دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Monday 20 May 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

ترامپ: ایران از حامیان اصلی تروریسم است

ترامپ حکومت ایران را دیکتاتور خواند و گفت ایران حامی اصلی تروریست در دنیاست و به طالبان، القاعده، حماس و حزب‌الله کمک می‌کند. امروز استراتژی جدید خودمان را در مورد ایران اعلام می‌کند تا در مورد رفتارهای خصمانه ایران بایستد تا ایران هرگز نتواند به سلاح هسته‌ای دست یابد.

iran-emrooz.net | Fri, 13.10.2017, 17:28

دونالد ترامپ  رییس‌جمهور آمریکا  عصر روز جمعه به وقت واشنگتن در کاخ سفید در سخنانی گفت: حکومت ایران را حامی شماره یک تروریسم در جهان است. او تأکید کرد که ایران تحت کنترل حکومتی متعصب قرار دارد. او گفت  اقدامات خصمانه ایران تا امروز ادامه دارد.

* او با یادآوری رویدادهایی چون اشغال سفارت ایالات متحده در ایران، تأکید کرد که تجاوزهای حکومت دیکتاتوری ایران تا به امروز ادامه داشته است.

* او به حمایت‌های حکومت ایران از دولت سوریه و نیز مداخلات ایران در سوریه و یمن اشاره کرد و بار دیگر انتقادهای خود از توافق هسته‌ای با ایران را مورد تأکید قرار داد.

* آقای ترامپ تصریح کرد که توافق هسته‌ای ایران بدترین توافقی است که آمریکا تا کنون به آن پرداخته است و به حکومت دیکتاتوری ایران فرصتی برای ادامه حیات اقتصادی و سیاسی داده است.

* آقای ترامپ تصریح کرد که توافق هسته‌ای ایران بدترین توافقی است که آمریکا تا کنون به آن پرداخته است و به حکومت دیکتاتوری ایران فرصتی برای ادامه حیات اقتصادی و سیاسی داده است.

* او گفت که ایران موارد متعددی از نقض توافق هسته‌ای را مرتکب شده و دو بار از محدودیت تعیین شده در مورد ذخبره آب سنگین فراتر رفته است. او همچنین از روند بازرسی‌ها در مورد تأسیسات ایران انتقاد کرد.

* رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که کشورش به توافق هسته‌ای پایبند بوده اما ایران به روح این توافق پایبند نیست.

* او گفت که راهبرد جدیدش در مورد ایران پاسخی به رفتارهای مخرب ایران است.

* او با انتقاد از رفتار سپاه پاسداران در منطقه و فراتر از آن و حمایت این نهاد از اقدامات تروریستی گفت راهبرد جدید آمریکا با اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز می‌شود، و به وزارت خزانه‌داری اجازه می‌دهد که همه این نهاد را تحت تحریم قرار دهد.

* آقای ترامپ تأکید کرد که نمی‌تواند پایندی ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کند. او گفت که از جمله نقاط ضعف توافق این است که تا چند سال آینده به طور کامل در مورد برنامه ایران سکوت می‌کند و کنگره در حال کار بر روی دائمی کردن تدابیری در این زمینه است. او گفت اگر نتوانیم با همکاری کنگره و متحدان این توافق را اصلاح کنیم به آن پایان می‌دهیم.

* آقای ترامپ گفت که مردم ایران بهای گزافی را به دلیل رفتار رهبران‌شان پرداخته‌اند و ابراز امیدواری کرد که اقدامات جدید به بازنگری ایران در رفتارش و نیز صلح و ثبات در منطقه منجر شود.

* ایران همچنان از بشار اسد حمایت می‌کند و سلاح در اختیار او می‌گذارد و این سلاح‌ها علیه کودکان سوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

* با توجه به سابقه جنایتکاری ایران در گذشته و حال، اهداف سوء آنها در آینده را نباید نادیده بگیریم. شعار محبوب ایران «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» است.

* دولت قبلی آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد، در زمانی که این امکان وجود داشت که حکومت ایران از هم بپاشد.

