سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - Tuesday 16 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

نیکی هیلی: تهران درد ناشی از تحریم‌ها را حس می‌کند

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس گفت، تا زمانی که حکومت جمهوری اسلامی رفتار و سیاست‌های خود را اصلاح نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و اوضاع ایران درست نخواهد شد.

iran-emrooz.net | Thu, 13.09.2018, 8:33

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس گفت، تا زمانی که حکومت جمهوری اسلامی رفتار و سیاست‌های خود را اصلاح نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و اوضاع ایران درست نخواهد شد.

نیکی هیلی روز چهاشنبه ۲۱ شهریور (۱۲ سپتامبر ۲۰۱۸) در پاسخ به مجری برنامه «گزارش ویژه» درباره رویکرد کاخ سفید در برابر تهران گفت، «ایران نقش مطلقا خرابکارانه‌ای در سوریه دارد، شاهد بوده‌ایم تلاش کرده اسرائیل را تهدید کند و در سراسر خاور میانه جنگ‌های نیابتی راه انداخته است.»

وی افزود، «اینها دلایلی است که ما از توافق ایران خارج شدیم؛ چرا که به ایران این توان مالی را می‌داد فعالیت‌های بد خود را ادامه دهد و حالا ما این منابع مالی را قطع کردیم. در ماه اوت دور اول تحریم‌ها بازگشت و پنجم نوامبر هم دور دوم آغاز می‌شود.»

سفیر آمریکا در سازمان ملل در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با بیان این که «تهران تا الان هم درد ناشی از تحریم‌ها را حس کرده» گفت، «از پنجم نوامبر و بازگشت تحریم‌های نفتی و بانکی علیه ایران، جمهوری اسلامی فشار تحریم‌ها را واقعا احساس خواهد کرد.»

نیکی هیلی خاطر نشان کرد که در نهایت، تا زمانی که ایران خودش را اصلاح نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و وضعیت در ایران درست نخواهد شد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به این پرسش که اگر فشار زیادی بر ایران وارد شود شاید به یک کشور درمانده و بی‌ثبات، مانند برخی کشورهای منطقه، تبدیل شود و این خود مشکل دیگری برای ایالات متحده خواهد بود گفت، تمرکز ما در حال حاضر بر روی مردم ایران است.

وی در ادامه افزود، «مردم ایران تظاهرات کرده‌اند، خواسته‌هایشان را فریاد زده‌اند و گفته‌اند زندگی بهتری می‌خواهند. ما به روشنی بر روی رژیم ایران، به خصوص سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی، تمرکز کرده‌ایم و آنها باید تصمیم بگیرند. در نهایت نمی‌توانیم اجازه دهیم هیچ برنامه هسته‌ای داشته باشند.»

او درباره نقش ایران در سوریه گفت: «ایران نقش خرابکارانه‌ای در سوریه دارد، شاهد بوده‌ایم تلاش کرده اسرائیل را تهدید کند و در سراسر خاور میانه جنگ نیابتی به راه انداخته است و به همین دلیل بود که آمریکا از برجام خارج شد چون این توافق پول زیادی برای تداوم رفتارهای بدشان در اختیار آنها قرار می‌داد».

سفیر آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به پرسش دیگری درباره عملیات نیروهای بشار اسد و حامیانش، یعنی روسیه و ایران، علیه مواضع مخالفان اسد در ادلب و احتمال حمله شیمیایی گفت: «به رژیم اسد٬ روسیه و ایران هشدار داده ایم. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دو بار خطاب به آنها گفت که از سلاح‌های شیمیایی استفاده نکنند، دو بار استفاده کردند و ترامپ دوباره هشدار داد که مجددا مارا آزمایش نکنید».

هیلی در واکنش به گزارش‌هایی که ادعا می‌کنند جان کری، وزیر خارجه باراک اوباما، به کشورهای دیگر گفته است منتظر پایان دولت دونالد ترامپ بمانند، بار دیگر به توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی در زمان اوباما و کری حمله کرد: «آنها می‌توانند منتظر پایان دولت این رئیس جمهوری بمانند، اما این رئیس جمهوری کسی است که با در پیش گرفتن این سیاست امنیت ما را تضمین کرد. زیرا در غیر این صورت آنها [جمهوری اسلامی ایران] در عرض تنها چند سال به همه پول‌های خود دسترسی پیدا می‌کردند و محدودیت‌های برنامه هسته‌ای هم که [طبق برجام] در هر حال پایان می‌یابند.»


منابع: صدای آمریکا،‌ آناتولی، دویچه وله
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.