شنبه ۳ فروردين ۱۳۹۸ - Saturday 23 March 2019
بازگشت به صفحه اول
 |  درباره ايران امروز  |  تماس با ايران امروز  |  آگهی در ايران امروز  | 
  |   صفحه اول   |   خبرهای روز   |   سياست   |   انديشه   |   فرهنگ و ادبيات   |   جامعه   |   محیط زیست   |   RSS   |  

نگرانی جنتی درباره «برنامه» آزادی موسوی و کروبی

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان گفت مستنداتی در اختیار دارد که یکی از «فتنه گران» اخیرا گفته است پس از توافق هسته‌ای مجلس را در دست می‌گیریم و آن زمان، موقع آزادی میرحسن موسوی و مهدی کروبی است. او هم چنین اعلام کرد «فتنه‌گران گمان می‌کنند راه برای بازگشت مجددشان باز شده، آن‌ها نقشه‌های بدی در سر دارند.»

iran-emrooz.net | Wed, 10.09.2014, 17:40

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان گفت مستنداتی در اختیار دارد که یکی از «فتنه‌گران» اخیرا گفته است پس از توافق هسته‌ای مجلس را در دست می‌گیریم و آن زمان، موقع آزادی میرحسن موسوی و مهدی کروبی است. او هم چنین اعلام کرد «فتنه‌گران گمان می‌کنند راه برای بازگشت مجددشان باز شده، آن‌ها نقشه‌های بدی در سر دارند.» او اعلام کرد این اظهارات در یک جلسهٔ آموزشی بیان شده است اما از دکر جزئیات بیشتر درباره آن خودداری کرد.

در خبر برخی رسانه‌ها اعلام شده آیت‌الله جنتی این فرد را «یکی از مسئولان» نامیده است.

به گزارش تدبیر، احمد جنتی در گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور با تاکید بر این‌که «از سال ۸۸ تاکنون گفته شده فتنه خط قرمز است و رهبر معظم انقلاب بار‌ها به این موضوع اشاره کرده‌اند» ادامه داد: «چطور هم‌اکنون برخی از خط قرمز فتنه عبور کرده‌اند؛ چرا عده‌ای نمی‌فهمند که فتنه خط قرمز است.»

او با بیان این‌که «متاسفانه درحال حاضر این خط فتنه درحال شکسته شدن است» افزود: «به نظر فتنه‌گران راه برای ورود مجدد آن‌ها باز شده، بدانید که آن‌ها نقشه‌های بدی در سر دارند. متاسفانه این افراد به صورت آشکار و نه در خفا و با ترس و لرز، صحبت می‌کنند، چرا باید کار به اینجا برسد؟ چرا باید معاویه و عمروعاص را نشناسیم؟»

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: «یکی از فتنه گران اخیرا در جلسه‌‎ای آموزشی بیان کرده که به زودی و با حاصل شدن توافق هسته‌ای مجلس را در دست می‌گیریم و آن زمان، هنگام آزادی موسوی و کروبی است. بنده مستندات این صحبت‌ها را در اختیار دارم.»

او با تاکید بر این‌که «برخی بدون هیچ ترسی و علنا و بر خلاف خطوط قرمز رفع حصر فتنه‌گران را مطرح می‌کنند» گفت: «جای سوال است، چرا باید کار به اینجا برسد؟ البته فتنه‌گران خطر بزرگی نیستند اما به هر حال خطر کوچکی نیز نیستند، به هر حال باید این خطر را دفع کرد. دقت کنید که گوش مردم با رسانه‌هاست.»

جنتی با اشاره به ضرورت شناخت عناصر سیاسی افزود: «ما باید طلحه‌ها و زبیر‌ها، معاویه‌ها و عمروعاص‌های زمان را بشناسیم، به عقیده من یکی از چیزهایی که سبب شد حق حضرت علی (ع) ضایع شود این بود که منافقین شناخته نشدند بنابراین باید تاریخ برای ما درس عبرت باشد تا کسانی که خطر دارند در حد معمول شناخته شوند.»

دبیر شورای نگهبان گفت: «به‌حمدلله مقام معظم رهبری در مقابل فتنه و نفاق ایستاده‌اند و بسیجی‌صفتان جان‌برکف گوش به فرمایشات ایشان هستند بنابراین این جریانات نمی‌تواند به نظام ضربه بزند اما خطر باید دفع شود؛ اصحاب قلم، بیان و رسانه باید در این زمینه نقش بالایی ایفا کنند و ائمه‌جمعه نیز جایگاه مناسبی دارند که می‌توانند در این خصوص اثرگذاری بالایی داشته باشند.»

همزمان و در حاشیه این اجلاس احمد جنتی در سخنانی مشابه به خبرگزاری فارس گفت: «برخی امروز از خط قرمز فتنه عبور کردند و حتی مطالب خود در خصوص فتنه و برنامه‌های‌ آینده‌شان را در جمع‌های عمومی بیان می‌کنند و هیچ ترسی از بیان این مطالب ندارند.»

او افزود: «برخی که از خط قرمز فتنه عبور کردند در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی هستند.» هر چند این بار نیز جنتی مصداقی برای این مساله ذکر نکرد.
Iran Emrooz
(iranian political online magazine)
iran emrooz©1998-2019
e-mail:
ايران امروز (نشريه خبری سياسی الكترونيك)
«ايران امروز» از انتشار مقالاتی كه به ديگر سايت‌ها و نشريات نيز ارسال می‌گردند معذور است. استفاده از مطالب «ايران امروز» تنها با ذكر منبع و نام نويسنده يا مترجم مجاز است.