جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Friday 26 April 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

جام جهانی روسیه: ایران با اسپانیا و پرتغال هم‌گروه شد

قرعه‌کشی جام جهانی برگزار شد و ایران با دو تیم اروپایی قدر قدرت روبه‌رو شد. کارلوس کی‌روش می‌گوید از هم‌گروهی با اسپانیا و پرتغال خوشحال نیستم. برای ما رقابت‌های سختی خواهد بود. / برنامه کامل بازی‌های ایران در جام جهانی روسیه

iran-emrooz.net | Fri, 01.12.2017, 17:17

دویچه وله: قرعه‌کشی جام جهانی برگزار شد. ایران با دو تیم قدرتمند اروپایی هم‌گروه شد و آلمان باید با مکزیک، سوئد و کره جنوبی رقابت کند. ساده‌ترین گروه از آن روسیه و لهستان شد.

همه تیم‌هایی که به جام جهانی راه می‌یابند، در شمار بهترین‌های قاره خود هستند. اما قرعه گاه به سود کشوری رقم می‌خورد و گاه چالشی بزرگ در برابر تیم‌های یک گروه می‌نهد.

روز جمعه، اول دسامبر (۱۰ آذر) قرعه‌کشی مسابقات جام جهانی سال ۲۰۱۸ در کاخ کرملین برگزار شد. در این مسابقات که روز ۱۴ ژوئن سال آینده آغاز می‌شود و روز ۱۵ ژوئیه به پایان می‌رسد، مجموعا ۳۲ تیم از جهان شرکت دارند.

قاعده بر این است که ابتدا تیم‌های سرگروه‌ هر ۸ گروه رقابت‌ها تعیین شوند. روسیه میزبان این رقابت‌ها در گروه نخست پیکار خواهد کرد و تیم آلمان در گروه F. دیگر تیم‌های سرگروه عبارتند از: تیم پرتغال در گروه B، تیم فرانسه در گروه C، تیم آرژانتین در گروه D، تیم برزیل در گروه E، تیم بلژیک در گروه G و سرانجام تیم لهستان در گروه H.

گروه A: روسیه، عربستان سعودی، مصر، اروگوئه
گروه B: پرتغال، اسپانیا، ایران، مراکش
گروه C: فرانسه، استرالیا، دانمارک، پرو
گروه D: آرژانتین، ایسلند، کرواسی، نیجریه
گروه E: برزیل، سوییس، کاستاریکا، صربستان
گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد، کره جنوبی
گروه G: بلژیک، انگلستان، پاناما، تونس
گروه H: لهستان، سنگال، کلمبیا، ژاپن

گروه‌های ساده و سخت

شاید دشوار بتوان گفت که کار و شانس صعود چه تیمی در چه گروهی سخت یا ساده است. اما، ترکیب تیم‌ها در هر گروه می‌توانند راه صعود به دور بعد را بگشایند یا سد کنند. تیم ایران با حضور در گروه B با تیم‌های اسپانیا و پرتغال هم گروه است. تیم دیگر این گروه مراکش است. به این ترتیب ایران برای صعود به دور بعد با دشواری‌های بسیاری روبه‌رو خواهد بود.

بسیاری از کارشناسان فوتبال خوش داشتند که ایران با تیم‌های آمریکای جنوبی هم گروه شود. تجربه دیدار خوب ایران در برابر آرژانتین پشتوانه چنین نظری بود. تیم‌های اروپایی، تیم‌هایی هستند که بر روی بازی سریع و توپ محور عمل می‌کنند و تیم‌های آمریکای جنوبی، بر روی مهارت‌های فردی ستاره‌های خود.

اما قرعه ایران را به گروهی فرستاد که با دو تیم توانمند اروپایی روبه‌رو شود. گذشتن از سد مراکش در این گروه، گرچه ناممکن نیست، اما وجود اسپانیا و پرتغال شانس صعود ایران به مرحله بعدی را کاهش خواهد داد.

در گروه F، آلمان با سه تیم سوئد، کره جنوبی و مکزیک هم‌گروه شده است. دیدار نخست آلمان در این رقابت‌ها با تیم مکزیک خواهد بود که عبور از سد آن کار ساده‌ای نیست. با حضور سوئد در این گروه، شاگردان یوآخیم لوو می‌بایست خوش بدرخشند تا به دور بعد صعود کنند.

