سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - Tuesday 20 October 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Fri, 02.10.2020, 22:43

دونالد ترامپ به بیمارستان منتقل شد


بی بی سی: دونالد ترامپ، که صبح امروز اعلام شده به ویروس کرونا مبتلا شده به بیمارستان نظامی در بتزدا، در شمال واشنگتن منتقل شد.

ستاد انتخاباتی آقای ترامپ که کاخ سفید خبر ابتلای او و همسرش، ملانیا، را صبح روز جمعه، دوم اکتبر، رسما اعلام کرده بود تمام برنامه‌های انتخاباتی خود را لغو کرده است.

دونالد ترامپ در حالی به کرونا مبتلا شده که تنها یک ماه به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی مانده است.

او در حالی عصر جمعه به بیمارستان نظامی والتر رید در حومه پایتخت منتقل شد که کاخ سفید حالش را خوب اعلام کرده بود و مایک مدو، رئیس دفتر ریاست جمهوری تصریح کرده بود که آقای ترامپ و همسرش علایم خفیفی از کرونا بروز داده‌اند.

دفتر ریاست جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای ضمن تاکید دوباره بر خوب بودن وضعیت عمومی آقای ترامپ اعلام کرده “برای احتیاط بیشتر، رئیس جمهوری در چند روز آینده از دفتری که در بیمارستان والتر رید” در نظر گرفته شده به امور کشور رسیدگی خواهد کرد.

بیمارستان نظامی والتر رید که در شهر بتزدا ایالت مریلند و تنها در چند کیلومتری کاخ‌سفید واقع شده یکی از مدرن‌ترین بیمارستان‌ها نظامی آمریکاست و روسای جمهوری این کشور معمولا برای درمان و بررسی سلامتی خود به آنجا مراجعه می‌کنند.

آن طور که از بیانیه کاخ‌سفید بر می‌آید با وجود انتقال آقای ترامپ به بیمارستان، حال عمومی او برای در دست داشتن امور کشور مناسب است.

پزشک شخصی رئیس جمهوری آمریکا، دکتر شان کانلی، در بیانیه ای که ظهر جمعه، دوم اکتبر، منتشر کرد نوشت: “به آقای ترامپ برای احتیاط یک دوز ۸ گرمی حاوی مخلوطی از پادتن ریجنرون پولی‌کلونال تجویز شده است که به کاهش سطح ویروس و تسریع روند بهبودی کمک می‌کند.”

دکتر کانلی همچنین گفته برای رئیس جمهور آمریکا ویتامین دی، زینک، فاموتیدین، آسپرین و ملوتونین تجویز کرده است.

“او امروز عصر روحیه و حال خوبی داشت هر چند کمی احساس خستگی و کوفتگی دارد.”

پزشک رئیس جمهوری آمریکا همچنین درباره وضعیت ملانیا ترامپ، همسر رئیس جمهوری هم گفته “او کمی سرفه و سردرد دارد اما حال عمومی‌اش خوب است”.

آقای ترامپ از روز گذشته و با مشخص شدن کرونا مثبت بودن یکی از دستیاران ارشدش، به قرنطینه رفته بود

دونالد ترامپ ۷۴ سال دارد و همچنین به علت اضافه وزن در گروه افراد پرخطر در معرض بیماری کرونا قرار می‌گیرد.

رقیب انتخاباتی او، جو بایدن، هم ۷۷ سال سن دارد. هر چند ستاد انتخاباتی آقای بایدن ظهر جمعه اعلام کرد که تست کرونا جو بایدن و همسرش هر دو منفی بوده است.

آقای بایدن که همین سه شنبه گذشته به مدت ۹۰ دقیقه با دونالد ترامپ روی صحنه به مناظره پرداخت، در بیانیه‌ای برای رئیس جمهوری آمریکا آرزوی بهبودی کرده و گفته برای سلامتی او دعا می‌کند.

آقای بایدن همچنین گفته: “امیدوارم این واقعه (ابتلای آقای ترامپ به کرونا) یک گوشزد جدی برای همگان باشد که هم ماسک بزنند و هم فاصله فیزیکی را رعایت و دست‌هایشان را مرتب بشورند.”

در حالی که برنامه های انتخاباتی آقای ترامپ همگی لغو شده است، ستاد انتخاباتی جو بایدن اعلام کرده او مطابق برنامه به ایالت میشیگان خواهد رفت تا در چند میتینگ انتخاباتی ظاهر شود.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.