جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - Friday 7 August 2020
ايران امروز
iran-emrooz.net | Sat, 18.07.2020, 21:54

روسیه و چین در پی نابودی دموکراسی آمریکا هستند


دویچه وله: جو بایدن اعتقاد دارد روسیه و چین در پی نابود کردن دموکراسی آمریکا هستند. به گفته نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، کشورهای غیردموکراتیک می‌کوشند به اعتماد مردم آمریکا به روند انتخابات ریاست جمهوری آسیب بزنند.

جو بایدن، نامزد اصلی حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده، روسیه و چین را متهم کرد که قصد دارند دموکراسی آمریکا را از بین ببرند.

بایدن گفت: «واقعیت این است که روس‌ها هنوز می‌کوشند روند انتخابات ما را نامعتبر جلوه دهند».

بنا به اظهار او، چین و سایر قدرت‌ها نیز تلاش می‌کنند اعتماد شهروندان آمریکایی به نتایج انتخابات آینده ریاست جمهوری در ماه نوامبر را، متزلزل کنند.

به گزارش واشینگتن پست، جو بایدن این نظرات را در واکنش به اطلاعات دستگاه‌های امنیتی بیان کرده است. هنوز روشن نیست که جو بایدن چگونه و از چه زمانی از دستگاه امنیتی گزارش دریافت می‌کند.

در پایان سال گذشته میلادی (۲۰۱۹) نهادهای امنیتی آمریکا نسبت به مداخله “عناصر خارجی” در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ هشدار داده بودند.

ارگان‌های امنیتی برآنند که مسکو در سال ۲۰۱۶ به سود دونالد ترامپ در روند رقابت‌های انتخاباتی مداخله کرده است. ترامپ این اتهام را همواره رد کرده است.

رابرت مولر، دادستان ویژه دادگستری آمریکا طی دو سال تحقیقات خود هیچ مدرکی مشخصی دال بر تبانی میان تیم انتخاباتی ترامپ و دولت روسیه پیدا نکرد. اما او انکار نکرد که رئيس جمهور ترامپ در جریان تحقیقات او کارشکنی کرده است.Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2020
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الکترونیک)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است.
استفاده از مطالب «ايران امروز» با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.