در گروه G تیم بلژیک با تیم بریتانیا هم‌گروه شده است. با حضور پاناما و تونس در این گروه، شانس صعود این دو تیم تقریبا قطعی به نظر می‌رسد. در گروه C نیز گرچه فرانسه و دانمارک حضور دارند، اما عبور از سد پرو و استرالیا برای این دو تیم اروپایی نیز دور از انتظار نخواهد بود.

روسیه  در گروه A با هم‌گروه شدن با تیم‌های عربستان، مصر و اروگوئه کار دشواری برای صعود به مرحله بعدی نخواهد داشت و در گروه H لهستان نیز با تیم‌های کلمبیا، ژاپن و سنگال باید رقابت کند. بنابراین می‌توان گفت که کار روسیه و لهستان ساده‌تر از چالش سایر سرگروه‌ها خواهد بود.

کی‌روش: از هم‌گروهی با اسپانیا و پرتغال خوشحال نیستم

به گزارش ایسنا و به نقل از آس تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در گروه B به مصاف تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش برود. کارلوس کی‌روش در این رابطه اظهار کرد: از قرعه ایران نمی‌توانم خوشحال باشم. اسپانیا و پرتغال دو تیم خاص برای من هستند.

کی‌روش در ادامه گفت: برای ما رقابت‌های سختی خواهد بود. همیشه جام جهانی سخت است و فرقی نمی‌کند در چه گروهی حضور داشته باشیم اما زمانی که با اسپانیا، قهرمان جهان و پرتغال قهرمان اروپا هم‌گروه می‌شویم شرایط کاملا متفاوت می‌شود. این قرعه برای من بهترین، نبود.

سرمربی پرتغالی درباره قدرتمندترین حریف ایران در جام جهانی اظهار کرد: ابتدا باید به مصاف مراکش برویم پس باید خود را برای بازی پیش رو خیلی خوب آماده کنیم. از همه مهم‌تر این است که ایران با اشتیاق و احترام بازی کند و با افتخار جام جهانی را ترک کند. بدون شک اسپانیا و پرتغال اگر اشتباه بزرگی نکنند شانس اول صعود هستند. احتمال کمی وجود دارد که دو تیم دیگر این گروه به دور بعد صعود کنند.

کی‌روش درباره ترس از اسپانیا گفت: همه چیز اسپانیا ترسناک است.

او در مورد صحبت با یولن لوپتگی (سرمربی تیم ملی اسپانیا) اظهار کرد: با هم صحبت کردیم و لوپتگی با خنده به من گفت آرام باش، آرام باش.

کی‌روش همچنین گفت: تیم ما در مرحله انتخابی گل نخورد و باخت نداشت. بازی با مراکش سخت خواهد بود. حریفان دشواری داریم و باید ببینیم چه رقابتی با حریفان خواهیم داشت. چیزی که ما در تیم معرفی کردیم، بازیکنان فوق‌العاده‌مان بودند که تعهد خیلی بالایی از خود نشان می‌دهند. تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که فوتبال خوبی ارائه کنیم. ما بدون باخت و به عنوان تیم دوم به جام جهانی رفتیم و سعی می‌کنیم این روند را ادامه دهیم.

او ادامه داد: ما نمی‌خواستیم مقابل تیم‌های سخت و بزرگ بازی کنیم. انتظارم این بود که مقابل روسیه بازی کنیم ولی الان مقابل دو کشور خاص بازی می‌کنیم؛ اسپانیا و پرتغال. فکر می‌کنم شانس خوبی در این گروه داریم. در هر بازی هدف‌مان خیلی ساده است؛ این که برای مردم ایران خوشحالی ایجاد کنیم. هر بازی برای ما یک دیدار خاص است و در هر بازی سعی می‌کنیم عزت و احترام را برای فوتبال ایران به ارمغان بیاوریم.

برنامه کامل بازی‌های ایران در جام جهانی روسیه

برنامه بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران بعد از قرعه‌کشی جام جهانی روسیه مشخص شد.

پس از انجام قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، برنامه‌ این رقابت‌ها نیز اعلام شد و به این ترتیب تیم ایران زمان بازی‌های خود را شناخت.

ایران در گروه خود با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش هم‌گروه است.

برنامه بازی‌های ایران به شرح زیر است:

ایران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مراکش به میدان برود.

ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌رود و در نهایت ایران در سومین بازی خود در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۷) در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد رفت.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.