پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - Thursday 21 March 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

تهدید حزب‌الله به ترور محصوران، خاتمی و هاشمی

یک تشکیلات محفلی حزب الله موسوم به «شورای هماهنگی حزب‌الله» تهدید کرد که در صورت رفع حصر، محصوران را ترور خواهد کرد و به آنها امان نفس کشیدن نخواهد داد. در سایت رسمی این گروه خشونت طلب، هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی نیز تهدید شده‌اند که توسط کمیته های مردمی! مجازات خواهند شد.

iran-emrooz.net | Thu, 14.04.2016, 7:32

یک تشکیلات محفلی حزب الله تهدید کرد که در صورت رفع حصر، محصوران را ترور خواهد کرد و به آنها امان نفس کشیدن نخواهد داد. در سایت رسمی این گروه خشونت طلب،‌هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی نیز تهدید شده‌اند که توسط کمیته‌های مردمی! مجازات خواهند شد.

به گزارش کلمه، تنها سه روز پس از آنکه مهدی کروبی در نامه خود از حصر به استفاده مستمر حاکمیت از شعبان بی مخ‌ها و اوباش جدید اشاره کرد، گروهی تحت عنوان “شورای هماهنگی حزب الله” تهدید کرد که “حزب الله این بار با راه اندازی فداییان انقلاب و اسلام توسط کمیته‌های مجازات مردمی برای همیشه چشم فتنه را کور خواهد کرد.”

این متن تهدیدآمیز که تحت عنوان مصاحبه‌ای با معاون شورای هماهنگی حزب الله شمال غرب کشور در سایت “حزب الله پرس” منتشر شده، پر از غلط‌های املایی است: ابراض ندامت و پشیمانی، نغز حقوق بشر، کل یوم عاشورا کل عرض کربلا، سبیعه شما (به جای صبیه) و …

این افراد کم سواد اما بدون نگرانی از هرگونه برخورد احتمالی مسئولان و نهادهای امنیتی کشور، در سایت رسمی خود به انتشار تهدید به قتل، تشکیل کمیته‌های مجازات و بستن راه نفس محصوران پرداخته و اعلام کرده‌اند که اگر‌هاشمی و خاتمی بخواهند عرصه را بر “امام خامنه ای” تنگ کنند، این گروه چشم فتنه را کور خواهد کرد.

شورای هماهنگی حزب الله، تشکیلات ناشناخته‌ای نیست. حسین الله کرم ریاست آن را در کشور بر عهده دارد و در تهران، اصفهان، مشهد و کرمانشاه نیز فرج مرادیان، کمیل کاوه، حمید استاد و صادق اشک تلخ هدایت زیرمجموعه‌های آن را برعهده دارند؛ چهره‌هایی که از اواسط دهه هفتاد پای ثابت همه فعالیت‌های خشونت طلبانه و به ظاهرخودسرانه بوده‌اند.

حزب الله شمال غرب نیز توسط یک روحانی به نام روح الله بجانی هدایت می‌شود که مسئول انصار حزب الله تبریز است و رئیس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در هر دو دوره ۸۴ و ۸۸ در تبریز نیز بوده است. شورای هماهنگی حزب الله از حامیان سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری هم بوده و حتی حزب الله شمال غرب که اکنون به تهدید به قتل محصوران پرداخته، برای انتخابات دوره دوم مجلس هم کاندیدا معرفی کرده است.

اما با وجود شناخته شده بودن این مجموعه محفلی و خشونت طلب، تشکیلات امنیتی کشور و وزارت اطلاعات وابسته به دولت هنوز هیچ واکنشی به تهدید آنها به قتل از خود نشان نداده و در مقابل خودسری و یکه تازی این جریان متحجر مدعی ولایت سکوت کرده است تا نشان دهد که تهدیدکنندگان از پشتوانه‌های قدرتمندی در سطوح بالای حاکمیت برخوردارند.

این همان واقعیتی است که کروبی درباره آن در نامه خود به روحانی نوشته بود: “اگر در رژیم فاسد گذشته از شعبان جعفری در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ و ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ استفاده گردید ولی در این حاکمیت هر روز در سرتاسر کشور از این دست اوباش‌ها برای حمله به بیوت مراجع تقلید، رجال منتقد مذهبی و سیاسی، سفارتخانه‌ها، مراکز علمی و هنری بنام ارزش‌ها استفاده می‌گردد، برای امیال سیاسی شان حرمت حرم و مسجد را هم می‌شکنند و حریم و مرزی در رفتارهای مذبوحانه شان قائل نیستند.”

به نظر می‌رسد سطح تحمل رهبری و پیروانش تا حدی پایین آمده که حتی انتقاد غیرمستقیم از آنها نیز با تهدید به برخورد از طریق کمیته‌های مجازات رو به رو می‌شود.

در سال ۷۸ و همزمان با پیگیری پرونده قتل‌های زنجیره‌ای نیز گروه‌هایی که بعدها مشخص شد از متهمان اصلی آن قتل‌ها بوده‌اند، به انتشار بیانیه‌هایی به عنوان پیروان نواب و … پرداختند و تهدید به تشکیل کمیته‌های مجازات و ترور مسئولان کردند.

