جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - Friday 19 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

مادر آتنا دائمی: دخترم مشکوک به بیماری ام اس است

مادر آتنا دائمی، فعال مدنی ۲۷ ساله ای که به ۱۴ سال زندان محکوم شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت فرزندش مشکوک به ابتلا به بیماری ام.اس است و از مسوولان قضایی کشور آزادی فرزندش را می‌خواهد. او به کمپین گفت که به تازگی پرونده دخترش به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر برای رسیدگی ارجاع داده شده است.

iran-emrooz.net | Tue, 25.08.2015, 7:03

مادر آتنا دائمی، فعال مدنی ۲۷ ساله ای که به ۱۴ سال زندان محکوم شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت فرزندش مشکوک به ابتلا به بیماری ام.اس است و از مسوولان قضایی کشور آزادی فرزندش را می‌خواهد. او به کمپین گفت که به تازگی پرونده دخترش به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی زرگر برای رسیدگی ارجاع داده شده است.

معصومه نعمتی، مادر آتنا دائمی درباره وضعیت جسمی او به کمپین گفت: «آتنا از اول بازداشتش سردردهای مداوم پیدا کرد طوری که خوابش نمی برد و فقط با قرص های آرامبخش می توانست بخوابد. پس از آن ضعف بینایی هم پیدا کرد. الان می گوید چشم هایش یکباره سیاه می شود و ضعف بدنی شدید دارد و فراموشی هم گرفته است. پزشک اوین گفته که اینها علائم بیماری ام.اس است.»

خانم نعمتی ادامه داد: «پزشک اوین تشخیص داده که آتنا حتما باید ام آر آی شود و توسط متخصص مغز و اعصاب معاینه شود. ما درخواست برای اعزام به بیمارستان دادیم که دادستانی موافقت کرد و الان دنبال کارهای اداری او برای اعزامش به بیمارستان هستیم.»

آتنا دائمی، زندانی ۲۷ ساله، دارای مدرک دیپلم و شاغل در باشگاه ورزشی انقلاب، روز ۲۹ مهرماه ۱۳۹۳ توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. دادگاه او روز ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد. او به اتهام “اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی بر ضد کشور” ، “توهین به رهبری و مقدسات” و “اختفای ادله جرم” مجموعا به ۱۴ سال حبس محکوم شد. قاضی برای هر کدام از اتهامات اشد مجازات را برای این فعال مدنی در نظرگرفته است.

مادر آتنا دائمی با اظهار اینکه امیدوار است تشخیص ام اس اشتباه باشد به کمپین گفت: «درخواستم از مقامات قضایی کشور آزادی فرزندم است. او کاری نکرده که ۱۴ سال حبس بگیرد. او تازه ۲۷ سالش است و از ناراحتی در زندان دچار بیماری شده، چطور اینهمه سال را در زندان تاب بیاورد؟ یازده ماه از زندانی شدن او می گذرد بدون اینکه حتی یک روز به او مرخصی بدهند. می گویند چون حکمش هنوز قطعی نشده نمی توانند مرخصی بدهند. معلوم هم نیست کی حکم قطعی می شود.»

معصومه نعمتی همچنین با اظهار اینکه بعضی سایت ها از مبتلا بودن فرزندش به سرطان سینه نوشته اند، به کمپین گفت: «بعضی سایت ها نوشته اند که آتنا سرطان سینه دارد اما این خبر اشتباه است. او ماه پیش دچار مشکلاتی شده بود که او را از زندان به متخصص زنان و غدد منتقل کردند و بعد مشخص شد که مشکلات هورمونی باعث اختلالاتی در بدن او شده است اما خدا را شکر آتنا سرطان ندارد.»

مادر اتنا دائمی در گفتگویی با کمپین در خرداد ماه۱۳۹۴ گفته بود: «آتنا خودش می گوید که هیچ علم سیاسی ندارد که زندانی سیاسی تلقی شود. او نه عضو حزب و گروهی بوده و نه فعالیت سیاسی داشته است. دخترم مجرم نیست که ۱۴ سال یا ۷ سال یا هر چقدر دیگر در زندان بماند. او الان ۲۷ سالش است با یک روحیه بد. چقدر دیگر باید در زندان بماند. من درخواست آزادی او را دارم. اگر با عدل به پرونده اش رسیدگی شود حتی یک روز بیشتر هم نباید در زندان بماند.»

یک منبع آگاه نیز در گفتگویی با کمپین در مورد مستندات اتهامات خانم دائمی گفته بود: «به دلیل بعضی از جوک ها و آهنگ هایی از شاهین نجفی که در موبایلش پیدا کردند متهم به توهین به رهبری و مقدسات شد. غیر از اینها آتنا هیچ کار دیگری در رابطه این دو اتهام نکرده و بارها هم عذرخواهی کرده و گفته که اصلا قصد توهین نداشته است.»

این منبع همچنین گفته بود نوشته های فیسبوکی، محتوای موبایل شخصی، شرکت در تجمعات اعتراضی علیه حکم اعدام و تجمعات اعتراضی نسبت به وضعیت کودکان کوبانی مواردی است که باعث اتهامات او شده است.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.