به اعتصاب غذا زد. ۶۴ تن از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین در این باره شهادت نامه‌ای را امضا کردند، شهادتنامه‌ای که نشان می‌دهد این روزنامه نگار هنگامی که در اعتصاب غذا به سر می‌برده، مورد ضرب و شتم ماموران بهداری قرار گرفته است. خانواده این فعال ملی – مذهبی نیز اعلام کرده‌اند که این روزنامه نگار هیچ مشکل جسمی جدی نداشته و تنها به دلیل این ضرب و شتم و تاخیر ماموران در انتقال به بیمارستان به شهادت رسیده است.

اسامی ۱۲ نفراعتصاب کننده بند ۳۵۰ اوین به شرح زیر است:

بهمن احمدی امویی - حسن اسدی زیدآبادی - مهدی کریمیان اقبال - عماد بهاور - قربان بهزادیان نژاد - محمد داوری - امیرخسرو دلیرثانی- فیض الله عرب سرخی - ابوالفضل قدیانی - محمد جواد مظفر - محمدرضا مقیسه - عبدالله مومنی