حال به نظر می‌رسد اگر دولت و بازوهای امنیتی آن هشیار نباشند، به زودی باید منتظر تکرار توطئه‌هایی همچون قتل‌های زنجیره‌ای از سوی محافل مدعی حزب الله و ولایت باشند که دولت خاتمی نیز تا سال‌ها با تبعات آن دست به گریبان بود.

***

متن کامل اظهارات «مهدی عبدی» به نقل از «حزب الله پرس»:

مهدی عبدی معاونت امور استانها و شهرستانها شورای هماهنگی حزب الله شمال غرب در گفتگو با پایگاه خبری حزب الله پرس گفت: حزب الله دل خون است از این همه بی وفایی و خیانت عده ای جماعت بی بصیرت و دورو امروز امام خامنه ای نباید احساس تنهایی نماید و عده ای خائن به اسلام و انقلاب جرأت جولان دادن و اظهار نظر کردن در جامعه پیدا کنند و برخی نیز جرات پیدا بکنند تا از رفع حصر سران منفور فتنه ٨٨ و تبلیغ آن به صورت آزادانه در فضای مجازی صحبت نمایند و دستگاههای امنیتی نیز سکوت نماید.

سران منفور فتنه خدا را شاکر باشند که در حصر می باشند و الا حزب الله امان نفس کشیدن به آنها را نمی داد . حزب الله برای آخرین بار به هاشمی و روباه خاکستری محمد خاتمی و تمام کسانی که بخواهند عرصه را به خیال خام خود بر امام خامنه ای تنگ نمایند و از اصول و مبانی انقلاب عدول کنند و درصدد مطرح کردن شورای رهبری و تضعیف ولایت مطلقه فقیه باشند هشدار می دهد اگر در صدد راه اندازی فتنه ای دیگر در کشور باشند حزب الله این بار با راه اندازی فداییان انقلاب و اسلام توسط کمیته های مجازات مردمی برای همیشه چشم قتنه را کور خواهد کرد.

عبدی همچین در ادامه اظهار داشت: آقای ریس جمهور محترم، خداوند بارها در قرآن کریم مسلمانان را به پند و عبرت گرفتن از تاریخ فرا خوانده است امروز ما نیز با نگاه کردن به تاریخ و عاقبت کسانی که به بیگانگان اعتماد کرده اند الخصوص به کسانی که به شیطان بزرگ آمریکا خونخوار اعتماد کرده اند می بینیم که همگی دچار خسران و زیان شده اند و در آخر از اعتماد به آمریکا ابراض ندامت و پشیمانی کرده‌اند.

امروز ایران اسلامی اگر بخواهد که کشورهای استکباری در راس آن آمریکا به ایران مساعدتی داشته باشند باید از فرهنگ اسلام و اهل بیت روی بر گرداند و در فرهنگ مبتذل آنها استحاله شود جهاد را انکار کند حدود الهی را ترک کند تا آنها به بهانه نغز [نقض] حقوق بشر ایران را تحریم ننمایند و یا اینکه همانند کشورهای مرتجع عربی منافع کشور و نفت را در راستای تامین منافع استکبار و آمریکا تحویل آنها نمایند و از دستور صریح قرآن مبنی بر حمایت از مظلوم دست بردارند و با اسراییل غاصب پیمان و عهد دوستی ببندد که تمام موارد مذکور با فرهنگ اصیل اسلام ناب محمدی مغایرت دارد و حزب الله تحت فرمان و اطاعت نمودن از مولای خود امام خامنه‌ای هیچ گاه نخواهد گذاشت که موارد مذکور مغایر با اسلام در کشور اجرایی شود ولو به قیمت از دست دادن سرهای خود تمام شود چرا که کل یوم عاشورا کل عرض کربلا هیچ گاه از یاد حزب الله نخواهد رفت.

آقای ریس جمهور به والله فردا تاریخ قضاوت خواهد کرد و آیندگان خواهند پرسید که آیا با بتن ریختن بر قلب دانش این سرزمین چیزی عاید ملت شد؟ چرا مسئولین با وجود عهد شکنی های مکرر بیگانگان باز به آنها اعتماد کردند.

آقای ریس جمهور شما در قبال تک تک خون شهیدان مسئول هستید به والله با این همه بد عهدی و کارشکنی شیطان بزرگ آمریکا اگر شما با قاطعیت اعلام نمایید که برجام به دلیل کارشکنی آمریکا از سوی شما لغو میشود تاریخ این حرکت حماسی و انقلابی شما را هیچ گاه از یاد نخواهد برد و قلب نازنین حضرت ولی عصر (عج) نیز از شما خشنود خواهد شد.

در جمهوری اسلامی ریس جمهور کشور در دوره‌های مختلف تا زمانی به عنوان ریس جمهور کشور مشروعیت دارد که اعتقاد قلبی و عملی به ولایت مطلقه فقیه داشته باشد. به والله باید از تاریخ عبرت بگیریم از عاقبت بنی‌صدرها و منتظری‌ها که چگونه با عدول از خط ولایت دچار ذلت و خواری ابدی شدند.

عبدی در پایان در مورد اظهارات هاشمی رفسنجانی در مورد اظهارات اخیرش گفت: در جواب هاشمی این یک کلام کافی است که بگوییم اگر داعش وارد کشور می‌شد و سبیعه [صبیه = دختر] شما را به بردگی می‌برد آن وقت می دانستید که صنعت موشکی و دفاعی کشور و رشادت‌های غیور مردان سپاه اسلام چقدر گرانبها و ارزشمند بوده است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.