چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - Wednesday 17 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

فرماندهان نظامی آمریکا: ایران تهدید بلندمدت آمریکاست

سه فرمانده نظامی ارشد آمریکا در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا ارزیابی خود را از تهدیدات امنیتی پیش روی آمریکا به سناتور‌ها ارایه کردند: جاه‌طلبی‌های هژمونیک ایران همچنان تهدیدی برای منطقه است. روابط ما با ایران همچنان پرچالش باقی خواهد ماند. ما همچنان با دقت حرکات و رفتارهای ایران را زیر نظر داریم.

iran-emrooz.net | Wed, 09.03.2016, 17:21

سه فرمانده نظامی ارشد آمریکا شب گذشته در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا ارزیابی خود را از تهدیدات امنیتی پیش روی آمریکا به سناتور‌ها ارایه کردند.

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه خبری «آر تی» روسیه در این جلسه ژنرال‌ها «دیوید رودریگرز» فرمانده نیروهای آمریکایی در آفریقا، «ژورف ووتل» فرمانده عملیات‌های ویژه آمریکا و نیز «لوید آستین» فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در خاورمیانه و شمال آفریقا (سنتکام) حضور داشتند.

در این جلسه مساله‌ای که بیش از هر چیز نمود داشت سوال‌ها و دغدغه بیشتر سناتورهای غالبا جمهوریخواه عضو کمیته بود که بیش از آنکه روی موضوع تهدید داعش برای امنیت ملی آمریکا متمرکز باشد، روی مساله تهدیدات ناشی از ایران در منطقه و تاثیر آن روی همپیمانان آمریکا متمرکز بود.

سه فرمانده حاضر در این نشست نیز در سخنان خود در این باره ایران را تهدیدی جدی و بلند مدت برای امنیت ملی آمریکا و همپیمانان این کشور در منطقه خواندند.

لوید آستین فرمانده سنتکام در این نشست گفت: یکی از علل بی‌ثباتی موجود در منطقه خاورمیانه نزاع فرقه‌ای و مذهبی بین شیعیان و سنی‌ها و بین عرب‌ها و فارس‌ها است.

این ژنرال آمریکایی با اشاره به اینکه تداوم این نزاع‌های فرقه‌ای برخی کشورهای این منطقه را به شدت تضعیف کرده است، افزود گروه تروریستی داعش نیز در اثر این نزاع فرقه‌ای و تضعیف برخی کشورهای منطقه سر برآورده و به حیات خود ادامه می‌دهد.

ژنرال آستین در ادامه ایران را مهم‌ترین تهدید علیه ثبات میان مدت و بلند مدت منطقه خواند و مدعی شد: جاه طلبی‌های هژمونیک ایران همچنان تهدیدی برای منطقه است.

او افزود: روابط ما با ایران همچنان پرچالش باقی خواهد ماند. ما همچنان با دقت حرکات و رفتارهای ایران را زیر نظر داریم و همچنان به حمایت از همپیمانان منطقه‌ای خود ادامه خواهیم داد تا بتوانند قابلیت‌های خود را در برابر تهدیدات ناشی از اقدامات سوء ایران در منطقه ارتقا دهند.

ژنرال آستین در ادامه به وضعیت برخی از کشورهای عربی منطقه که به گفته او همچنان با تهدیدات ناشی از دخالت‌های ایران مواجه‌اند اشاره کرد و گفت بحرین همچنان از سوی ایران تهدیدی مداوم در داخل مرزهای خود احساس می‌کند.

آستین در ادامه اقدام نظامی ائتلاف تحت رهبری سعودی‌ها در یمن را تلاش برای بازگرداندن ثبات به این کشور توصیف کرد و گفت حملات عربستان به یمن به منظور بازگرداندن دولت قانونی این کشور به قدرت، مقابله با اقدامات حوثی‌ها و قدرت دخالت ایران در این منطقه از شبه جزیره عربستان و نیز قادر ساختن کشور یمن به دفاع از مرز‌هایش در برابرنفوذ خارجی از جمله گروه‌هایی چون داعش و القاعده دانست.

او افزود سنتکام به همکاری با عربستان در یمن ادامه می‌دهد تا مطمئن شود تلفات غیر نظامی این جنگ به حداقل رسیده و سیر کمک‌های بشر دوستانه به یمنی‌ها ادامه یابد.

این ژنرال آمریکایی افزود، تلفات غیر نظامی در یمن بیشتر نتیجه اقدامات حوثی‌ها و استقرار ادوات و نیروهای نظامی از سوی این گروه در مناطق مسکونی و غیر نظامی است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.