">
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - Tuesday 23 July 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

طرح داعش برای دستیابی به اسرار اتمی ایران

ساندی تایمز در وبگاه خود می‌نویسد، براساس طرحی که توسط یکی از فرماندهان "دولت اسلامی" تدوین شده، این گروه تروریستی قصد دارد با کمک روسیه به اسرار اتمی ایران دست یابد و از راه‌های گوناگون با رشد تشیع در منطقه مقابله کند.

iran-emrooz.net | Sun, 05.10.2014, 20:36

دویچه وله: ساندی تایمز در وبگاه خود می‌نویسد، براساس طرحی که توسط یکی از فرماندهان “دولت اسلامی” تدوین شده، این گروه تروریستی قصد دارد با کمک روسیه به اسرار اتمی ایران دست یابد و از راه‌های گوناگون با رشد تشیع در منطقه مقابله کند.

به گزارش وبگاه خبری ساندی تایمز، بر اساس سندی که از یکی از اعضای ارشد “دولت اسلامی” به دست آمده، این سازمان از اعضای خود به فوریت خواسته است، جنگ با ایران و حمله به تأسیسات محرمانه ایران را طراحی کنند.

ساندی تایمز در گزارشی در روز یکشنبه ۵ اکتبر (۱۳ مهر) می‌نویسد، احتمال داده می‌شود این سند که بر روی کاغذ تایپ شده، توسط عبدالله احمد المشدانی، عضو ارشد کابینه شش نفره “دولت اسلامی” نوشته شده باشد.

به نوشته‌ی ساندی تایمز، این سند در پی حمله یکی از نیروهای ویژه عراق در ماه مارس سال جاری میلادی (۲۰۱۴) به خانه‌ی یکی از فرماندهان “دولت اسلامی” به دست آمده است.

یک مقام امنیتی غربی که معتقد به اصالت این سند است، احتمال می‌دهد که این سند سیاستگذاری “دولت اسلامی” برای ارائه به اعضای ارشد این گروه باشد.

در صورت اصالت این سند، از ابعاد جدید اهداف فرماندهان “دولت اسلامی” پرده برداشته می‌شود.

“دستیابی به اسرار اتمی ایران با کمک روسیه”

جالب‌تر اینکه، اگرچه واقع‌بینانه به نظر نمی‌رسد، در این سند از هدف دستیابی به سلاح هسته‌ای با کمک روسیه نام برده می‌شود.

در این سند آمده است، بایستی به روسیه پیشنهاد دستیابی به میدان‌های گازی در استان انبار عراق داده شود و در عوض روسیه از پشتیبانی ایران دست بردارد و “برنامه هسته‌ای و اسرار آن” را در اختیار “دولت اسلامی” بگذارد.

به نقل از ساندی تایمز، این سند می‌افزاید که مسکو باید دست از حمایت از بشار اسد نیز بردارد و از کشورهای حاشیه خلیج فارس علیه ایران حمایت کند.

این سند حاوی طرح‌هایی برای اجرای کارزار پاکسازی‌های قومی و فعالیت‌ها و عملیات مخفی اطلاعاتی برای استقرار و گسترش “خلافت اسلامی” است که قرار بوده اعلام شود.

در این سند ۷۰ مورد پیشنهاد با هدف مقابله با ایران شیعی و بی‌اعتبار کردن جمهوری اسلامی و “تمام قدرت آن” و نیز مقابله با رشد تشیع در عراق مطرح شده که برخی مرعوب‌کننده و برخی دیگر ماجراجویانه و غیرعادی هستند.

ساندی تایمز می‌افزاید، المشدانی که از وظایف او انتقال سوءقصدکنندگان انتحاری و اسکان دادن آن‌ها در مناطق زیر کنترل “دولت اسلامی” بوده، در این سند خواستار قتل دیپلمات‌ها، تاجران و مدرسان ایرانی شده است.

باید تأکید کرد که این خبر غیر از “ساندی تایمز” در هیچ منبع خبری دیگری انتشار نیافته و یا منبع دیگری آن را تأیید نکرده است.

یک منبع امنیتی که به این سند آگاهی داشته به ساندی تایمز گفته است: «ما مطلعیم و از اینکه آن‌ها قصد دستیابی به سلاح‌های شیمیایی و هسته‌ای را دارند، بیمناک هستیم.»

المشدانی در این سند پیشنهاد می‌دهد، جزایری از یمن و مجمع‌الجزایر قُمُر (کومور) در اقیانوس هند برای احداث پایگاه‌های نظامی خریداری شود.

در ادامه این سند می‌خوانیم که المشدانی خواستار حضور بیشتر پاکستانی‌ها و سنی‌های سوری در خلیج فارس است، و می‌افزاید آن‌ها “زود ازدواج می‌کنند و فرزندان زیادی دارند” که می‌توان آن‌ها را برای ورود به “نیروهای ویژه” علیه شیعیان در حوزه خلیج فارس آموزش داد.

به شکلی نامتعارف این سند اعضای “دولت اسلامی” را به نابودی صنعت خاویار ایران فرامی‌خواند، زیرا آن را “گنجی ملی” می‌داند و از پیروان خود می‌خواهد با حمایت از سازندگان فرش افغان در سطح خاورمیانه، صنعت فرش ایران را نابود کنند.

پیام کانونی المشدانی نیز چشمگیر است. او می‌نویسد، مأموران سرویس مخفی “دولت اسلامی” حتی رهبران خود را نیز “خواهند کشت”، اگر آن‌ها از “هدف مورد نظر” منحرف شوند.

او می‌افزاید: «رهبری جناح سیاسی باید بداند که تحت نظر است و دستگاه اطلاعاتی هر رویداد کوچک و بزرگی را شنود می‌کند.»

خانم وریان خان، مدیر کنسرسیوم تحقیقات و تحلیل امور تروریسم که یک گروه نظاره‌گر تروریسم مستقر در آمریکاست، می‌گوید که این سند ما را با نوع تفکر این گروه آشنا می‌کند.

او می‌افزاید: «دولت اسلامی منابع مالی خود را فقط به فعالیت‌هایی مانند گرفتن پول در قبال آزادی گروگان و یا دزدی‌های نفتی محدود نمی‌‌کند؛ آن‌ها می‌دانند که برای ادامه بقا باید به کسب درآمد از راه‌های قانونی روی آورند.»

وریان خان می‌گوید: «من یقین دارم که این [سند] به اعضای ارشد “دولت اسلامی” ارائه شده است. دقیق‌تر بگویم، این یک طرح بی‌نظیر ۱۰۰ ساله است و آن‌ها می‌خواهند به دیگر اعضای ارشد ثابت کنند که آینده‌نگری دارند.»
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.