* برجام  یکی از بدترین توافقات است. این یک توافق یک جانبه است و همان ذهنیتی که باعث به وجود آمدن برجام شد باعث انجام معادلات بد تجاری با این کشور شد.

* ما در آمریکا احتیاج به مذاکره‌کنندگان قوی داریم، توافق هسته‌ای با دیکتاتوری ایران مجرای تنفسی دوباره به آنها داد و اجازه داد که بار دیگر به منابع مالی دسترسی پیدا کنند و از طریق آن به تروریست‌ها کمک کند. 

* ایران ۱٫۷ میلیارد دلار از ایالت متحده دریافت کرده و مقداری از آن از طریق فیزیکی به ایران منتقل شده است. تصور کنید این مقدار زیاد پول نقدی را که ایرانی‌ها در انتظار دریافت آن هستند. هم‌چنین برجام به ایران اجازه می‌دهد که برخی از برنامه‌های هسته‌ای خود را ادامه دهد و تا چند سال آینده محدودیت‌های اعمال شده علیه ایران به پایان می‌رسد.

* ما تنها توانسته‌ایم تاخیر کوچکی در مسیر دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای ایجاد کنیم و من این موضوع را نمی‌پذیرم. در کشورهای دیگر برای یک توافق به مقاطع 100 ساله فکر می‌کند.

* ما تمام پول را پیشاپیش به ایران داده‌ایم و اکنون نیز در عمل انجام شده قرار گرفته‌ایم. حکومت ایران چندین بار از برجام تخطی کرده است. ایران بیش از 130 متر مکعب آب سنگین تولید کرد و همچنین نتوانست انتظارات ما را درباره سانتریفیوژها برآورده کند.

* مقامات ایران چندین بار اعلام کرده‌اند اجازه نخواهند داد از تاسیسات نظامی این کشور بازرسی شود حال آنکه برنامه‌های مخفی ایران در این تاسیسات قرار دارد. برخی می‌گویند ایران با کره شمالی هم مراوده دارد و من حتما از ماموران اطلاعاتی خود می‌خواهم تا جزییات این موضوع را به من گزارش دهند. این توافق قرار بود به صلح جهانی کمک کند اما در حالی که ما به تعهدات خود عمل کرده‌ایم، ایران تروریسم را گسترش داده و به روح برجام پایبند نبوده است.

* من بعد از مشورت با متحدان خود استراتژی خود علیه ایران را اعلام می‌کنم. ما کاری خواهیم کرد تا با اقدامات ایران مقابله کنیم و تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کنیم و جلوی تولید سلاح علیه ایران را می‌گیریم. ما این رژیم را محدود می‌کنیم تا به هیچ وجه به سلاح دست نیابد.

* تحریم‌های بسیار سرسختانه‌ای را علیه سپاه اعلام خواهیم کرد.

* سپاه پاسداران که زیر نظر رهبر ایران اداره می‌شود و خشونت را در منطقه گسترش می‌دهد یک گروه تروریستی است. سپاه از رژیم سرکوب‌گر اسد حمایت می‌کند، من همچنین از وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌خواهم که تمام بخش‌های سپاه را و همچنین ماموران و وابستگان به این نهاد را مورد تحریم قرار دهد. همچنین برنامه موشکی ایران را نیز به شدت تحریم خواهیم کرد.

* از زمان امضای برجام تجاوزگری خطرناک ایران بیشتر شده است. این در حالی است که تحریم‌ها علیه ایران لغو شده و این کشور با دیگر اعضای برجام وارد معاملات اقتصادی پرسودی شده است. رییس‌جمهور آمریکا طبق قانونی که در کنگره به تصویب رسیده است، می‌تواند هر زمان و آن‌طور که صلاح هست، تحریم‌های جدیدی را اعمال کند.

* پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم و نخواهیم کرد و ما قدم در راه تروریسم نمی‌گذاریم. با کنگره همکاری می‌کنیم تا نواقص برجام برطرف شود.

منابع: رادیو فردا، خبرگزاری ایسنا
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.