دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - Monday 20 May 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

تاج‌زاده: با رفع حصر آرامش را به جامعه بازگردانید

تاج‌زاده: در دوره آزادی و بهار مطبوعات حتی روزنامه‌های اصولگرا‌ نیز جذاب‌تر و خواندنی‌تر بودند. خود آنها‌ هم در پی توقیف کیلویی و بستن فضا دچار بی‌هویتی شدند و تیراژشان به شدت افت کرد. / حرام‌خواری‌ سیاسی اصولگراها را چنان از درون پوسانده كه پنج باخت انتخاباتی متوالی هم نتوانسته است متحدشان كند.

iran-emrooz.net | Fri, 11.08.2017, 14:24

مصطفی تاج‌زاده 
منبع: کانال تلگرامی تاج‌زاده

بعد از ردصلاحیت‌ها و بگیر و ببندها و توقیف‌های فله‌ای نشریات اصلاح‌طلب و درعین حال کامیابی‌های پی‌درپی آنان، اصولگرايان مجبور به اعتراف شده‌اند كه  پيروزی‌های قبلی آنها دوپينگى بوده است و به دليل تكيه‌ به نهادهای خاص از مردم فاصله گرفته‌اند.

* در دوره آزادی و بهار مطبوعات حتی روزنامه‌های اصولگرا‌ نیز جذاب‌تر و خواندنی‌تر بودند. خود آنها‌ هم در پی توقیف کیلویی و بستن فضا دچار بی‌هویتی شدند و تیراژشان بشدت افت کرد.

* نظارت استصوابی بی‌اثر شده است چرا كه یک چهره ممنوع‌التصوير با يك پيام سرنوشت انتخابات را تغيير می‌دهد.

* حرام‌خواری‌ سیاسی اصولگراها را چنان از درون پوسانده كه پنج باخت انتخاباتی متوالی هم نتوانسته است متحدشان كند.

* در حقانيت كلام و راه اصلاح‌طلبی همين بس كه هركدام از اصولگرايان كه كانديدا مي‌شوند، تبديل مي‌شوند به مدافع آزادى و حقوق شهروندی و كرامت انسانى.

* در اوین به من گفتند که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که حدود ۹۱ درصد مردم مدافع گشت ارشادند. گفتم اگر راست می‌گویید به نامزدهای مورد حمایتتان بگویید در ایام تبلیغات انتخاباتی شعار گسترش گشت‌های ارشاد دهند. اما مطمئنم در آن زمان از دادن این شعار پرهیز خواهید کرد.

* پذیرش خطا، پوزش‌خواهی و تلاش برای جبران اشتباهات، سه تفاوت مهم اصلاح‌طلبان با اصولگرایان است.

* اکنون تداوم حصر هیچ توجیهی ندارد. پس با رفع حصر از مير عزيز، خانم رهنورد و شيخ اصلاحات آرامش و شادی را به جامعه بازگردانيد.

****

گزارش ایلنا از سخنرانی  مصطفی تاج‌زاده در کنگره سازمان عدالت و آزادی:

* در کشور ما دو جناح هستند که بالفعل در سیاست و قدرت فعال هستند که تبارشان به جناح چپ و راست می‌رسد.

* یک جناح در ربع قرن گذشته و از سال ۷۶ تا امروز سعی کرده با ایجاد محدودیت‌هایی مانع فعالیت جناح رقیب شود و جناح دیگر نیز از خرداد ۷۶ برای شکستن تک صدایی تلاش می‌کند.

* برخی از فعالان جناح اصولگرا از مصونیت آهنین برخوردار هستند و مسئولیت‌های انتصابی اکثرا در اختیار این جناح است اما در پنج انتخابات اخیر جناح مقابل آن‌ها پیروز قاطع بوده است.

* اتفاق مهمی که افتاده این است که برای اولین بار شاهد اعتراف اصولگرا‌ها هستیم که امکانات در مجموع به ضرر این‌ها بوده است. بهترین تحلیل را وحید جلیلی کرد که گفت پیروزی دوپینگی، ما را مفنگی کرده است. کمابیش این اعترافات را قالیباف نیز داشته است که گفته باید آتش به اختیار عمل کنیم چون به خاطر ارتباط با نهادهای خاص ارتباط ما با مردم قطع شده است.

* تلاش برای محدود کردن رقابت‌ها، در کوتاه مدت به اصلاح طلبان ضربه زد و با حذف چهره‌های مشهور ما انتخابات را از دست می‌دادیم اما در بلند مدت این روش اصولگرایان را از مردم دور کرد.

* اصلاح طلبان در داخل می‌گفتند با این محدودیت‌ها نمی‌توان آینده روشن برای ایران رقم بزنیم چنانچه در عرصه جهانی هم با ماجراجویی نمی‌توانیم آینده‌ای روشن بوجود بیاوریم. امروز حقانیت گفتمان آقای خاتمی ثابت شده است و داعش نشان داد چهره خشن از اسلام و ایران و‌ تشیع خدمت به بدخواهان ایران و اسلام و تشیع است.

* به جرات می‌توان گفت هیچ جریانی به اندازه داعش به اسلام ضربه نزده است و اسلام هرچه ضربه خورده است از درون بوده است.

* امروز احدی به خود اجازه نمی‌دهد بگوید اگر کاری کنیم که آمریکا و‌ چین و اروپا علیه ایران متحد شوند به نفع ایران است. امروز همه می‌خواهند با اعتماد سازی آمریکا را در انزوا قرار دهند تا دست از سر ایران بردارد چنانچه وقتی بوش گفت ایران محور شرارت است کسی از او‌حمایت نکرد و با همه جنگ طلبی یک گام بیشتر از آنچه قبلی‌ها گفته بودند، برنداشت.

* می‌گویند این تهمت است که قوه قضاییه می‌خواهند فضای مجازی را ببندد. آن‌ها از فضای مجازی دفاع می‌کنند چون روش‌های گذشته جواب نداده است و بعد از توقیف فله‌ای به این نتیجه رسیدند اما امروز یک مقام ممنوع التصویر با چند کلمه سرنوشت انتخابات را عوض می‌کند.

* حالا که اصول گرایان از نهادهای انتخابی حذف شدند باید به سمت ائتلاف بروند چون در شکست‌ها جناح‌ها به سمت وحدت می‌روند اما آن‌ها درگیر اختلاف هستند و احمدی‌نژاد و نزدیکان او که حامی مرتضوی بودند، امروز نان قوه قضاییه را حرام می‌دانند و آن مهاجری هم گفت قالیباف انصراف نداد بلکه انصراف داده شد.

* یکی از بازجو‌ها در اوین گفت ۹۱ درصد مردم طرفدار گشت‌های ارشاد هستند، من به ایشان گفتم خوب این آمار را به نامزدهای انتخاباتی بگویید تا شعار افزایش گشت‌های ارشاد را بدهند.

* پیش از انقلاب، اسلام؛ اسم مستعار عدالت و آزادی بود. امروز ما برای اولین بار توانستیم امنیت و آزادی را با هم جمع کنیم. در منطقه کشور‌ها یا آزادی دارند مثل عراق و افغانستان یا امنیت دارند مثل شیوخ خلیج فارس اما ایران در کنار ترکیه از کشورهایی است که این دو را با هم دارد.

* در بسیاری از خطا‌ها ما با اصولگرا‌ها شریک بودیم اما خطا‌ها را پذیرفتیم و عذرخواهی کردیم و سعی کردیم خطا‌ها را جبران کنیم.

* انشاالله با وحدتی که اصلاح طلبان دارند و کمیته خوبی که آقای عارف در مجلس تشکیل دادند شاهد رفع حصر باشیم.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.